Projectplan vooroeververdedigingen Oosterschelde locaties, Burghsluis, Schelphoek en Zierikzee orsm< 6 Middelburg schrapt omweg via Porthos Kennisgeving Althans, voor inwoners van Mid delburg. De gemeente wil de werk wijze van het zorgloket Porthos flink veranderen en heeft daarvoor een plan gemaakt. Veere en Vlissin- gen hebben andere ideeën over de toekomst van Porthos. De gemeen ten gaan nog overleggen over de sa menwerking. 2018 wordt daarom een 'overgangsjaar' waarin Middel burg al wel gaat experimenteren met de nieuwe werkwijze. Een belangrijke proef wordt het overdragen van kennis en taken door medewerkers van Porthos aan professionele hulpverleners. Mid delburg wil de rol van professionals namelijk versterken. Porthos wordt vooral een informatie- en ontmoe tingsplek voor mensen die hulp no dig hebben en professionals die hulp bieden. Middelburg wil ook al volgend jaar beginnen met het op zetten van 'wijknetwerken' waarin actieve wijkbewoners en vertegen woordigers van scholen, kerken, verenigingen en zorginstanties el kaar treffen en informatie uitwisse len. Het doel is dat problemen met ouderen en jongeren eerder wor den gezien. Dan kan ook eerder hulp worden geboden, waardoor de problemen kleiner blijven en snel ler kunnen worden opgelost. Deze werkwijze voor Porthos is door B en W uitgewerkt in op dracht van de gemeenteraad. Die zal op 23 oktober besluiten of het plan ook zo wordt uitgevoerd. In de commissie van 4 oktober wordt er over van gedachten gewisseld. IN DE REGIO Vrijwilligers- markt Parkinson Café Open tuin Rijkswaterstaat SSffJ Ministerie van Infrastructuur en Milieu MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 27 september 2017 WA Zelf hulp regelen met zorgverlener Oud en hulp nodig? Of ouder en heeft je kind problemen? Dan mag je straks zelf een plan maken waarin staat wat je nodig hebt en hoe je de problemen wil oplossen. Je mag dan ook direct met een zorgverlener aan de slag. De (om)weg via Porthos is niet meer verplicht. Maurits Sep Middelburg VLISSINGEN Vrijwilligerspunt Vlissingen, HZ Uni versity of Applied Sciences en het Vrijwilligerssteun- punt van Stichting Welzijn Middelburg houden morgen een grote vrijwilligers- markt in Vlissingen. Zeventig vrijwilli gersorganisaties presenteren zich met als doel zoveel mogelijk mensen te inspireren vrijwilli gerswerk te gaan doen. Deelnemers krijgen informatie over de verschillende mo gelijkheden en vrij willigers vertellen hun persoonlijke er varingen. Het eve nement is tussen 15.00 en 18.00 uur gratis te bezoeken op de HZ University of Applied Sci ences. MIDDELBURG Bij het maandelijkse Parkinson Café Zeeland in Middel burg vertelt Parkin- son-neuroloog Sips morgen over Par kinson en medica tie. Er is ruime gele genheid om vragen te stellen. De bij eenkomst duurt van 13.30 tot 16.30 uur en vindt plaats in Grand Café Buiten rust aan Buitenrust straat 221 in Mid delburg. Meer infor matie is te vinden op de website pca- fezeeland.nl of via telefoonnummer 0113-234729. KOUDEKERKE Privétuin De Hout- enhandsche Hof in Koudekerke houdt op vrijdag 29 en za terdag 30 septem ber open tuin. De Houtenhand- sche Hof, door tijd schrift Seasons uit geroepen tot de mooiste tuin van 2016, is op beide dagen te bezoeken tussen 10.00 en 17.00 uur. De Minister van Infrastructuur en Milieu heeft het voornemen om het projectplan vooroeververdedigingen Oosterschelde locaties, Burghsluis, Schelphoek en Zierikzee vast te stellen; Inhoud Projectplan Als gevolg van het feit dat de vooroeververdedigingen van de dijkvakken Burghsluis, Schelphoek en Zierikzee niet voldeden aan de veiligheidsnorm voor het instandhouden van de achterliggende primaire waterkeringen zijn in de periode september 2014 tot en met mei 2015 vooroeverbestortingen uitgevoerd op deze locaties. De hiervoor door provincie Zeeland verleende vergunning op grond van de Natuurbeschermingswet is echter vernietigd door de Raad van State. Daarnaast is geconstateerd is dat de locaties Schelphoek en Zierikzee nog niet volledig voldoen aan het vereiste veiligheidsniveau. Rijkswaterstaat is voornemens ter plaatse van deze locaties herstelwerkzaamheden uit te voeren. Om de vooroevers ter plaatse te herstellen wordt de overgang van golf-naar stroomzone uitgevuld met granulair materiaal. Aanvullend op de veiligheidsopgave zal een ecotoplaag op de drie locaties worden aangebracht aanbrengen. Terinzagelegging Het plan met bijbehorende stukken liggen van 27 september 2017 voor een periode van zes weken ter inzage bij: Rijkswaterstaat Zee en Delta, Poelendaelesingel 18 te Middelburg; Gemeente Schouwen - Duiveland, Laan van St. Hilaire 2 te Zierikzee; Zienswijze(n) Belanghebbenden kunnen naar aanleiding van het plan zienswijzen naar voren brengen gedurende de periode van terinzagelegging. Zienswijze(n) kunnen worden gericht aan Rijkswaterstaat Zee en Delta, district Noord, Postbus 556, 3000 AN Rotterdam. Middelburg, 20 september 2017 De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, Directeur Netwerk Management Rijkswaterstaat Zee en Delta, mw. drs. E. Visser Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. VLISSINGEN Docenten en leerlingen van CSW Bestevaêr in Vlissingen hielden gisterochtend een actie voor de or kaanslachtoffers in Sint-Maarten. De leerlingen konden ge durende drie lesuren allerlei activiteiten uitvoeren voor het goede doel. Sharon Gout, organisator van de ochtend, is erg blij met de actie. „Het was eigenlijk een heel spontaan idee. We hebben het anderhalve week terug pas bedacht. We zijn heel blij met de bedrijven die ons gesponsord hebben, waar door deze actie mogelijk is." Er is in totaal 1.250 euro inge zameld. Dat bedrag wordt overgemaakt naar de rekening van het Rode Kruis, foto ruben oreel GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur - Koffie ochtend voor senioren; Dorps huis, 13.30-17.00 uur - Biljarten en koersbal voor 50- plusser KOUDEKERKE Duinstraat 2, 09.00- 10.00 uur - Qigong les; De Couburg, 13.00-16.30 uur- Biljarten voor senio ren; De Klimop, 13.30-16.00 uur- Koersbal MELISKERKE Dorpshuis Ons huis, 13.30-17.00 uur - Biljarten MIDDELBURG Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur - Koffie-inloop voor bewoners van de Wijk Dauwendaele; Zeeuws Museum, 13.00-13.45 uur - Rondleiding door de presentatie Handwerk; Koudekerkseweg 139,13.30 uur - Jeu de Boules bij CJBM; Uitvaartcen trum, Bachweg 2, 14.00 uur-Middag symposium Tranen in mijn buik; Sportzaal Roozen- burglaan, 19.00- 21.00 uur-Weke lijkse trimgroep voor (ex-) hartpa tiënten; Cinema Middelburg, 20.00 uur - Vertoning Just like our pa rents OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur - Bridgen; De Ege lantier, 13.30-14.30 uur - Wandelactivi teit voor senioren SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00-16.00 uur- Koersbal VEERE Het Akkoord, 13.45- 17.00 uur - Soos met activiteiten voor senioren ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, 13.30- 16.30 uur - Soos met o.a. biljarten, kaarten en sjoelen voor senioren. INZAMELINGSACTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34