y* 'V 9 €10 €60 €30 U yma WAT MAG'T KOSTEN? nsü Kr*' Bert Schimmel (60) uit Hengelo struint wekelijks over de Weerselose markt en komt zelfden met lege handen thuis. Toen een verkoper hem smeekte om zijn clownverzameling over te nemen, waren de oren van Bert gespitst. 1 erlos mij alsjeblieft van deze clowns", smeekte een verko per op de Weerselose markt. Bert liep naar zijn kraampje, waar een verzameling van 156 clowns stond uitgestald. De verkoper had de verzameling clowns nog niet zo lang geleden overgenomen van iemand die de poppen had geërfd. Maar al gauw bleek dat ze ook niet in zijn huis konden staan. „Mijn vrouw heeft een clownfobie", vertelde de verkoper aan Bert. Bert begon te la chen, maar de verkoper was serieus. Zijn vrouw stond ernaast. „Neem ze alsjeblieft mee, wat je er ook voor wilt geven." Stropdassen Bert pakte zijn kans. 'Wie weet vin den mijn kleinkinderen het leuk', dacht hij en nam de verzameling voor een schappelijk prijsje mee. He laas: zijn kleinkinderen vonden het niks en ook z'n vrouw wilde de grote DE CONCURRENTIE verzameling clowns niet in huis heb ben. En dus verkoopt hij het weer. Of het een miskoop was? „Nee hoor, zeker niet. Ik vind het leuk om spullen te kopen en weer te verko pen. Het is mijn hobby." Elke zater dag is Bert op de Weerselose markt te vinden. „Het is een uitzondering als ik zonder aankopen thuiskom." Soms moet hij wel eens werken. „Daar baal ik dan van. Aan de andere kant kan ik het geld dat ik dan verdien die week daarop weer besteden op de markt." En zo komt hij met de gekste din gen thuis. Een stropdassenverzame- ling, uilenverzameling of gereed- Ik heb Asperger en dan heb je vaak een bijzondere interesse schap voor het repareren van klokken en horloges. „Het is leuk om zulke spullen tijdelijk thuis te hebben en dan weer te verkopen." Noem het een verzamelwoede, zegt Bert. „Ik heb Asperger, dan heb je vaak een bijzondere interesse, een preoccupa tie. Mijn preoccupatie is dat ik van al les koop op een rommelmarkt." Bert zou het liefst alles willen mee nemen van zo'n markt. „Maar je moet het binnen de perken houden, anders staat je huis vol. Dus het is ko pen en weer verkopen. Als iets erin komt, moet er ook iets uit." Verzamelen Dat verkopen lukt hem altijd. „Ik kom al zo'n 30 jaar op de Weerselose markt en ik ken de mensen die daar komen." Door dat netwerk komt hij vaak weer van zijn spullen af. Hij weet dan ook zeker dat hij de clowns weer kwijtraakt. „Die mensen verza melen de gekste dingen. Er zal er dus ook vast eentje zijn die clowns verza melt." woensdag 27 september 2017 GO Niet iedereen heeft geld voor zo'n fancy waterkraan waar kokend water uitkomt. Dan maar een waterkoker. Hanne Holle mans (21) uit Middelburg: „Ik ga op ka mers in Breda en ben druk met de aan schaf van de inboedel. Voor sommige spul len vind ik goede kwali teit belangrijk, daar geef ik extra geld aan uit. Maar de waterkoker valt niet in die categorie. Die heb ik voor 10 euro gekocht bij de Action. Hij is zwart, zodat ie goed in het interieur past. Een waterkoker mag zeker niet ontbreken, want ik drink elke avond wel een kop thee." Annerie Brons (25) uit Tholen: „Voor een wa terkoker heb ik 60 euro over. Maar dat moet dan wel een uniek apparaat zijn, liefst retro en van top kwaliteit. Vooral de toonbaarheid in de keuken vind ik belang rijk. Daar moet ik onmiddellijk bij zeggen dat ik binnenkort geen waterko ker meer nodig heb. Ik krijg namelijk een kokend water kraan in mijn keuken. Daarmee wordt een lang gekoesterde wens vervuld." Lennart van den Berg (46) uit Middel burg: „Drie jaar gele den kocht ik in Frankrijk een waterkoker. Tijdens een foodtruckeve- nement vond ik een rood exemplaar, waarvan ik dacht dat die in Nederland niet te verkrij gen was. Later bleek hij hele maal niet zo uniek te zijn. Toen ik er op ging letten, bleken er zat rode waterko kers te koop te zijn. Maar toen had ik hem al voor 30 euro gekocht." 'Hij zei:'verlos mij van m'n clowns" Laurien van Ulzen -Bert Schimmel -4 Berts klein kinderen vonden de clowns toch niet zo leuk. FOTO ROBIN HILBERINK Object clownver zameling van 156 clowns Verkoper Bert Schimmel uit Hen gelo Prijs bieden Gezien op Markt plaats ■4 Com plete Gilde clownver zameling, verkoper uit Gronin gen, gezien op markt plaats, prijs: bie den Clownverzameling, verkoper uit Etten-Leur, gezien op marktplaats, prijs: 100 euro -417 clown tjes, ver koper uit Drieber- gen-Rij- senberg, gezien op markt plaats, prijs: bieden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53