O Ouderen overspoelen fondsen met vragen Gepensioneerden komen massaal in actie om hun vergeten pensioenen alsnog te claimen. De nieuwste FIFA is eindelijk te koop! En dan naar de volgende hype Tarieven Zeeuwse ziekenhuizen verschillen sterk Walcheren Propagandafilm Erdogan kan ook in ons land voor spanningen zorgen Kassabon? Liever niet bij het oud papier »Geid& Goed Een Dei Dat kaï Deze krant meldde afgelopen maandag dat alleen al bij de drie grootste pensioenfondsen 100.000 mensen nooit hun pensioen heb ben geclaimd. Daarmee laten men sen voor honderden miljoenen eu ro's aan pensioenen liggen. Sinds het bericht komen bij de helpdesk voor vergeten pensioenen honder den telefoontjes per dag binnen en puilen de mailboxen uit. Bij het Pensioenregister zijn de afgelopen dagen heel veel vragen binnengekomen van ouderen die willen weten of zij nog recht heb ben op een pensioen. „Dat kran tenartikel heeft de mensen echt wakker geschud", zegt bestuurslid Frits Bart. Ook de Sociale Verzekerings bank (SVB) kreeg veel ouderen aan de lijn. „Maar wij regelen de AOW- uitkering, niet de pensioenen", zegt een woordvoerder. „Mensen die vragen over een pensioen heb ben, kunnen het best terecht bij het Pensioenregister." Het Pensioenregister beheert de websitemijnpensioenoverzicht.nl, Dat krantenartikel heeft de mensen echt wakker geschud waar alle pensioenaanspraken op Nederlandse pensioenfondsen en -verzekeraars staan. Iedereen met een burgerservicenummer (bsn) en een DigiD-inlogcode kan op de site zoeken naar zijn of haar pen sioenaanspraken. „Voor mensen zonder bsn-nummer of DigiD is er de helpdesk vergeten pensioenen, die via mijnpensoenoverzicht.nl te bereiken is", aldus Bart. Veel vergeten pensioenen zijn van gastarbeiders die in de jaren 60 en 70 in Nederland werkten. Vol gens José de Lange, die in Spanje woont en daar voormalige gastar beiders helpt, is het moeilijk om deze pensioenen te claimen. „Die mensen moeten een bsn hebben voor ze een pensioenuitkering krij gen. Dat nummer moeten ze in Nederland aanvragen bij de Belas tingdienst. Dat is te veel voor die oude mensen." Daardoor blijven veel pensioenen op de plank lig gen. Maar ook voor deze groep is een oplossing gevonden, stelt Mandy Ross van de Pensioenfede ratie. „Zij hoeven niet meer zelf een bsn in Nederland aan te vra gen. Het pensioenfonds kan dat na mens hen doen." De Pensioenfederatie waar schuwt mensen zich niet te snel rijk te rekenen als ze hun vergeten pensioen hebben zekergesteld. Pensioen is uitgesteld loon. Voor er wordt uitgekeerd, moet nog met de fiscus worden afgerekend. 21°C Nieuwsmedia FOTOTHINKSTOCK Jacht op vergeten pensioen geopend Peet Vogels Den Haag —Frits Bart, Pensioenregister P6 ZEELAND1 woensdag 27 september 2017 Warme woensdag middag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 »P13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1