Hoornaarjagers vragen hulp van heel Dreischor Oktoberlicht Veere in een nieuw jasje Pochen Wedstrijd om te vergeten 404AAR damesmode SHC P 54 2 STOEPTAKS GROTE VERSCHILLEN 100,00 40,00 Vandaag gaat een groep entomolo gen (insectendeskundigen) in Dreischor zoeken naar het nest. „Inmiddels is vastgesteld dat er een nest moet zijn. Wij vragen u ons te helpen het nest te vinden in of in de directe buurt van Drei schor", aldus Ron van de Roer. In zijn tuin werd de eerste Azia tische hoornaar aangetroffen. Hij omschrijft het nest: „Het ziet er uit als een papieren voetbal, soms zo groot als een skippybal, en hangt hoog in de boomkruinen. Als u iets hoog in de boom gezien heeft dat lijkt op een nest, horen wij dat graag. Het nest zeker niet zelfbena deren", waarschuwt Van de Roer. „De Aziatische hoornaar is niet agressief naar mensen toe, behalve in de directe omgeving van het nest. Over waarnemingen van hoornaars worden wij graag geïn formeerd." Wie een Aziatische hoornaar heeft gezien kan dit melden aan: theo.zeegers@naturalis.nl. Het festival Oktoberlicht krijgt een nieuw jasje. Delta Cultureel, de Zeeuwse Muziekschool en Kunste ducatie Walcheren, verenigd in een projectgroep die het festival organi seert, bundelt in de nieuwe opzet cultuureducatie, amateurkunst en professionele kunst. Het thema is Spanje met concer ten door onder anderen het Zeeuwse Kamermuziekgezelschap en pianist Thomas Beijer. Er zijn in tieme huiskamerconcerten tijdens een muzikale route door het stadje. Zangeres Maria Marin en danseres ALMANAK Het jochie uit Ritthem is tien en kijkt nog tegen zijn vader op. Sterker, hij pocht over pa's ken nis tegenover zijn vriendjes. Toen ze laatst met het voetbal team naar een uitwedstrijd re den, verkondigde hij opeens: „Mijn vader weet alles." Zijn teamgenootjes waren niet Irene Alvarez brengen de voorstel ling MUSA en er zijn workshops. Flamencogitarist Eric Vaarzon Mo rel concerteert en geeft een lezing over de schilderkunst van zijn va der en opa en zijn eigen muzikale loopbaan. Beide locaties van Museum Veere (Schotse Huizen en stadhuis), de Kleine Kerk, woonhuizen en eta- Veere verkeert in Spaanse sferen tijdens festival Oktoberlicht blissementen bieden een podium aan de musici. De organisatie haakt ook in op het muziekproject 'Heel Veere speelt' met onder meer een compositieopdracht. De gemeente steunt het festival met 8.000 euro. meteen overtuigd. Zo vroeg er één: „O, ja? Hoeveel bomen staan er op de wereld dan?" Pa, die als chauffeur het gesprek had ge volgd, zei zonder blikken of blo zen: 3.720.824.539. „Zie je wel, mijn vader weet alles", zei de knul trots. De voetballertjes, diep onder de indruk, zwegen gepast. Klachten over vieze bushalte Rollatoropritjes stoep Westerzicht Schilderijen ruilen van hangplek Commentaar Hoe serieus nemen we voetbal? Heel serieus. Als leuke sport om te doen of om naar te kijken, als rijk verenigingsleven, als economisch waardevolle entertainmentindustrie, als eindeloze gespreksstof bij de koffieautomaat. Op de grote maat schappelijke betekenis mogen voetballers best trots zijn. Maar in es sentie gaat het natuurlijk slechts om een spelletje waarbij talent, techniek en teamprestatie heel belangrijk zijn, maar waarbij geluk, pech en fouten veel invloed hebben. Dat maakt voetbal zo onvoor spelbaar en daarom zo leuk. Bij de bekerwedstrijd Lisse - Hoek komt de verrassing van de scheidsrechter. Hoewel de regels er geen ruimte voor laten, ge bruikt hij een alternatieve volgorde voor het nemen van strafschop pen. Vreemd, zeker in zo'n belangrijke wedstrijd. De Zeeuws-Vla mingen tekenen protest aan. Vervolgens besluit de KNVB dat de strafschoppenserie over moet. Prompt stapt Lisse naar de rechter. Lisse zou kunnen betogen dat fouten van de scheidsrechter veel voorkomen. Vaak zijn ze ernstiger, maar dan is de uitslag gewoon geldig. Toch is er een verschil tussen een 'gewone' fout en bewust experimenteren met de regels. Hoe de rechter hier ook over oordeelt, beide clubs valt niet te ver wijten dat zij alles doen om verder te komen in de bekercompetitie. Doorspelen betekent extra inkomsten en een sportief zeer aanspre kende tegenstander. Rest de beeldvorming. Deze hele affaire komt knullig over. Ja, de scheidsrechter gaat buiten zijn boekje. Nee, de krachtmeting tussen Lisse en Hoek wordt daardoor niet oneerlijk. Waarom dan zo moeilijk doen? Leg dat maar eens uit. Nu de stellin gen eenmaal betrokken zijn is er geen weg terug. Het lijkt verstan dig de strafschoppen over te nemen en deze bizarre kwestie daarna zo snel mogelijk te vergeten. MLaat Lisse en Hoek die strafschoppen snel overnemen woensdag 27 september 2017 bij een aankoop v.a. ontvangt u eenmalig: een fashion cheque t.w.v. Scheldestraat 54 Vlissingen www.shop54.nl Niet alles mag op de stoep De speurders naar het nest van de Aziatische hoornaar vragen inwoners van Dreischor om hulp. Vorige week zijn er enkele exemplaren van deze ongewen ste exotische wesp gezien en gevangen. Theo Giele Dreischor Veere kleurt Spaans tijdens het festival Oktoberlicht, van 27 tot en met 29 oktober. Museum, kerk en bewoners bieden een podium aan musici en amateur kunstenaars. Annemarie Zevenbergen Veere Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De bushalte aan de Coosje Buskenstraat is na het weekend vaak ontzettend vies, stelt SGP-raadslid Lilian Janse. B en W laten haar weten dat braaksel en urine, die 'het trottoir, de muren en pilaren van de entree van de binnenstad voor bus passagiers ontsieren' elke maandag worden verwijderd. Zo nodig wordt de abri ook op an dere momenten in de week schoongemaakt. VLISSINGEN Diverse oudere bewo ners van Westerzicht, ter hoogte van de huisnum mers 161-167, komen niet het trottoir op met hun scootmobiel, rolstoel of rollator. SP-raadslid Olga Penraat (foto) vraagt B en W waarom bij de aan leg van de stoepen geen verlaagde gedeeltes zijn voorzien. Het college stelt dat de stoep decen nia geleden is aangelegd, maar belooft dat het trot toir binnenkort op drie plaatsen wordt verlaagd. DOMBURG Het schilderij Schepen op de rede van Veere (Philip van Macheren) uit de collectie van de ge meente Veere gaat tijde lijk naar Middelburg. Daar is het tijdens een exposi tie in het kader van 800 jaar Middelburg te zien in het stadhuis van 20 okto ber tot eind mei volgend jaar. Middelburg leent als vervanging een werk van Engel Hoogerheyde uit, dat dan in het Veerse stadhuis te zien is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30