Schildpad was de weg kwijt HZ op derde plek in Keuzegids hbo 2018 Drooaaevallen 2 JAN VAN DAMME Bij nader inzien Artikel Ybeltje Berckmoes tony's CHOCOLONELY WIL NAAR &E BEURS „Dat was een hele bijzondere vangst", zegt Jan Schot. De schild pad was alleen wel zwaargewond. Zijn schild was gebroken en het dier stierf vrij snel daarna. „Dat was erg zonde. Anders hadden we hem uiteraard terug in het water gezet." „De schildpad is waarschijnlijk af komstig uit Florida", zegt Mark de Boer van Diergaarde Blijdorp. Hij is deskundige op het gebied van zee schildpadden. „Ze komen met de golfstroom hier naar toe." De schildpadden raken weliswaar on derkoeld, maar ze kunnen volgens De Boer wel overleven in ons ge bied. In 2008 is ook al eens een le vende dikkopschildpad gevonden bij Westenschouwen en in 2015 werd bij Wassenaar een levende zeeschildpad gevonden. VLISSINGEN De HZ in Vlissingen staat op de derde plek in de ranglijst van middelgrote hogescholen in de Keuzegids hbo 2018. Drie opleidingen van de Zeeuwse hogeschool krijgen het predicaat 'topopleiding'. Het gaat om Social Work, Pedagogiek en Logistics En gineering. Social Work krijgt 96 van de 100 punten. Ook de opleidingen Engineering (beste van Nederland), Maritiem Officier, Vitaliteitsmanagement Toerisme en Verpleegkunde krij gen hoge cijfers. Drie andere opleidingen scoren onvoldoende: Communicatie, Commerciële Economie en ICT. Die laatste opleiding wordt als slechtste van Nederland beoor deeld, met 30 punten uit een totaal van 100. De HZ laat weten dat voor de op leidingen die slecht scoren verbe terplannen opgesteld worden. De Keuzegids beoordeelt oplei dingen op basis van studentenoor delen en beoordelingen van des kundigen. Daarnaast worden cijfers over onder meer studiesucces en contacturen meegenomen in de eindscore. Column Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Rinus Spruit in VPRO Boeken Provincie beheert oudevuilstort DESTELLING Vandaag: Kom nou, ik betaal niet om spullen op mijn stoep te zetten Verkeerstelling op N57 bij Ouddorp aardappels en uien te gaan rooien. Inmiddels zullen de koelhuizen wel vol liggen. Het was voor mij meer dan veer tig jaar geleden dat ik in de Noord oostpolder een boerderij bezocht. Toen was dat met mijn broer, met de vrachtwagen. We hadden een adres en raakten - zonder Tom- Tom - hopeloos verdwaald tussen de huizen en schuren die, als ze al niet identiek waren, dan toch alle maal op elkaar leken. Kaal en rechtlijnig, die herinnering zette zich vast. Nu ik bij de familie De Zeeuw op bezoek ben geweest, moet ik mijn beeld van de polder stevig bijkleuren. Vrijwel elke boerderij heeft loodsen bijgebouwd, hier en daar zie je kassen, de bedrijven staan over het algemeen goed in het groen. Het ruist, als je op een boerenerf uit de auto stapt. Het was net Zeeland. Nou ja, het stukje dat ik heb gezien dan toch. Moeten we weten waar Emmel- oord ligt? Ik denk dat de bejaarde boerin een punt heeft. Ze bewaart een foto van haar man Piet tijdens een vooroorlogse excursie in een drooggevallen polder. Een pionier van het zuiverste soort. Ik breng de boodschap van Eva de Zeeuw met plezier over. Ga er eens kijken, in die nu op leeftijd geraakte Noordoostpolder. Dat in spireert, ook als je geen boer bent. ledereen stond in de startblokken om aardappels en uien te gaan rooien Net nog een telefoontje gehad van Eva de Zeeuw. Wat een prachtige vrouw is dat. Bijna 90 jaar, kraakhelder, vin nig, vriendelijk, met een geheugen dat zowat een eeuw terug reikt. En niet te beroerd om haar oud-pro- vinciegenoten uit te dagen. Haar lach draagt ver als ze vertelt: „Er zijn veel Zeeuwen die zeggen: Em- meloord, waar ligt dat? Die men sen zouden eindelijk eens buiten hun provincie moeten kijken." Eva de Zeeuw woont in Emmel- oord, de Noordoostpolder. Afgelo pen zaterdag stond ze met haar twee zoons en kleinzoon in de krant. Tot 1950 heette ze Eva Scheele. In april van dat jaar trouwde ze met Piet de Zeeuw uit Axel. Ze vestigden zich op het pas drooggevallen land van de Noord oostpolder. We spraken elkaar op de fami lieboerderij bij Nagele, waar ze dertig jaar heeft gewoond. Ieder een stond in de startblokken om METEEN 20 AAN&ELEN 6EK0CHT Koop nu je kaartje met korting." woensdag 27 september 2017 Bij het artikel over het boek van voormalig VVD-Kamerlid Ybeltje Berckmoes in de PZC van woensdag stond abusievelijk een fout foto-onderschrift. Onder het portret van het Middelburgse VVD- Kamerlid André Bosman stond dat hij oud-Ka merlid is. Dat is onjuist. Bosman is sinds 17 juni 2010 Kamerlid voor de VVD. Mosselvisser Jan Schot met zijn vangst, fotojacobcapelle Mosselkweker Jan Schot trof vorige week tijdens het vissen bij Burghsluis een schildpad aan tussen de mossels. Geen klein exemplaar, maar een 60 centi meter grote Caretta Caretta ofwel dikkopschildpad. Een zeldzame verschijning in de Ne derlandse wateren. Melita Lanting Burghsluis Gisteren: Hoek krijgt terecht nog een kans 736 reacties NIEUWDORP Schrijver Rinus Spruit uit Nieuwdorp is zondag 1 oktober te gast in het te levisieprogramma VPRO Boeken (NPO 1,11.20 uur). Presentator Jeroen van Kan praat met hem over zijn nieuwe roman Broeder, schrijf toch eens! Spruit (1946) debu teerde in 2008 met De rietdekker, een roman over zijn vader. Voor zijn nieuwste boek duikt hij opnieuw in de geschie denis van zijn familie. WESTDORPE De provincie neemt het beheer over van de voor malige vuilstort van Ter- neuzen in de Koegors- polder. Indaver heeft de stortplaats ingepakt en geeft de provincie een nazorgplan en een bruidsschat van ruim 4 miljoen euro mee. Het onderhoud, nu en in de toekomst, wordt betaald uit een fonds. Provinciale Staten moeten het voor stel in november nog wel goedkeuren. Reageer op pzc.nl OUDDORP Rijkswaterstaat gaat dinsdag 3 oktober het verkeer tellen in beide richtingen op de N57 tus sen Brielle en Ouddorp. Op tien plekken registre ren waarnemers en ca mera's hoeveel vrachtwa gens, personenauto's en motoren er passeren. Kentekens worden niet gescand. De gegevens worden gebruikt om de doorstroming op de rijks wegen en de op- en afrit ten ernaartoe te verbete- ren. Kampeer Caravan Jaarbeurs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2