C9 Wedstrijd om te vergeten Vermue volgende week op post in Sluis Pochen Hoornaarjagers vragen hulp van heel Dreischor 2 STOEPTAKS GROTE VERSCHILLEN Commentaar Hoe serieus nemen we voetbal? Heel serieus. Als leuke sport om te doen of om naar te kijken, als rijk verenigingsleven, als economisch waardevolle entertainmentindustrie, als eindeloze gespreksstof bij de koffieautomaat. Op de grote maat schappelijke betekenis mogen voetballers best trots zijn. Maar in es sentie gaat het natuurlijk slechts om een spelletje waarbij talent, techniek en teamprestatie heel belangrijk zijn, maar waarbij geluk, pech en fouten veel invloed hebben. Dat maakt voetbal zo onvoor spelbaar en daarom zo leuk. Bij de bekerwedstrijd Lisse - Hoek komt de verrassing van de scheidsrechter. Hoewel de regels er geen ruimte voor laten, ge bruikt hij een alternatieve volgorde voor het nemen van strafschop pen. Vreemd, zeker in zo'n belangrijke wedstrijd. De Zeeuws-Vla mingen tekenen protest aan. Vervolgens besluit de KNVB dat de strafschoppenserie over moet. Prompt stapt Lisse naar de rechter. Lisse zou kunnen betogen dat fouten van de scheidsrechter veel voorkomen. Vaak zijn ze ernstiger, maar dan is de uitslag gewoon geldig. Toch is er een verschil tussen een 'gewone' fout en bewust experimenteren met de regels. Hoe de rechter hier ook over oordeelt, beide clubs valt niet te ver wijten dat zij alles doen om verder te komen in de bekercompetitie. Doorspelen betekent extra inkomsten en een sportief zeer aanspre kende tegenstander. Rest de beeldvorming. Deze hele affaire komt knullig over. Ja, de scheidsrechter gaat buiten zijn boekje. Nee, de krachtmeting tussen Lisse en Hoek wordt daardoor niet oneerlijk. Waarom dan zo moeilijk doen? Leg dat maar eens uit. Nu de stellin gen eenmaal betrokken zijn is er geen weg terug. Het lijkt verstan dig de strafschoppen over te nemen en deze bizarre kwestie daarna zo snel mogelijk te vergeten. Laat Lisse en Hoek die strafschoppen snel overnemen Cammaert kwam begin dit jaar naar Sluis als waarnemer, na het vrij plotselinge vertrek van Anne- miek Jetten naar Vlaardingen. Eén van zijn opdrachten was het bege leiden van de gemeenteraad bij de zoektocht naar een nieuwe burge meester. Die werd, in de persoon van Vermue, in juli gepresenteerd. Cammaert wordt volgende week woensdag uitgezwaaid tijdens een speciale bijeenkomst van de ge meenteraad. Er zijn meerdere toe spraken, en wethouder Peter Ploe- gaert krijgt de ambtsketting omge hangen als tijdelijk burgemeester. Die moet hij twee dagen later al weer afstaan aan de nieuwe, echte burgemeester Marga Vermue. De oud-wethouder van de gemeente Borsele, afgelopen vijfjaar burge- Woensdag 4 oktober vertrekt Peter Cammaert, vrijdag 6 oktober wordt Marga Vermue beëdigd meester van het Noord-Brabantse Cranendonck, wordt op vrijdag 6 oktober tijdens een 'buitengewone gemeenteraadsvergadering' be ëdigd. Beide openbare bijeenkom sten vinden plaats in de raadzaal van het belfort in Sluis en beginnen om 19.30 uur. ALMANAK Het jochie uit Ritthem is tien en kijkt nog tegen zijn vader op. Sterker, hij pocht over pa's ken nis tegenover zijn vriendjes. Toen ze laatst met het voetbal team naar een uitwedstrijd re den, verkondigde hij opeens: „Mijn vader weet alles." Zijn teamgenootjes waren niet meteen overtuigd. Zo vroeg er één: „O, ja? Hoeveel bomen staan er op de wereld dan?" Pa, die als chauffeur het gesprek had ge volgd, zei zonder blikken of blo zen: 3.720.824.539. „Zie je wel, mijn vader weet alles", zei de knul trots. De voetballertjes, diep onder de indruk, zwegen gepast. 1.000 euro van Lidl voor Ons Nootje Knokse prijs voor Groedse dichter Toneelworkshop voor kinderen MALDEGEM Fusie Maldegem/ Damme in ijskast Vandaag gaat een groep entomolo gen (insectendeskundigen) in Dreischor zoeken naar het nest. „Inmiddels is vastgesteld dat er een nest moet zijn. Wij vragen u ons te helpen het nest te vinden in of in de directe buurt van Drei schor", aldus Ron van de Roer. In zijn tuin werd de eerste Azia tische hoornaar aangetroffen. Hij omschrijft het nest: „Het ziet er uit als een papieren voetbal, soms zo groot als een skippybal, en hangt hoog in de boomkruinen. Als u iets hoog in de boom gezien heeft dat lijkt op een nest, horen wij dat graag. Het nest zeker niet zelfbena deren", waarschuwt Van de Roer. „De Aziatische hoornaar is niet agressief naar mensen toe, behalve in de directe omgeving van het nest. Over waarnemingen van hoornaars worden wij graag geïn formeerd." Wie een Aziatische hoornaar heeft gezien kan dit melden aan: theo.zeegers@naturalis.nl. woensdag 27 september 2017 Burgemeester Peter Cammaert neemt woensdag 4 oktober af scheid van de gemeente Sluis. Twee dagen later wordt zijn op volger, Marga Vermue, geïnstal leerd. Martijn de Koning Sluis Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Buurtvereniging Ons Nootje in de Terneuzense wijk Othene krijgt 1.000 euro van de Lidl. Alle ves tigingen van de super marktketen kiezen - sa men met hun klanten - dit jaar een goed doel om dat bedrag aan te done ren. Bij de Lidl in Terneu- zen kozen ze voor Ons Nootje. Die gaat er een nieuwe schommel voor de - door de vereniging beheerde - speeltuin aan de Otheensedreef voor aanschaffen. KNOKKE-HEIST Dichter Tijs van Bragt (foto) uit Groede krijgt dit jaar de Blinckaertprijs van de Marnixkring Knokke-Heist. Dat is een cultuurvereniging die de prijs om het jaar uitreikt aan beurtelings een Ne derlander en een Vla ming uit de Zwinregio die 'de Nederlandse taal en cultuur bevordert en ver spreidt'. Van Bragt krijgt de prijs op 13 oktober in café De Drie Koningen in zijn woonplaats Groede uitgereikt. IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk in IJzendijke houdt maan dag een toneelworkshop voor kinderen van 5 tot en met 7 jaar. De zes- tiende-eeuwse soldaat Warhoofd staat centraal. De workshop wordt ge geven door Elsbeth Scholing. Aanvang is om 15.45 uur, meedoen kost 5,50 euro. Kinderen krij gen daarvoor ook een drankje. Aanmelden per mail via museuminfo@ zeelandnet.nl. Een fusie tussen de Vlaamse grensgemeen ten Maldegem en Damme - beiden buur gemeenten van Sluis - is voorlopig van de baan. Het Maldegemse ge meentebestuur wil wel, maar Damme vindt het te vroeg en kijkt ook naar andere buurge meenten. De twee blij ven wel in gesprek. Niet alles mag op de stoep De speurders naar het nest van de Aziatische hoornaar vragen inwoners van Dreischor om hulp. Vorige week zijn er enkele exemplaren van deze ongewen ste exotische wesp gezien en gevangen. Theo Giele Dreischor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 84