Staking onderwijs JL boer en burger Hoek mag penalty's overdoen M Raad Rechtsbijstand geeft juristen eisers geen vergoeding Het hoger beroep in het Wildersproces levert al vóór het begin rumoer op. Eén van de advocaten van de aangevers eist uitstel omdat hij geen vergoeding krijgt. Zeeuws-Vlaanderen Hart Ziel Relatieprofessor: 'Vergeet niet hoe leuk je partner is' Kinderopvang staat paraat om stroom kinderen op te vangen Het is oogsttijd. Bij fruitteeltbedrijf Serier werkt de vaste ploeg plukkers zich in het zweet, zo ook eigenaar Jan Serier. Langs de akkers wachten de burgers en buitenlui om te rapen wat over blijft na het oogsten van uien en aardappels. Glashandel MELIESTE De winnaar wacht een uitwedstrijd tegen eredivisionist Heracles Al melo in de tweede ronde van het toernooi om de KNVB beker én 15.000 euro als beloning voor het be reiken van die tweede ronde. De be langen zijn dus groot. FC Lisse dacht door de overwinning na de penalty reeks al zeker te zijn van de wed strijd tegen de Almeloërs, maar moet nu in de herkansing. Het be stuur van de tweede divisionist denkt nog wel aan juridische stap pen. Daar wordt vandaag over verga derd. De KNVB ging niet over één nacht ijs. De zaak werd na het opvragen van verklaringen voorgelegd aan de adviesgroep spelregels veldvoetbal en de internationale spelregelcom missie IFAB (International Football Association Board). Zij kwamen vrijdag al met een advies. De KNVB lichtte gisteren beide clubs in over het genomen besluit. De bond zegt 'nader bepaalde kosten rondom de wedstrijd' voor zijn rekening te ne men. ZEELAND 12 Het hoger beroep in de 'minder Ma- rokkanen'-zaak zou eind oktober moeten beginnen. In de zaak spelen ook 35 personen een rol die destijds aangifte tegen de PW-leider de den. Zij eisen een schadevergoeding van Wilders, omdat ze zich gedis crimineerd en gekwetst voelen door uitspraken van de politicus. Maar hun advocaten liggen in de clinch met de Raad voor de Rechts bijstand. Die weigert de advocaten- kosten voor de 35 aangevers te ver goeden. „Ik heb al vele uren in deze zaak gestoken, maar ik heb nog geen cent gezien", zegt Göran Sluiter, die acht van de aangevers bijstaat. Hij heeft het Hof in Den Haag deze week per brief verzocht de zaak uit te stellen tot daarover duidelijkheid is. Sluiter begrijpt niets van de wei gering van de raad. „De mensen in kwestie hebben absoluut een ad vocaat nodig, omdat het gaat om een ingewikkelde juridische zaak. Bovendien willen ze niet zelf het woord voeren in de rechtszaal van wege de enorme media-aandacht. Maar zonder rechtsbijstand kun nen ze geen advocaat betalen. En ik kan zonder vergoeding niet wer ken." De Raad voor de Rechtsbijstand stelt in een reactie dat de aangevers Ik heb al vele uren in deze zaak gestoken, maar ik heb nog geen cent gezien tegen Wilders strikt genomen geen advocaat nodig hebben. „Hoewel de zaak veel aandacht krijgt, gaat het hier om een relatief licht vergrijp. En de vorderingen van de slachtoffers zijn relatief eenvoudig. Daarom vinden wij rechtsbijstand geen noodzaak." De advocaten in de zaak krijgen steun van het Openbaar Ministe rie. Dat adviseerde de aangevers in de zaak om een advocaat te nemen, en vindt dat zij daar ook financiële bijstand voor moeten krijgen. Slui ter ging daarom in beroep en kreeg gelijk van de rechter. Maar de advocaten krijgen nog steeds geen geld, omdat de Raad voor de Rechtsbijstand in beroep is gegaan bij de Raad van State. Dat beroep dient waarschijnlijk pas volgend jaar. „En zolang dat niet gebeurd is, wil ik dat de zaak wordt uitgesteld, omdat er anders geen effectieve rechtsbijstand kan wor den verleend", aldus Sluiter. Het Gerechtshof en Wilders' ad vocaat konden nog niet reageren. P6 Nieuwsmedia Hardglazen deuren HR++ isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood Spiegels Bezoek onze schitterende showroom .AND 1 www.meliesteglas.nl FOTO DIRK-JAN GJELTEMA ZEELAND De KNVB laat de veelbesproken strafschoppenserie van het be kerduel FC Lisse-Hoek overne men. De voetbalbond heeft de pe naltyreeks, die volgens het ABBA-principe (eerst ploeg A, dan twee keer ploeg B en daarna weer ploeg A) verliep, ongeldig verklaard. De Zeeuws-Vlaamse zaterdag-hoofdklasser mag vol gende week woensdag terug naar Lisse, waar de strafschop pen vanaf 21.00 uur om en om ge nomen moeten worden. Barry van der Hooft en Mitchell Minnaard Zeist Ophef om Wildersproces Peter Groenendijk Den Haag -Göran Sluiter, advocaat dinsdag 26 september 2017 Op veel plaatsen droog 20°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75