Justitie wil verbod op motorclub Satudarah Kras Kortingsdagen €100 3 Vader en moeder op boerderij in Katlijk met geweld om het leven gebracht 'ti '&m wt Dat Jos en Margreet gistermorgen dood werden gevonden in hun boerderij in het Friese Katlijk, sloeg in als een bom. Het drama werd nóg groter: hun 14-jarige zoon zit vast als verdachte. sim wziW'Müm -mff Ze leefden sober. Zij gaf cursussen, hij kluste wat Jos Verdonk (63) en Margreet An- driol (62) kochten in 1993 de boer derij aan de Schoterlandseweg, die honderd jaar geleden in een ijs koude winter werd gebouwd en daarom Moskoupleats heet. Zelf woonden ze in het voorhuis. In het achterhuis woont een ander stel. Toen dat stel gistermorgen in het voorhuis ging kijken, zagen ze daar tot hun ontzetting de lichamen van Jos en Margreet. Door geweld om het leven gebracht. Trillend alar meerden ze de politie. Omdat de dader nog in de omge ving kon zijn, rukte een politie- eenheid uit met kogelwerende ves ten en honden. Bijna de hele dag bleven de lichamen van de slacht offers onaangeroerd liggen op de plek waar ze waren aangetroffen. De politie kamde de omgeving uit en een directe buurvrouw durfde haar huis niet meer uit. „Ik zie hier de hele tijd agenten met kogelwe rende vesten, doodeng dat de dader misschien nog in de buurt is. Het is vvAVUt hier afgelegen. Ik hou de deur op slot." Het drama in het Friese gehucht werd gisteravond nóg groter toen de 14-jarige jongste zoon werd aan gehouden vanwege 'mogelijke be trokkenheid' bij de dood van zijn ouders. Op basis waarvan de jongen werd opgepakt, wil de politie niet zeggen. Het gezin stond, voor zover bekend, niet te boek als probleem geval. Toch zou de jongen enige psychische problemen hebben, van depressieve aard. Een aangeslagen vriendin van moeder Margreet zegt dat er geen hulpverlenende instan ties over de vloer kwamen in de woning aan de Schoterlandseweg, 'maar dat de relatie tussen moeder en zoon niet makkelijk was'. De gearresteerde 14-jarige was op school toen zijn ouders werden ge vonden. Hij zit op het Terra in Wol- vega. Jos en Margreet stonden bekend als heel vriendelijke mensen met een wat afwijkende manier van leven. Ondernemer Jos en oud docente Margreet kochten in de ja ren 90 hun boerderij in het kleine Katlijk om hun idealistische plan nen te verwezenlijken. Ze wilden van hun boerderij een permacul- tuurcentrum te maken. Een woon gemeenschap waar zij samen met enkele andere bewoners op een ecologisch verantwoorde manier probeerden te leven en zelf voedsel wilden verbouwen. Dat werd ech ter geen groot succes. De praktijk bleek te weerbarstig voor hun idea len. „Na verloop van tijd zag je dat ze de tuin niet meer onderhielden", zegt de buurvrouw. Astrologie Toch bleven Jos en Margreet met de natuur en verantwoord leven in de weer. „Zij ging in de astrologie, daar was ze altijd in geïnteresseerd", vertelt de buurvrouw. „Als er wat was in de wereld, kon zij al gauw vertellen hoe het zat. Ach ja, als je daarin gelooft... Ze gaf ook cursus sen. Het waren mensen die heel so ber leefden, gewoon tevreden met wat ze hadden. Ook vingen ze nog wel eens mensen op die het moei lijk hadden. Hij schilderde en kluste wat. En hij zorgde voor de geiten. Het is verschrikkelijk dat dit is gebeurd. En waarom?" Bij de Kamer van Koophandel stond Margreets praktijk voor as trologie ingeschreven op de woon boerderij. Jos had een eenmanszaak voor 'kluswerk in en om het huis'. Van hun drie kinderen woonde alleen de jongste zoon nog thuis. DEN HAAG Het Openbaar Minis terie (OM) wil motorclub Satuda rah laten verbieden. Het stapt daarvoor binnenkort naar de ci viele rechter. Dat bevestigt het Landelijk Parket van het OM. De bekendmaking van het OM volgt op drie arrestaties van Satu- darah-kopstukken gisterochtend. In Tilburg pakte de politie naast de wereldwijde leider Angelo M. (40) en zijn broer Xanterra M. (43) het prominente clublid Paul M. (48) uit Maastricht op. De drie zit ten vast en mogen geen contact met de buitenwereld hebben. Op een vierde Satudarah-lid werd gisteren nog gejaagd, meld den bronnen aan deze krant. Het zou gaan om Michel B., één van de oprichters van de motorbende, die woonachtig is in Duitsland. Gisterochtend viel de politie een huis in Enschede binnen waar B. vaak zou komen. Bij die inval is niemand gearresteerd. De aangehouden Satudarah- kopstukken worden verdacht van deelneming aan een criminele or ganisatie die zich bezighoudt met afpersing, wapenbezit en drugs handel, meldt het OM. Bij invallen in elf gemeenten werden 70 gram mdma, een shotgun, 10.000 euro aan contanten, motoren en auto's in beslag genomen. Korting op alle reizen met vertrek t/m maart 2018! Kras.nl/kortingsdagen of bei 088-0885 886 -Zie: kras.nl/actievoorwaarden 4109 ïÊL Matste dagi Tot voordeel p.p. woensdag 27 september 2017 Zoon (14) opgepakt na dood van zijn ouders Victor Schildkamp Katlijk g* i T.; De politie in Katlijk kamt de omgeving uit van de boerderij waar het echt paar dood werd Katlijk aangetroffen FOTO'S GINOPRESS EN DE VRIES MEDIA - Buurvrouw van gedood echtpaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3