Werk aan de weg volgt strak schema L Woonstichting Hulst neemt 23 huizen over 4 A58 RIJKSWATERSTAAT Verkeershinder A58 w WANNEER Komend weekend wordt er aan de A58 gewerkt. Alweer. En dat zullen we weten, tot ver buiten de provin ciegrens. In een groot gebied in en rond Zeeland wordt op allerlei ma nieren de automobilist geïnfor meerd. Via website, folders, adver tenties en informatiepanelen langs en boven de weg. Hadden jullie het werk niet een weekje kunnen uitstellen? Nou, nee. Dat kan dus niet Jimmy Peters is adviseur 'Minder hinder' bij Rijkswaterstaat in Goes. Zijn taak is om in overleg met alle wegbeheerders te zorgen dat de burger zo min mogelijk last heeft van het werk aan de weg. Peters hoefde zich de afgelopen tijd niet te vervelen. „2017 is een extreem druk jaar." „Werkzaamheden worden lang van te voren gepland. We gaan het land in om te voorkomen dat hin der in Zeeland samenvalt met over last op aansluitende wegen naar Rotterdam, West-Brabant en Ant werpen. Uiteindelijk bepaalt de Verkeerscentrale Nederland, de VCNL, voor de rijkswegen wan neer er waar gewerkt kan worden." Bij die planning hangt alles met al les samen. Niet alleen de wegbe heerders hebben hun strakke tijd schema's, hetzelfde geldt voor de aannemers. De dagen waarop gewerkt kan worden zijn beperkt. Op de agenda staat in Zeeland een rood kruis door de vakantieperiode en dagen waarop grote drukte door evene menten als Concert at Sea of de Kustmarathon wordt verwacht. Een onzekere factor is het weer. De eerste zomerse zater dag in het voorjaar kan zomaar tot grote drukte naar de kust leiden. „Als er dan files ontstaan komen de op merkingen. 'Hadden jul lie het werk niet een rdt jflMU weekje kunnen uitstellen?' Nou, nee. Dat kan dus niet.' Komend weekend wordt ge werkt aan de nieuwe aansluiting Goes-Zuid. Dan wordt het verkeer in beide richtingen bij wijze van proef over één rijbaan geleid. „Dit is niet gebruikelijk bij werkzaamhe den die maar één weekend duren. Het kost volgens de oude methode 15 tot 16 uur om de weg hiervoor in te richten. Dat staat niet in verhou ding tot een weekend werken. We doen nu mee met een landelijke pi- lot waarbij het veel minder tijd kost om alles op te bouwen en om te on derzoeken of met deze me thode bij wegwerkzaamhe den de hinder beperkt." Tijdens het werk wordt het verkeer vanuit de verkeers centrale tot ver in Brabant en Zuid-Holland met de elek tronische borden geïnfor meerd over de beste route. „We blijven leren hoe we werk met zo weinig mogelijk hinder kunnen uitvoeren. Maar het blijft moeilijk om het voor iedereen goed te doen. Het belangrijk ste advies: check voor je vertrekt je route." per ticket paA]e, Ga naar pzc.nl/blijdorp De 23 woningen van appartemen tencomplex Malburg in de Grote Bagijnestraat zijn overgenomen door Woonstichting Hulst, even als de achttien daarbij behorende parkeerplaatsen. Laurentius on derzoekt ook nog hoe de wonin gen in onder meer Vlissingen, Sint-Maartensdijk, Goes en Ter- neuzen te verkopen. Laurentius kwam enkele jaren geleden in de problemen vanwege de fraudezaak van topman Walter Vermeulen, die inmiddels ontsla gen is. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem ervan de woning bouwcorporatie voor miljoenen te hebben opgelicht bij meerdere vastgoedtransacties. Hij moet in december voor de rechtbank ver schijnen. Het OM verdenkt Ver meulen van fraude bij projecten aan het Schuttershof en de Alva- rezlaan in Terneuzen en Onder de Linden in Sint-Maartensdijk. In 2012 kwam Laurentius onder curatele van het Rijk te staan. Het had in drie jaar tijd de bouw van 1.500 woningen gepland, maar kon die niet allemaal kwijt. Daar door ontstond een miljoenente kort en werknemers kregen tijde lijk geen salaris. Laurentius heeft onlangs ver klaard de financiële storm te heb ben overleefd. 112 NIEUWS Vrouw beroofd van telefoon Brand in kunstgalerie Man gewond bij aanrijding woensdag 27 september 2017 PC 2017 is voor Rijkswaterstaat een jaar met extreem veel werk aan de weg. Theo Giele Goes - Jimmy Peters, Rijkswaterstaat ul 29 sep. (20.00 uur) - 2 okt. (06.00 uur): aansluitingen 's- Gravenpolder en Goes afge sloten, met uitzondering van afritten Goes en 's-Gravenpol- der vanuit richting Bergen op Zoom. Verkeer in beide rich tingen over één rijbaan. 2-5 oktober: Vlaketunnel drie nachten in beide richtingen dicht, 20.00-06.00 uur. 5-6 oktober: Afrit Middel burg-Centrum één nacht dicht van 20.00-06.00 uur. 9-12 oktober: Vlaketunnel drie nachten richting Bergen op Zoom dicht van 20.00- 06.00 uur. 13 okt. (20.00 uur) -16 okt. (06.00 uur) en 20 okt. (20.00 uur) - 23 okt. (06.00 uur): aansluitingen 's-Graven- polder en Goes afgesloten, m.u.v. afritten Goes en 's-Gra- venpolder vanuit richting Mid delburg. Verkeer in beide rich tingen over één rijbaan. Jimmy Peters: „We blijven leren hoe we werk met zo wei nig mogelijk hinder kunnen uit voeren." FOTOMARCELLEDAVIDSE Woonstichting Hulst neemt 23 woningen en 18 parkeerplaat sen over van Laurentius. De Brabantse woningbouwvereni ging schurkte enkele jaren gel den tegen een faillissement aan en besloot daarop al zijn huizen buiten de gemeentes Breda en Alphen Chaam in de uitverkoop te doen. Bob Maes Hulst TERNEUZEN Een vrouw is gisteravond door twee mannen beroofd van haar mobiele telefoon. Dat ge beurde in de Nieuwstraat in Terneuzen, ter hoogte van de bioscoop. Aanvankelijk probeerden de twee haar haar tas uit de handen te trekken, maar dat mislukte. Net na half acht werd via Burgernet opgeroepen naar de twee mannen uit te kijken. Om tien over acht werd de Burgernet-actie afgesloten. Er waren toen geen verdachten aange houden. AXEL De brandweer is dinsdag rond 11.00 uur uit gerukt voor brand in een kunstgalerie aan de Kaai- wal in Axel. Ruim een uur later werd het sein brand meester gegeven. Een voorbijganger, die rook had ingeademd, is behandeld door ambulancepersoneel. De brandweer schaalde op naar 'middelbrand' omdat er mogelijk een persoon in het pand aanwezig was. Dat bleek niet het geval. De brand woedde op de be gane grond en breidde zich uit naar de zolder van de galerie. Brandweerlieden waren het vuur snel mees ter. Hoe de brand in de ga lerie is ontstaan, is niet be kend. THOLEN Een automobilist is gistermiddag gewond geraakt bij een kop-staart- botsing op de Postweg (N286) bij Tholen. Het on geval gebeurde rond 15.00 uur bij de verkeerslichten. De politie en ambulance snelden toe. Een automobi list bleek achter op een taxi te zijn gereden. De taxi vervoerde op dat moment geen passagiers. De man die achterop reed, is door ambulancepersoneel ge controleerd en naar het ziekenhuis gebracht. De taxichauffeur kwam met de schrik vrij. Een bergingsbe drijf heeft de van de auto van de man die op de taxi botste geborgen. De taxi chauffeur kon op eigen ge legenheid verder rijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32