Help, hoe maak ik mijn woning, Tips voorde Open Huizen Dag OPEN HUIZEN DAG „Mensen vinden hun huis vaak het mooist als het in de verkoop komt" tricks TIPS Kopers zijn steeds vaker op zoek naar een instapklare woning. Spring daar als verkoper op in, betoogt vastgoedstylist Kirsten Slager. Een rommelzolder, PSV-behang op de muur van de puberkamer. Het zijn zaken die een vastgoedsty list vakkundig aanpakt om huizen aantrekkelijk te maken. „Verkoop al je spullen maar vast als ze niet meegaan naar je nieuwe woning. Stel dat niet uit totdat je gaat verhuizen", vertelt Kirsten Slager. „Een vastgoed stylist maakt een huis licht, ruim en neutraal. Zo krijgen kijkers een idee of ze er zelf kunnen wonen", vat de eigenaresse van House of KIKI samen. Een vastgoedstylist komt langs voor één dag, soms vergt de opfrisbeurt wat meer tijd. Slager: „Ik wil in het huis de focuspunten laten zien. Dat zijn de vloeren en alle raampartijen. Het kan ook een openhaard zijn. Die mag dus niet schuilgaan achter prullaria en souvenirs. Die halen we allemaal weg. Mensen vinden hun huis vaak het mooist als het in de verkoop komt". "Het is belangrijk om van elk vertrek te tonen wat het is. Van een rommelkamer maken we daarom altijd weer een slaapkamer. De strijkplank gaat eruit en er komt een goedkoop bed in, om te laten zien dat er plaats is. Mensen krijgen tijdens het swipen een eerste indruk door de foto's. Als verkoper krijg je geen tweede kans." „Voetbalbehang verven we altijd wit. Ik heb jaren in Eindhoven gewerkt. Hoeveel PSV-kamers ik wel niet heb gezien... Ook bontgekleurde wanden maken we wit. Met warm wit speel je op safe. Alleen bij modelwoningen in een nieuwbouwwijk passen we wel eens kleur toe op één van de wanden of de schouw, anders komt het zo steriel over." Deurtjes van gedateerde keukens worden neutraal wit in een autospuiterij. Slager: „Vaak is dat voldoende om kopers te laten zien ze voorlopig geen nieuwe keuken hoeven aan te schaffen. Ze trekken er het liefst meteen in. We houden daarom de kinderkamers zo neutraal mogelijk, zodat die geschikt is voor zowel een meisje van drie als een jongen van zeventien." De tuin wordt niet overgeslagen. „Mensen moeten zich al kunnen zien zitten met een kopje koffie of een glas rosé achterin de tuin. Daarom creëren we altijd een zit je. Voor trampolines en klimtoestellen is geen plaats." Een vastgoedstylist kost 400 tot 1000 euro, inclusief foto grafie en benodigde accessoires en het maken van een plattegrond. Voor leegstaande woningen raadt Slager de huur van modelmeubels aan. Die service kost 1500 euro per kwartaal. „Een ingerichte woning lijkt echt groter als die is ingericht met neutrale meubels, zachtgrijze banken of in ecru. Door de woning in te richten wordt die drie keer zo sfeervol." Vier tips voor verkopers die hun woning tijdens bezichtigingen zo aantrekkelijk mogelijk willen presenteren. 1. Neutraliseer je huis 2. Bak een appeltaart 3. Zorg voor oppas 4. Doe de sfeerverlichting aan fundaklaar De woonkamer voor en na de de restyling. Haal zoveel mogelijk persoonlijke ver zamelingen, souvenirs, lijstjes met de familiefoto's weg voordat de kijkers komen. „Was, winterjassen en speelgoed. Stop alles in dozen in je auto en parkeer de auto drie straten verderop", raadt vastgoedstylist Kirsten Slager aan. "Zet de doos met opgeruimde Duplo niet in de schuur, want dan zien mensen niet hoe ruim die is." Hoeft niet hoor. Het is iets te doorzichtig om belangstellenden met geur te over tuigen van de gezelligheid van een huis. Een woning moet juist neutraal ruiken. Onderzoek toont aan dat sterke geuren een afknapper zijn bij de bezichtiging. „Sigarettenlucht en luchtjes van huisdie ren kun je verdrijven met een schaaltje citroenwater", raadt Slager aan. Zorg dat de buren even een paar uurtjes op de hond of poes willen passen. Het zelfde geldt voor de kinderbox, die moet zaterdag wat Slager betreft even de woonkamer uit. „Krabpalen van poezen of een hondenmand willen mensen niet zien tijdens een bezichtiging", zegt de vastgoedstylist. „Ze kunnen allergisch zijn of het houden van huisdieren behoort niet tot hun cultuur." „Schakel de lampjes onder de keuken kastjes aan, net als de verlichting boven de wastafel. Dat geeft net wat meer sfeer", zegt Slager. „Vergeet niet alle persoonlijke verzorgingsproducten in de badkamer op te bergen." Foto's: House of KIKI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58