Uitschieter op het WK kleurt II O O) CD O 12 ZE Draai mee in het Kustmarathon-rad Duivenliefhebbers moeten gaan kiezen Ook De Nooijer kan verschil niet maken De Kustmarathon bestaat 15 jaar. De PZC is al jaren partner en daarom geven wij een rondje. In een reuzenrad welteverstaan. Dat reuzen rad komt te staan in Zoutelande, met zicht op de finishlocatie. Vanaf de dijk in Zoutelande mag u als abonnee gratis in het reuzenrad. In de krant van donderdag 5 oktober vindt u uw entreebewijs. Bent u uw entreebewijs verge ten? Download de app van de PZC en laat uw telefoon zien aan de balie. Deelnemers kun nen mee op vertoon van het startnummer. Leden van de Afdeling Zeeland moeten op 2 november beslissen over een nieuwe indeling van de Samenspelen. De vraag is of Zeeland in vier (noordwest, noordoost, zuidwest en zuid oost) óf drie (west, midden en oost) Samen spelen wordt verdeeld. Bij optie één geeft de Westerschelde de grens aan tussen noord en zuid. Bij optie twee is er een verdeling in het verlengde van de vluchtlijnen uit de losplaat sen in Frankrijk en België. Daarnaast wil het afdelingsbestuur bij de Dagfondconcoursen de duiven gezamenlijk lossen met duiven van zusterafdelingen. Ook hier is de hoofdkeus: willen de leden een breed vlieggebied (Zee land/Brabant) of geeft men de voorkeur aan een smaller en langgerekter vlieggebied (Zee land/Zuid-Holland)? De verenigingen kun nen tot 8 oktober amendementen indienen. Geelhoed Tolhoek „Want twijfels heeft elke sporter", nuanceert hij zijn onzekerheden. „Ik heb vooral veel geleerd", zegt de Middelburger als hem gevraagd wordt hoe hij terugkijkt op het voorbije seizoen. „Afgelopen zon dag bijvoorbeeld", toen Vader in Sit- tard zijn laatste wedstrijd van het jaar reed. „Ik merkte bij de start al dat mijn benen niet super waren. Op dat moment kies ik er bewust voor om de rest te laten gaan en zelf mijn eigen tempo te rijden." De Vader van begin dit seizoen had waarschijnlijk geprobeerd om mee te gaan met de rest, met als mo gelijk gevolg dat hij zichzelf zou op blazen (en uiteindelijk niet zou winnen). „Je moet rustig zijn en vertrouwen in jezelf hebben om de Je moet rustig zijn en vertrouwen in jezelf hebben om de rest weg te laten rijden rest weg te laten rijden." Dat had de renner van het Watersley Race Development Team dit weekeinde dus. Daardoor had hij in de laatste ronde nog genoeg energie over om de koppositie over te nemen en naar de winst te rijden. Waar de in Limburg woonachtige Vader zich in 2016 meerdere keren met de top kon meten in wereldbe kerwedstrijden voor mountainbi- kers tot 23 jaar, lukte hem dat dit sei zoen alleen in de wereldbekerwed strijd van Lenzerheide (zevende). „Ik wilde die stap na vorig seizoen juist zo graag maken. Ik ben een jaar ouder, dus wilde ik verbetering zien in mijn resultaten." Vormpiek De oorzaak van het uitblijven van hoge klasseringen in een hoop wed strijden is volgens Vader een com binatie van twee factoren: „Bij die eerste wereldbekerwedstrijden stak ik in een goede vorm, maar was de vormpiek iets te lang, denk ik. Een andere oorzaak is dat het startveld in de breedte erg sterk is, veel ster ker dan een jaar eerder. Eén procent kan het verschil zijn tussen plek vijf en plek vijftien. De mensen op de eerste plaatsen wisselen bijna voortdurend." „Er zijn maar een stuk of vier mountainbikers die een constant niveau laten zien", gaat Vader ver der. Voor hem was de vijfde plek op Vorig seizoen kroonde Viitorul Constanta zich nog tot Roemeens landskampioen, maar de club van icoon Gheorghe Hagi (oud-speler van onder meer Barcelona en Galatasaray) heeft het dit seizoen lastig. Na twaalf speel ronden bezet de ploeg de tiende plaats. Maandagavond verloor Viitorul alweer voor de zesde keer. Dit keer was FC Botosani met 1- 0 te sterk. Voor Bradley de Nooijer uit Oost- Souburg, die tot nu toe vier keer in actie kwam, was het zijn tweede wedstrijd als basisspeler. De verdediger maakte de negentig minuten vol, maar kon het verschil niet ma ken. In de zestigste minuut tekende Olimpiu Morutan voor de enige treffer van de avond. woensdag 27 september 2017 A FOTOPZC ATLETIEK DUIVENSPORT Bij het Amerhal toernooi in Made boekten twee ju doka's van Sport school Geelhoed succes in de hoogste leeftijds categorie bij de jeugd (tot 18 jaar). In de klasse tot 73 kilogram ging de gouden medaille naar Jens van Hel leman. In de klasse tot 46 kilo gram werd Mark Jan Zonder tweede. 3324 Tijdens de eerste grote wielerronde van Yersekenaar Antwan Tolhoek werd er een docu mentaire gemaakt over zijn ploeg LottoNL-Jumbo. Die documentaire over de Vuelta van dit jaar - getiteld 3324 km - gaat morgen om 20.30 uur in première op Ziggo Sport. Tol hoek kwam al op de eerste dag le lijk ten val, maar herpakte zich en reed in de derde week meermaals mee vooraan. Een negende plaats was zijn beste klassering. Niets is vanzelfsprekend, dat weet Milan Vader heus wel. Maar toen de gewenste uitslagen dit seizoen alsmaar uitbleven, begon de 21-jarige mountainbiker wel degelijk aan zichzelf te twijfelen. „Realistisch naar het probleem blijven kijken is op dat moment het enige dat je kunt doen", zegt Vader. „Of nee, moet doen eigen lijk." Arwin Willemsen Vlissingen - Milan Vader A Anita de Ridder in het shirt van haar nieuwe club PKC. foto richard van hoek a CAMiypWI A Bradley de Nooijer bij zijn presentatie. VOETBAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40