r Rowdy op weg naar Lakeside Politieagent: 'Respectloos gedrag na treinongeval' Enorme prijsverschillen in Europa op vluchten naar de VS mm m:é3ÈÊ Walcheren Zeeuws-Vlaamse darter (27) hoopt zich vandaag te plaatsen voor het WK van de BDO GOES 'Bij spoorongeval wilde man door menselijke resten fietsen omdat hij niet om wilde rijden. Werd boos bij tegenhouden. #respectloos', twitterde agent Silvan Vael gistermorgen veront waardigd. Vael werd gistermorgen naar de spoorovergang voor fietsers tussen de Ploegweg en de Verrijn Stuartweg in Goes gestuurd nadat een persoon door een trein was aangereden. „We hadden het fietspad afgezet in afwachting van de forensisch onderzoekers en mensen van ProRail en NS." Terwijl de politie mensen op afstand hield, negeerde iemand het afzetlint en wilde over de plaats van het ongeval fietsen. De man, Vael schat hem op een jaar of 45, ging in discussie. „Ik zei hem dat hij echt niet kon doorfietsen. 'Niks mee te maken, ik moet naar mijn werk', riep hij. Natuurlijk hielden we hem tegen en ten slotte is hij omge draaid." Dit soort reacties zijn uitzonderin gen, maar Vael heeft de indruk dat mensen steeds minder luisteren als ze aanwijzingen krijgen van de politie bij ongevallen en branden. „Het lijkt wel of het steeds erger wordt." Uit&Thuis Zanger en gitarist Kim Janssen heeft een Speciaal plekje voor De Spot Als rasechte verkopers brengen Maarten Reijnhoudt (links) en Remco van Sluijs uit groep 7 van basisschool De Lichtstraal in Westkapelle kinderpostzegels aan de man bij Conny Gabriëlse. Dit jaar doen 3.326 Zeeuwse leerlingen mee aan de kinderpostzegelactie.zeeland 5 FOTO RUBEN OREEL De goedkoopste retourvlucht tussen Schiphol en New York kostte giste ren 398 euro, blijkt uit een analyse van vergelijkingssite Skyscanner. Tussen Dublin en New York kostte zo'n reis 234 euro en vanaf Stock holm 286 euro. Het gaat in alle geval len om directe vluchten in novem ber of december. Een week geleden was het prijsverschil nog groter. Toen kostte het voordeligste retour tje vanaf Amsterdam 475 euro, bijna het dubbele van een retourtje vanaf Dublin (244 euro) of Stockholm (272 euro). Dat Nederlandse reizigers meer moeten betalen, komt volgens ex perts omdat er op Schiphol geen ruimte is voor intercontinentale prijsvechters als Norwegian Air en WOW Air. Die zijn in toenemende mate actief tussen Europa en de VS. „Maar als maatschappijen nu een aanvraag doen voor start- en lan dingsrechten, krijgen ze nee te ho ren", zegt luchtvaartspecialist Ro gier Lieshout van onderzoeksbureau SEO. Schiphol bereikte dit jaar het maximum van 500.000 toegestane vluchtbewegingen per jaar. De ko mende drie jaar is dat plafond nog van kracht. Nieuwkomers moeten dus veel geduld hebben. „Startplek- ken zijn een probleem op Schiphol", zegt een woordvoerder van het IJs landse WOW Air. „Dat kan ons en andere maatschappijen beletten om goedkope langeafstandsvluchten uit te voeren." De extreme schaarste op Schiphol is nadelig voor de Nederlandse con sument, zegt Lieshout. „Daardoor zijn de prijzen hoger. Voor de wel vaart is dat niet gunstig. En ook niet voor de aantrekkelijkheid van Ne derland als vestigingsplaats." Schip- Als maatschappijen nu een aanvraag doen voor Schiphol, krijgen ze nee te horen hol maakt zich niet veel zorgen over de concurrentiepositie. „Onze kracht zit in het rijke netwerk van bestemmingen." Een woordvoerder van demissio nair staatssecretaris Dijksma (Luchtvaart) bevestigt dat Schiphol vol zit, in elk geval tijdens 'de druk bezette piekuren'. Volgens haar functioneert de markt desondanks naar behoren. „Het is algemeen be kend dat er op de trans-Atlantische markt veel concurrentie is, niet al leen wat betreft rechtstreekse vluchten, maar ook door indirecte vluchten met een overstap op bij voorbeeld IJsland." P16 Nieuwsmedia ZEELAND 12 r&i Link: twitter.com/WijkagentSilvan/ Vliegen voor Nederlander duur Vluchten naar de VS zijn in Nederland veel duurder dan in an dere Europese landen. Het ver schil kan oplopen tot meer dan 200 euro. Oorzaak: Schiphol houdt de deur dicht voor prijs vechters. Sander van Mersbergen Rotterdam -Rogier Lieshout donderdag 28 september 2017 Vrij warm met een enkele bui 20°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1