r ijJ "Vf Een selfie tussen de puinhopen EUWS 11 ,v >.:h+n DE PUNT GETUIGENVERHOOR i,y m mm Hij verklaarde dat gisterochtend bij het getuigenverhoor in de recht bank in Den Haag. De marinier met codenaam '5B' behoorde tot de aanvalsgroep die de kop van de trein binnenging, waar zich drie kapers bevonden onder wie leider Max Papilaja. Op basis van autopsierapporten zeggen na bestaanden en deskundigen dat Pa pilaja in de trein van dichtbij door zijn hoofd is geschoten. Ze stellen de staat aansprakelijk voor de 'exe cutie' van Papilaja en de vrouwe lijke kaper Hansina Uktolseja. De marinier verklaarde bij de rechtbank dat hij als eerste dat deel van de trein binnenging, nadat hij de deuren had opgeblazen. „Ik ging linksaf en moest de eerste coupé binnengaan en veiligstellen. Maar de schuifdeuren waren door de pre- cisieschutters kapotgeschoten, waardoor ze niet opengingen." Op dat moment zag hij door het raampje van de deur een kaper lig gen. Hij vuurde met zijn uzi een salvo. „Ik richtte op de bank. Ik zag iets of iemand bewegen onder een deken. Ik heb geschoten omdat ik niet wist wat hij aan het doen was. De kaper heeft me niet aangekeken. Het gebeurde in een fractie van een seconde. Het is actie-reactie." De marinier zegt niet te hebben gecheckt of de kaper door zijn scho ten is gedood. Hij ging gelijk door naar de tweede coupé ernaast. Daar heeft hij niet geschoten, omdat hij geen personen of beweging zag. Tijdens de zitting werd de mari nier geconfronteerd met foto's van de lichamen van de gedode treinka pers Dominggus Rumamory en George Matulessy in de ene coupé en het lichaam van Max Papilaja, dat in de tweede coupé werd aange troffen. Opvallend genoeg meende de marinier het lichaam van Papi laja te herkennen als degene op wie hij heeft geschoten, terwijl hij eer der verklaarde niemand in de tweede coupé te hebben gezien. Marinier '5B' zegt volgens de ge- weldsinstructie te hebben gehan deld. „Wij moesten de gijzelaars bevrijden, de kapers uitschakelen als het niet anders kon, of ze gevan gennemen. Als hij zich had overge geven, hadden we hem gevangen genomen." De marinier ontkent dat er op dracht is gegeven om alle kapers in de trein te doden. Ook heeft hij niet gezien dat de mariniers vanuit de trein zijn beschoten door kapers toen de actie begon. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 12 dagen Makarska Rivièra en Dubrovnik 10 dagen Polen Mazurengebied en Gdansk 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba woensdag 27 september 2017 O MÉ RAQQA Een strijder van de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) neemt een selfie temid den van de ravage in de stad Raqqa. Die is inmiddels voor meer dan 80 procent her overd op Islamitische Staat. Russische bommenwerpers hebben gisteren kruisraketten afgevuurd op posities van IS in Syrië. De aanvallen werden volgens het Russische minis terie van Defensie uitgevoerd in de provincies Deir al-Zor en Idlib. De acties vonden plaats op veilige afstand van Ameri kaanse speciale troepen en van door de VS gesteunde mi lities, zei het ministerie. Strij ders van SDF beschuldigden eerder deze week de Russen van bombardementen op hun strijders in de provincie Deir al-Zor. foto reuters 'Ik schoot op kaper in coupé' Een marinier heeft bij de beëin diging van de treinkaping bij De Punt een kaper in de coupé waarschijnlijk doodgeschoten. Hij vuurde met zijn uzi op de kaper die onder een deken op een bankje lag. Tonny van der Mee Den Haag Het zwaar gehavende treinstel nadat het door de luchtmacht onder vuur is genomen. FOTO ANP v.a. slechts v.a. slechts Vertrekdatum: 14 oktober 2017 Vertrekdata: 6,13, 20, 27jan 3,17, 24feb 3,10mrt20l8 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdatum: 23 oktober 2017 Vertrekdatum: 23 oktober 2017 Vertrekdata: 23 okt20l7 Nu al data 2018 boekbaar! Vertrekdata: 9,23 oktober 2017 Brochure en (0318)58 09 58 I bi oe <ingen. www bolderman.nl M Prijs p.p. o.b.v.,2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds b reserveringskosten 8-daagse najaarsreis Barcelona en omgeving 8 dagen wintersfeer Zwitserse Alpen, Glacier- en Mont-Blanc Express 10 dagen Istrië Opatija

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11