ACTIE va€469,- Zwitserse Alpen met bus en trein! BOEK NU! C 088 10 30 800 effeweg.nl Gülenisten versus aanhang Erdogan ALLEEN bij Effeweg.nl! 13 m We zitten nog steeds in de emotie van de couppoging Supervoordelige busreizen! De Turkse actiefilm Vaderland over de verijdelde coup van vorig jaar leidt tot onrust onder Gülenisten in Nederland. Rotterdam uit zorgen, het ministerie is alert. De trailer van de nieuwe actiefilm is helder: groot gevaar bedreigt Tur kije. „Vijanden die al eeuwenlang op een mogelijkheid wachten om het land van de Turken te bezetten, staan met een groot leger aan de grens en wachten het bericht van de staatsgreep af', is de ronkende tekst. Alleen kordaat ingrijpen van een selecte groep Turkse helden kan redding brengen op deze 15de juli 2016. „Een heldenverhaal." De acteur die het gevaar ver beeldt, lijkt verdraaid veel op Fet- hullah Gülen. De geestelijke die sa men met zijn beweging door de Turkse president Erdogan verant woordelijk wordt gehouden voor de verijdelde staatsgreep in het land op, jawel, 15 juli 2016. Gülen ont kent elke betrokkenheid. „Maar je ziet welk beeld er wordt neergezet: een grote vijand van buiten. Dit maakt de druk op de Gülenbewe- ging nog groter, en die is al groot", zegt een Nederlandse Güleniste die anoniem wil blijven. Kurtlar Vadisi - Va tan (Vallei der Wolven - Vaderland), gaat morgen in première in een reeks bioscopen in Nederland. Alles is uitverkocht. Morgen spreekt ook de Rotter damse gemeenteraad over de film, op verzoek van het CDA, dat zich zorgen maakt over negatieve gevol gen voor groepen Turkse Rotter dammers. In hun stad liepen de spanningen na de couppoging meerdere keren hoog op en ein digde de ongewenste komst van een Turkse minister naar het con sulaat met rellen en een diploma tiek conflict. CDA-fractievoorzitter Sven de Langen wil geen verbod: „Dat is niet passend in Nederland. Maar wat zijn de werkelijke bedoelin gen? We zitten nog steeds in de emotie van de couppoging en dan moeten we voorbereid zijn op het effect van zo'n film." De jongerenafdeling van partij Denk vindt dat onzin, maar het 'spanningenteam' van het ministe rie van Sociale Zaken is op de hoogte en houdt de ontwikkelin gen in de gaten. Op de website van Pathé is de dis cussie in volle gang. „Dit is een haatzaaiende propagandafilm, ik adviseer mensen niet naar de pre mière te gaan. Het zal uit de hand lopen", schrijft 'Suzi' onder de trai ler. „Voor mensen die denken dat het een haatzaaiende film is, blijf vooral thuis en bemoei je niet met Turkije", reageert Deniz Mercan. Pathé zelf zegt 'nooit stelling te nemen'. „De eerste vier films uit deze reeks trokken veel publiek en wij hebben graag een brede pro grammering." Kurtlar Vadisi is een populaire tv-serie rond geheim agent Polat Alemdar die jarenlang op de Turkse tv te zien was. De hoofdpersoon is zo populair dat zijn kledingstijl door jongeren wordt overgenomen. De serie le verde ook meerdere, controversiële films op. Een daarvan zorgde al eens voor diplomatieke spannin gen tussen Turkije en Israël. In de nieuwste film lijkt de schurk op Gülen, maar trekken zijn manschappen naar Turkije vanuit Noord-Irak, waar een grote Koerdi sche gemeenschap woont. Erdogan ziet een onafhankelijk Koerdistan als een bedreiging voor de Turkse binnenlandse veiligheid, Turkse Koerden strijden ook al jaren voor onafhankelijkheid. „Het zijn hele nationalistische films die we al lang niet meer serieus nemen", zegt een woordvoerder van DemNed, de Nederlandse Raad van Gemeen schappen uit Koerdistan. 8 DAAGSE EXCURSIEREIS Inclusief treinritten Glacier Express, Tiisch - Zermatt en Mont Blanc Express Hotel Good Night Inn 3* GEEN AANBETALING! woensdag 27 september 2017 Coupf ilm is splijtzwam Cyril Rosman Rotterdam De poster van de Turkse actiefilm die de gemoe deren nu al bezighoudt. NECATI CAHIT SINEM jAjMAZ KAYAOCLIJ ifclHALKBANK S3 PO CW..„ - Sven de Langen, CDA Rotterdam Deze spectaculaire reis brengt u naar de hoogste toppen van Europa, op een heel bijzonder manier. Er zijn namelijk maar liefst drie treinreizen inbegrepen! Een unieke manier om het Zwitserse Alpenlandschap te ontdekken is per panoramatrein van de Mont Blanc Express. U rijdt door een ruig alpenland schap en krijgt een grandioos uitzicht op de gletsjer van de Mont Blanc, de hoogste berg van Europa. De Glacier Express behoort tot één van de mooiste treinreizen ter wereld INBEGREPEN met spectaculaire uitzichten op besneeuwde bergen en dalen. We brengen een bezoek aan de stad Montreux, de reusachtige Aletschgletsjer en Zermatt met de imposante berg Matterhorn. Deze eeuwige besneeuwde berg beklimmen we per trein. Geniet van deze busreis naar Zwitserland met de meest fantastische uitzichten die u nooit meer zult vergeten! 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijtbuffet 7 maal diner Stadsrondrit Brig met de Simplon Express Treinrit Glacier Express (Brig - Disentis v.v.) in de panoramawagon met lunchpakket Treintje van Tasch naar Zermatt v.v. Treinrit Mont Blanc Express (Martigny - Le Chatelard) Begeleiding door chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Accommodatiebeoordeling 8,2! In het centrum van Brig bevindt zich het rustig gelegen hotel Good Night Inn. Het hotel beschikt over een restaurant, bar, kiosk, kapsalon en een lift. De moderne kamers zijn voorzien van douche of bad, toilet en föhn, televisie, telefoon en kluisje. Op elke verdieping bevindt zich een minibar. VERTREKDATA EN PRIÜZEN 27 oktober 499,- 3 november499,- 10 november479,- 5 januari469,- 12, 19 januari499,- 26 januari1 529,- 2, 10 februari, 10 februari 529,- 17, februari549,- 2, 9, 16, 23 maart 529,- 31 maart549,- 5, 10, 15, 20, 28 april 569,- MET VERTREKGARANTIE! Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13