En hoe zit het met caravan en kliko? Infiltrant in cel mocht <r keiler 3 Een bouwcontainer, de caravan en zelfs de kliko mogen niet zomaar op de stoep of de weg staan. Dat kan geld kosten, al vallen de bedragen in Zeeland nog mee. TERMIJN wordt de belasting niet gerekend. Ook elders in de provincie blijkt de stoeptaks nog te overzien. Bij de gemeente Veere, bijvoorbeeld, is de heffing 3,95 euro per vierkante me ter per maand. „De openbare weg is de openbare weg. Daar mag niet zo maar alles", zegt een woordvoer ster. „De precariobelasting wordt meegenomen in de bouw- of sloopvergunning." In de gemeente Sluis is het week- tarief 2,15 euro per vierkante meter. Noord-Beveland rekent in to taal 7,10 euro precariobelasting per week, zolang maar niet meer dan 10 vierkante meter in beslag wordt ge nomen. Als je aan de voorwaarden voldoet, mag het bij ons zonder melding Sommige gemeenten maken er helemaal geen probleem van, zoals Schouwen-Duiveland. „Als je aan een aantal voorwaarden voldoet, mag het zonder melding", zegt een woordvoerder van de gemeente Schouwen-Duiveland. De belang rijkste eisen zijn dat hulpdiensten niet worden gehinderd en dat de straat of stoep niet langer dan dertig dagen is bezet. Keet Wat voor containers geldt, geldt ook voor andere bouwmaterialen, zoals een keet, een steiger, een sta pel stenen, een hoop zand of een betonmolen. Ook ander gebruik van gemeentegrond, zoals winkel- uitstallinkjes, valt in de meeste ge meenten onder de stoeptaks. Maar bijvoorbeeld in Goes weer niet. „Detailhandel thuis is bij ons al tijd verboden." De zaak draait om de moord op kasteelheer Stijn Saelens in januari 2012 in het Vlaamse Wingene. De C. is een van de vier verdachten: hij zou als tussenpersoon de - inmid dels overleden - moordenaar gere geld hebben. In juni meldde de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws dat De C. afgeluisterd zou zijn en dat de recherche een infiltrant in zijn cel zou hebben geplaatst. De C. zou tegen die celgenoot gekletst Als er al bijzondere methoden zijn gebruikt, zijn deze in ieder geval in orde bevonden hebben en zo zou belastend mate riaal tegen een andere verdachte, R.L., verzameld zijn. Het Openbaar Ministerie ont kende dat niet, waarna advocaten van de verdachten om extra onder zoek vroegen. De rechtbank stond dat toe. De Kamer van Inbeschuldiging stelling bekeek de zaak, maar oor deelt nu dat er geen onacceptabele dingen zijn gebeurd. Dat wil niet zeggen dat er geen 'bijzondere op sporingsmethoden' zijn gebruikt - maar als dat wel zo was, waren ze in elk geval niet onwettig. De advocaten van De C. en L. la ten het er nog niet bij zitten en willen de betrokken celgenoot van De C. oproepen voor verhoor. Als de rechtbank dat toestaat, wordt de voortzetting van de rechtszaak uit gesteld. Anders gaat die op 16 okto ber verder. Komende week wordt daarover meer duidelijk. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Vereniging Eigen Huis is er klaar mee. Zij wil dat er zo snel mogelijk een einde komt aan wat zij de 'stoeptaks' noemt: de belasting die gemeenten heffen als iemand tij dens een verbouwing bijvoorbeeld een container op de stoep of de straat neerzet. Dat kan flink in de papieren lo pen en de verschillen tussen ge meenten zijn groot, zo concludeert de vereniging op basis van eigen onderzoek onder veertig gemeen ten. Nijmegen maakt het het bontst. Daar rekent men bijna 464 euro als een bouwcontainer zes weken op de stoep staat. Drie gemeenten Eigen Huis heeft drie Zeeuwse gemeenten onder de loep ge nomen. Daar vallen de bedra gen relatief mee. In Goes gaat het volgens de vereniging om 53 euro en in Tholen om nog geen 9 euro. Terneuzen brengt volgens de vereni ging geen kosten in reke ning. Voor een container of andere bouwmaterialen op de openbare weg heb je altijd toestemming nodig, zegt een woord voerster van de ge meente Goes. Zij komt op een lager bedrag uit dan de Vereniging Ei gen Huis. De leges (administra tiekosten) voor de ont hef fing bedragen 37,40 euro. Daar komt de preca riobelasting bovenop: 1,25 euro per vierkante meter per maand. Maar zolang die onder de 50 euro blijft, Wie zijn kliko op straat laat staan, riskeert 90 tot 140 euro boete woensdag 27 september 2017 Rolf Bosboom Vlissingen - Gemeente Schouwen- Duiveland ■4 Een caravan mag niet zo maar op de stoep staan, foto's thinkstock Bij het onderzoek naar I Jzendij- kenaar E. de C., verdachte in de Kasteelmoordzaak in Vlaande ren, zijn geen onwettige afluis ter- en opsporingsmethoden gebruikt. Dat vindt de 'Kamer van Inbeschuldigingstelling' in Gent. De rechtszaak rond de moord kan daardoor voorlopig gewoon doorgaan. Martijn de Koning Gent (B) WAAROM EEN KEU V Unieke eigen service V Uitstekende garantie V Eigen montageafdeling V Realistisch foto-ontwerp Alles in één hand! V Uitsluitend topkwaliteit V Nederlands fabricaat V Persoonlijk advies V Duidelijke informatie V Heldere afspraken V Korte lijnen <EN BIJ SSK KOPEN. KEUKENSTUDIO SSK-KEUKENSTUDIO.NL Kloosterweg 6 4421 PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113-33 00 04 kellerkeukens.nl Ook caravans staan regelmatig op de openbare weg. Dat mag, zolang het maar niet te lang duurt. De meeste Zeeuwse gemeenten hanteren een termijn van drie dagen. Sluis is, met zeven dagen, een uitzondering. „Caravans mogen bij ons maximaal drie dagen staan in een parkeervak of op een plaats waar auto's normaal ook parkeren", zegt een woordvoer der van de gemeente Schouwen-Duiveland. Drie dagen wordt redelijk geacht om de caravan schoon te maken en in of uit te ruimen. Wie zijn caravan langer laat staan, krijgt mogelijk een waarschuwing van de gemeente. Uiteindelijk kan het leiden tot een boete of het wegslepen van de caravan. De meeste Zeeuwse gemeenten zien daar niet intensief op toe. Doorgaans wordt er pas actie ondernomen als er klachten komen uit de buurt. Ook kliko's zijn niet zomaar buiten het eigen perceel toegestaan. Volgens de regelgeving van de meeste gemeenten mogen rolemmers uitsluitend op 'de dag van lediging' op straat staan. Formeel mag het dus ook niet de avond van tevoren, maar in de praktijk wordt dat algemeen geaccepteerd. Wie 'vergeef zijn container weer binnen te halen, riskeert een boete. „Het bedrag ligt tussen de 90 en 140 euro", zegt een woordvoerster van Veere. De gemeente treedt regelmatig op. „Dat doen we als er klachten zijn, maar we rijden zelf ook rond." Schouwen-Duive land voert geen Wat voor bouwcontai- ners geldt, geldt ook voor andere bouw materialen. actief beleid. „Je moet er niet te moeilijk over doen", zegt een woordvoerder. „We zijn een recreatiege meente, met veel vakantiewoningen. Dan komt het voor dat mensen hun rolemmer buiten zetten en pas na een week terugkomen. Zolang er geen klachten zijn, gaan we daar niet actief op handhaven." De gemeente Hulst heeft recent besloten op te tre den tegen mensen die hun rolemmers permanent buiten het eigen terrein hebben staan. Zij krijgen een brief met het dringende verzoek hun kliko's van de openbare weg te halen. Daarop wordt ook ge controleerd. Reden voor de actie is dat de contai ners de doorgang kunnen belemmeren en het straatbeeld ontsieren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 85