FC Lisse spant kort geding aan het seizoen Milan Vader Luctor Heinkenszand na tienklapper verder 13 De van TOP Arnemuiden overgekomen Anita de Ridder (23) mocht - met een masker op - al debuteren. zv „De dokter zei toen: 'Je kunt vier tot zes weken niets doen'. Dan ken je mij nog niet. Ik ga echt niet zo lang aan de kant zitten met een ge broken neus. Dat liet ik ook weten. Oké, dan mocht ik met een masker op korfballen, op eigen risico." Met haar masker op („Ik zie wel wat minder, maar het hindert me niet al te veel") krijgt De Ridder meteen de kans zich te bewijzen. De eerste competitiewedstrijd kwam, tegen Dalto, te vroeg voor de Walcherse aanvalster. De Belgi sche trainer Detlef Elewaut moest haar wel aan de kant houden. Een week later kon ze echter wel haar debuut maken, tegen TOP Sassen- heim. En afgelopen zaterdag volgde haar tweede optreden, tegen DVO. „Het mooie is dat ik hier meteen in het eerste speel. Daar had ik na tuurlijk op gehoopt, maar ik ver wachtte het niet direct. Toen ze me haalden, zeiden ze: 'We kunnen je geen plek in PKC t beloven, je zult je moeten laten zien binnen de se lectie'. Dat doe ik dus blijkbaar." De 23-jarige De Ridder - altijd al een talent - stond sinds 2011 in de belangstelling van de veelvuldig landskampioen uit Papendrecht. Steeds bleef ze TOP Arnemuiden trouw. Maar nadat ze met die club ook een seizoen aan het hoogste ni veau had geroken, besloot ze aan de lokroep gehoor te geven. Korfbalhoofdstad „Ik begin me hier steeds meer thuis te voelen", vertelt ze vlak voor een training in wat de 'korfbalhoofd stad van Europa' genoemd wordt. „Elke keer dat ik hier op veld sta, merk ik dat ik gemotiveerd ben om nog beter te worden. Eerlijk gezegd had ik dat de laatste tijd bij TOP niet meer. Daarom is het goed dat ik deze stap gemaakt heb." Anders dan bij TOP staat bij PKC alles in het teken van de zaalcom petitie, die in november begint. De Papendrechtse club wil weer eens de titel in de Korfbal League pak ken. „De laatste twee seizoenen was PKC de beste ploeg in de regu liere competitie, maar in de play offs ging het steeds mis. Je merkt dat ze er hier heel erg op gebrand zijn om dat niet weer te laten ge beuren. De veldcompetitie is van ondergeschikt belang. Natuurlijk willen we alle wedstrijden winnen, wat tot nu toe ook gelukt is, maar ze worden gebruikt om dingen uit te proberen. De trainer kijkt welke combinaties goed lopen." Bij PKC spelen internationals als Suzanne Struik, Nadhie den Dun nen, Richard Kunst en Laurens Leeuwenhoek. In de jaargang 2016- 2017 speelde Anita de Ridder tegen hen, nu is ze een teamgenote. En ze hoopt dat ze dat ook gedurende het zaalseizoen voortdurend zal blij ven. „Er zijn zes dames, maar er kunnen er maar vier spelen. De trainer heeft al gezegd dat hij niet voor een vast viertal kiest, maar het van week tot week bekijkt. Hij kijkt ook niet naar de beste individuen, maar naar de beste combinaties." Tegen TOP Sassenheim en DVO was de Arnemuidse bij diverse doelpunten betrokken. In beide duels scoorde ze zelf een paar keer en versierde ze een aantal strafwor- pen. „Er zijn momenten dat ik hier in de punt van de aanval mag staan, net als bij TOP", zegt ze. „Maar ik kan ook als een verbindingsspeel ster worden gebruikt. Ik kan de eindpass geven naar een schutter." Bij PKC geldt, zo legt De Ridder uit, de regel 'de aanvaller heeft al tijd gelijk'. Oftewel, de schutter be paalt wanneer er geschoten wordt. „Bij veel clubs wordt er eerst ge zorgd voor een rebound, voordat er geschoten wordt. Bij PKC doen we daar in principe niet aan. We spe len heel dynamisch. En als degene met de bal besluit de schieten, moeten de anderen maar zorgen dat ze 'm afvangen als-ie mis is. In dit spel sta je eigenlijk nooit stil, je bent altijd in beweging. Ik voel me daar heel prettig bij." Het bestuur van de tweede divisi onist uit de Bollenstreek stuurde dinsdagmiddag een dagvaarding naar de burelen in Zeist en haalt de zaak nu naar de rechtszaal. De KNVB liet FC Lisse en Hoek maandag weten dat de penalty reeks - op onreglementaire wijze verlopen door het toepassen van de ABBA-methode - ongeldig werd verklaard en dat beide clubs woensdag 4 oktober in de herkan sing moeten. FC Lisse-voorzitter Leon An- nokkee liet maandag al optekenen dat hij 'in de lach schoot' na het horen van het besluit van de KNVB. Het bestuur vergaderde gisteren over de kwestie en be sloot tegen het besluit in beroep te gaan. „Het is erg dubbel om deze stap te moeten zetten, maar het voelt als onrechtvaardig en hiermee ge ven wij ook blijk dat wij achter onze ploeg staan. En deze steun Ik wens te benadrukken dat Hoek hier niet de fout heeft gemaakt verdienen zij ook", schrijft het be stuur op de clubsite. Voorzitter Annokkee voegt daar op persoon lijke titel aan toe: „Ik wens te be nadrukken dat Hoek hier niet de fout heeft gemaakt, maar de KNVB. Er is begrip voor emotie, maar houd het op social media respectvol, zoals dit bij FC Lisse past." Anita de Ridder valt al meteen op in Papen drecht. De Arne muidse korfbalster is aan haar eerste seizoen bij topclub PKC begonnen met een masker op. Een noodmaatregel, na dat ze in de voorbereiding haar neus brak tijdens een oefenduel. „Een paar dagen na die ongeluk kige botsing werd mijn neus rechtgezet. Dat was heel pijnlijk", vertelt De Ridder. overweegt Vader om deze winter geen veldritten te rijden, terwijl hij de voorbije jaren acht a negen cros sen per winter reed. „Als je met een wedstrijd zit, wil je het toch altijd zo goed mogelijk doen. Dat houdt in dat je zowel de dag voor als na de wedstrijd rust neemt, waardoor je eigenlijk weer twee trainingsdagen mist." Het liefst zou Vader, die zijn we reldbekerwedstrijden ook komend jaar in de beloftencategorie afwerkt, een sparringpartner hebben waar mee hij zijn niveau verder kan op schroeven. Momenteel is hij name lijk nog altijd de enige renner bij het begin dit seizoen opgerichte Team Watersley van trainer Tim Heems kerk. „Maar daar zijn we naar op zoek", zegt Vader. „Iemand waar mee ik samen op kan trekken. Nu train ik voornamelijk alleen. Voor mij scheelt het net een paar procent als je met iemand samen kunt trai nen. Het is prettig als je elkaar kan oppeppen, ik merk dat ik daar baat bij heb." het wereldkampioenschap in het Australische Cairns vooraf daardoor het maximaal haalbare. „Maar dan moest alles wel precies op de juiste plek vallen." Zes dagen voor de belangrijkste wedstrijd van het jaar kwam Vader met de Nederlandse selectie in Aus tralië aan. Al meteen vanaf dag één had hij een goed gevoel, én goede benen. Dat onderstreepte hij tijdens zijn wedstrijd. Hij bekroonde zijn ijzersterke race met 'de maximaal haalbare' vijfde plaats. „Dat maakte een hoop goed. Het was een beves tiging voor mezelf, zo van: zie je dat je het nog wel kan." Vader trok die goede lijn door naar de laatste wed strijden van het seizoen. Stimulans De bevestiging was ook een stimu lans voor Vader, om alles voor het mountainbiken te blijven geven. Zo wil hij op fysiek vlak graag nog ster ker worden. „Dan kun je net iets uit- geruster aan de volgende klim be ginnen", vertelt hij. Om die reden Door die eclatante overwinning is de fusieclub bovendien ook zeker van een plek in de volgende ronde. Na drie duels bezit Luctor Hein kenszand namelijk net als Odio zeven punten, maar het doelsaldo is aanzienlijk beter. woensdag 27 september 2017 Met een masker op meteen in PKC1 Roeland van Vliet Papendrecht De KNVB leek met de uit spraak in 'De Zaak FC Lisse- Hoek' een voorlopig einde te maken aan de soap rondom het KNVB-bekerduel, maar er komt nu tóch al een vervolg. De Nederlandse voetbalbond be sloot dat de veelbesproken strafschoppenserie over moest, maar FC Lisse is het daar niet mee eens en spant een kort geding aan. Barry van der Hooft en Mitchell Minnaard Lisse - Leon Annokkee, voorzitter Ook Yerseke bekerde door na een zege. archieffoto fransvan pagee WIK'57, Terneuzen en Yerseke zijn zeker van een plekje in de tweede ronde van het toernooi om de districtsbeker. Voor WIK'57 en Terneuzen was een gelijkspel al genoeg voor groepswinst, Yerseke versloeg nummer twee Colijnsplaatse Boys gisteravond met 1-4. Maar Luctor Heinkenszand maakte met een 10-0-zege op Apollo'69 de meeste indruk. Mitchell Minnaard en Klaas Verspoor Vlissingen Poule 23: WIK'57-Wemeldinge 1-1 (1-1). Camiel Kleppe 1-0, Pieter Bolle 1-1. Eindstand: WIK'57 3-5 (doelsaldo 3-1), Wemeldinge 3-5 (5-4), SPS 2-1, Biervliet 2-1. Poule 47: Vlissingen zaterdag- Terneuzen 2-2 (2-2). Ignacio Mis- aine 1-0, Mare Verweij 1-1, Douwe Nieskens 1-2, Virhu Bhoelay 2-2. Eindstand: Terneuzen 3-7, Vlis singen zaterdag 3-5, Spui 3-2, RIA W 3-1. Poule 52: Colijnsplaatse Boys- Yerseke 1-4 (1-1). Danny van Boxel 1-0, Arjen Dingemanse 1-1, Guus de Leeuw 1-2 en 1-3, Ruben Pekaar 1-4. Eindstand: Yerseke 3-9, Colijnsplaatse Boys 3-4, Sta- venisse 2-1, Seolto 2-0. Poule 66: Luctor Heinkens- zand-Apollo'69 10-0 (5-0). Tom Blomaard 1-0 en 4-0, Joeri Si- monse 2-0 en 6-0, Ruben de Jonge 3-0, Jeroen van Zee 5-0, Ramon van Leeuwen 8-0, eigen doelpunt 9-0, Martijn Simonse 10- 0. Eindstand: Luctor Heinkens zand 3-7 (doelsaldo 15-4), Odio 3- 7 (doelsaldo 8-2), 's-Heer Arends- kerke 2-0, Apollo'69 1-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41