Schouwen investeert in kind uit arm gezin Projectplan vooroeververdedigingen Oosterschelde locaties, Burghsluis, Schelphoek en Zierikzee 6 Scholen krijgen 'Potje Geluk in moeilijke tijden' Kennisgeving De inzet van dit zogenoemde 'Potje Geluk in moeilijke tijden' moet voorkomen dat kinderen door financiële problemen van hun ouders in een achterstandssi tuatie belanden, ten opzichte van leeftijdsgenoten. Het afgelopen schooljaar is de armoede onder kinderen op Schouwen-Duiveland onderzocht. Daaruit bleek het ge mis aan een vergoeding voor spul len zoals een fiets, ondanks het be staan van diverse regelingen. Naast het potje dat straks direct voor dit soort zaken kan worden aange sproken, heeft het onderwijs ook de behoefte aan een flexibel in te zetten budget om kwesties op te lossen die nu tussen wal en schip vallen. Zo kunnen grotere proble men of uitsluiting worden voorko men, wordt geredeneerd. Burgemeester en wethouders willen de scholen de ruimte geven om het nodige geld direct en zon der verdere tussenkomst van de gemeente in te zetten. „Zodat ie der kind krijgt wat het nodig heeft", aldus het college. De nieuwe aanpak wordt dit school jaar in de praktijk gebracht en be oordeeld. Na de zomervakantie wordt besloten of het potje in deze vorm blijft bestaan. Voor 2018 komt de gemeente met een uitgebreid plan van aan pak voor 'structurele en preven tieve armoedebestrijding onder kinderen'. Het Rijk stelt vanaf 2017 landelijk 85 miljoen euro beschik baar voor beleid op dit gebied. Daarvan is 117.000 euro voor Schouwen-Duiveland. Rijkswaterstaat Sjs&J Ministerie van Infrastructuur en Milieu IN DE REGIO Workshop Biodanza Mozart in Adriaanskerk Veranderingen in het erfrecht MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 27 september 2017 SD Kinderen van ouders uit Schou- wen-Duiveland die krap bij kas zitten, kunnen rekenen op een extra steuntje in de rug. Scholen krijgen een speciaal potje om een kind uit een arm gezin gelijk te helpen. Met dat geld kan bij voorbeeld een bijdrage voor een fiets, laptop, schoolspullen of schoolreisje worden betaald. Marcel Modde Zierikzee De Minister van Infrastructuur en Milieu heeft het voornemen om het projectplan vooroeververdedigingen Oosterschelde locaties, Burghsluis, Schelphoek en Zierikzee vast te stellen; Inhoud Projectplan Als gevolg van het feit dat de vooroeververdedigingen van de dijkvakken Burghsluis, Schelphoek en Zierikzee niet voldeden aan de veiligheidsnorm voor het instandhouden van de achterliggende primaire waterkeringen zijn in de periode september 2014 tot en met mei 2015 vooroeverbestortingen uitgevoerd op deze locaties. De hiervoor door provincie Zeeland verleende vergunning op grond van de Natuurbeschermingswet is echter vernietigd door de Raad van State. Daarnaast is geconstateerd is dat de locaties Schelphoek en Zierikzee nog niet volledig voldoen aan het vereiste veiligheidsniveau. Rijkswaterstaat is voornemens ter plaatse van deze locaties herstelwerkzaamheden uit te voeren. Om de vooroevers ter plaatse te herstellen wordt de overgang van golf- naar stroomzone uitgevuld met granulair materiaal. Aanvullend op de veiligheidsopgave zal een ecotoplaag op de drie locaties worden aangebracht aanbrengen. Terinzagelegging Het plan met bijbehorende stukken liggen van 27 september 2017 voor een periode van zes weken ter inzage bij; Rijkswaterstaat Zee en Delta, Poelendaelesingel 18 te Middelburg; Gemeente Schouwen - Duiveland, Laan van St. Hilaire 2 te Zierikzee; Zienswijze(n) Belanghebbenden kunnen naar aanleiding van het plan zienswijzen naar voren brengen gedurende de periode van terinzagelegging. Zienswijze(n) kunnen worden gericht aan Rijkswaterstaat Zee en Delta, district Noord, Postbus 556, 3000 AN Rotterdam. Middelburg, 20 september 2017 De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, Directeur Netwerk Management Rijkswaterstaat Zee en Delta, mw. drs. E. Visser Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. ZIERIKZEE Viefant verzorgt op donderdag 28 sep tember de work shop Biodanza in Zierikzee. De stichting heeft als doel om de le venskwaliteit van ouderen te verbete ren. Biodanza is een samenspel van zachte harmoni sche bewegingen, muziek en ontmoe ting. De workshop wordt gehouden in zorg centrum De Wie ken. Meer informa tie op viefant.nl. DREISCHOR Het Laurens Ka merkoor zingt za terdag Mozart in de Adriaanskerk in Dreischor. Voor dit concert staat Mozart's Re quiem en ook zijn Messe in C-Dur op het programma. De aanvang is om 20.00 uur. Kosten bedragen 15 euro, inclusief koffie of thee. HEINKENSZAND De Seniorenraad Borsele heeft nota ris M.J. Pasop uit genodigd om mor gen, donderdag, in formatie te geven over de veranderin gen in het erfrecht. Ze zal uitleggen wat de consequen ties zijn van het doen van schenkin gen. De bijeen komst is in Grand- café Fonteyne, Hoefbladstraat 1 in Heinkenszand. Aanvang 19.30 uur. WERK AAN DE DIJK WEMELDINGE In Wemeldinge verplaatst de gemeente Ka- pelle het opgewaaide zand op de dijk langs de strandjes bij de Oesterbaai en de Nieuwendijk (foto). Het zand wordt van de dijk afgegraven tot op de doorgroeimatten en verplaatst naar de betonnen dijkbekleding als kunstmatig duin. De doorgroeimatten krijgen een laag aarde en worden inge zaaid met gras. Het 'duin' wordt op woensdag 4 oktober in geplant met helmgras. Dat wordt aangeplant om verwaaiing van het zand in de toekomst te beperken, fotomarcelledavidse BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie Art Quilts; Tonnenma- gazijn, 20.00 uur: Boogschieten heren Sint Jan; Yogacentrum Be happy, 15.00- 16.15 uur: Yogales Marianne van den Haak; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum ge opend; Ichtus aan het Kerkplein, 09.45-11.30 uur: Koffie-inloop; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Expositie 25 jaar museum en Wind kracht; Dorpshuis, 09.30-12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 13.30 uur: Natuurrondvaart; ELLEMEET Dorpshuis, 09.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers; DREISCHOR Streek-en land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur: Wissel tentoonstelling Aardappel; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; RENESSE Centrum, 08.00- 15.00 uur: Seizoensmarkt; Dorpshuis, 09.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.30- 21.00 uur: Yoga; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling museum; Gebouw de Drie hoek, 08.45-9.45 uur: Fytaal Pilates; Het Luitje, 14.30 uur: Zeehonden- rondvaart; Stad huismuseum, 11.00- 17.00 uur: Tentoon stelling Zilver van Kaft tot Kaft; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Inloop Breek de Week; Haven van Bomme- nede, 11.00-14.30 uur: Excursie Op zoek naar de Grote Vijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69