Loods verpest zicht op molen Is de kazerne een cadeau? 10 ZE M.e.r. - beoordelingsbesluit project vooroeververdedigingen locaties, Burghsluis, Schelphoek en Zierikzee Kennisgeving BE' Dat heeft Delta Farmsondernemer Jaap Meijering in een persoonlijk gesprek toegezegd. Maar de enige die niet mee wil werken is de ge meente Noord-Beveland, zei De Haas gisteren tijdens een spoedpro cedure bij de Raad van State. De Haas vroeg daar om een blokkade van het bestemmingsplan dat de bouw van een bijna tooo vierkante meter groot bedrijfsgebouw aan de Colijnsplaatse Groeneweg mogelijk maakt. Daar wil Meijering een ver- pakkings- en vrieshuis bouwen voor de export van zijn op Colijns plaat gekweekte zagers (sportvis aas). Hoewel Meijering niet bij de rechtszaak aanwezig was, wisten zowel De Haas als de gemeente woordvoerder dat de zagerkweker haast heeft om zijn bedrijfshal te bouwen. Volgens de gemeente is de bouwkavel zo neergelegd dat De Haas vanuit zijn woning zicht op de molen en omgeving houdt. Maar Meijering heeft een vlag neergezet waar het gebouw komt en dat is toch echt voorbij de molen volgens De Haas klopt dat niet. „Meijering heeft een vlag neergezet op de plek waar de zuidelijkste ge vel van het gebouw komt. En dat is toch voorbij de molen, die dan ach ter het bedrijfsgebouw verdwijnt. Meijering heeft er geen enkel pro bleem mee om de loods enkele me ters op te schuiven." De gemeentewoordvoerder er kende dat maar tekende aan dat dat niet zo makkelijk gaat. „De ge meente komt juridisch in de pro blemen omdat wij een regel hebben dat het bedrijfsgebouw niet dichter dan 250 meter bij andere gebouwen mag staan. Wij kunnen niet even een oogje dicht knijpen." Overigens heeft De Haas verder niet zo'n probleem met het bouw plan dat met een gras- en sedum- dak naadloos in het landschap wordt ingepast. Het is dan vanuit De Haas' woning alsof er een stuk hogere dijk in het landschap ligt. Maar hij wil wél de molen kunnen zien. Overigens vroeg De Haas zich nog wel af waarom Meijering zo'n groot bedrijfsgebouw nodig heeft voor het verpakken van zagers. Uitspraak binnen enkele weken. Dat schrijft voormalig VVD-Ka- merlid Ybeltje Berckmoes in haar boek Voorlichting loopt met u mee tot het ravijn. Ze stelt toenmalig Defensie-minister Hans Hillen te citeren, partijgenoot van Peijs. Peijs noemt de aantijging in een reactie 'volstrekte nonsens'. Berckmoes kwam op 9 novem ber 2011 in de Kamer en zat er tot 23 maart dit jaar. Als kersvers Ka merlid en woordvoerder defensie personeel ging ze 'ter kennisma king theedrinken' bij Hillen. „Op zijn deftige werkkamer in het oude ministerie op het Plein", be schrijft ze. „Boven de bank hing een levensgroot schilderij van Mi- chiel de Ruyter. Hillen vertelde mij over zijn bewondering voor De Ruyter. Die stoerheid van toen moest herleven, vond hij." Want in De Ruyter 'leefde de VOC-mentaliteit voort waarover CDA-premier Balkenende nog zo had gekraaid in de Kamer', zou Hillen tegen haar hebben gezegd. „Balkenende was allang uit beeld, maar in die 'geest van de VOC' re- Het zou toch een mooi cadeau zijn voor het afscheid van Karla Peijs deneerde Hillen nog steeds dat de marinierskazerne van Doorn ver plaatst moest worden naar Vlis singen, tenslotte de geboortestad van Michiel de Ruyter." Hillen had de verhuizing in het openbaar aangekondigd toen het kabinet Rutte I al was gevallen, schrijft ze. „Daarmee liep hij ste vig voor de troepen uit. Hillen had zelfs geroepen dat er financieel voordeel mee te halen viel. Maar een onafhankelijk onderzoek was er niet naar gedaan." Na 'wat koetjes en kalfjes' bleek 'Vlissingen het enige onderwerp te zijn' waarover Hillen wilde pra ten, aldus Berckmoes. „Hij was er helemaal vol van. Hij vertelde dat het 'toch zo leuk zou zijn voor Karla'. Ik dacht nog: Karla wie? Dat bleek dus Karla Peijs, commissaris van de Koningin in Zeeland. En, o ja, toevallig ook van het CDA. 'Karla' zou driekwart jaar later uit dienst gaan en die verdiende, zo vond Hillen, 'toch een mooi af scheidscadeau'. Ik dacht: huh? Gaat dat zo?" Berckmoes stelt dat ze 'nog te bleu was om er iets over te zeggen'. In haar boek geeft ze ook af op Ka merlid André Bosman uit Middel burg, voorganger op Berckmoes' ledereen weet dat ik geen cadeautjes van boven de 50 euro mag aannemen portefeuille. Volgens haar was hij 'zeer verbolgen dat hij zijn porte feuille kwijt was geraakt'. „Hij was naast het CDA-duo de derde partij die direct baat had bij een diepte investering in Vlissingen. Dat zou het noodlijdende havenstadje uit het slop moeten trekken en dan was hij het mannetje in de regio", schrijft Berckmoes. In een reactie noemt voormalig commissaris van de Koningin Karla Peijs Berckmoes' verhaal 'volstrekte nonsens'. „Waar slaat het op? Iedereen weet dat ik geen cadeautjes boven de 50 euro mag aannemen." Ze zegt dat het besluit om de kazerne te verhuizen niet een paar maanden voor haar ver trek is genomen. „We waren toen al anderhalfjaar bezig. In de tijd dat het ter sprake kwam, wist ik zelf nog niet eens dat ik weg zou gaan." VVD-Kamerlid André Bosman wil inhoudelijk niet op de aantij gingen reageren. „Kennelijk heb ben we te maken met een teleurge steld voormalig Kamerlid dat - zo als ze zelf zegt - niet erg uit de verf is gekomen. Iedereen in Zeeland weet hoe het met de besluitvor ming rond de kazerne is gelopen." Voorlichting loopt met u mee tot het ravijn verschijnt vandaag bij uitgeverij Van Praag. Kennelijk hebben we te maken met een teleurgesteld voormalig kamerlid Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu dinsdag 26 september 2017 Zagerkwekerij Delta Farms in Colijnsplaat zou bereid zijn een nieuw bedrijfsgebouw naar het noorden op te schuiven zodat buurman René de Haas uitzicht op de 's avonds verlichte molen houdt. Jan van Ommen Den Haag/Colijnsplaat -René de Haas, buurman Delta Farms in Colijnsplaat Het besluit in 2013 om de mari nierskazerne te verhuizen van Doorn naar Vlissingen was een 'mooi afscheidscadeau' voor Karla Peijs, toen nog commissa ris van de Koningin in Zeeland. Jeffrey Kutterink Vlissingen -Citaat van Hans Hillen uit een gesprek dat Ybeltje Berckmoes met hem had -Karla Peijs, voormalig commissaris van de Koningin -André Bosman, oud-kamerlid De Minister van Infrastructuur en Milieu heeft besloten dat voor de activiteit het herstellen van de vooroevers op de locaties Schelphoek en Zierikzee en het aanbrengen van een ecotoplaag op de locaties Burghsluis, Schelphoek en Zierikzee geen milieueffectrapport behoeft te worden opgesteld, aangezien er geen belangrijke nadelige gevolgen voor het milieu te verwachten zijn. Inhoud m.e.r. - beoordelingsbesluit Als gevolg van het feit dat de vooroeververdedigingen van de dijkvakken Burghsluis, Schelphoek en Zierikzee niet voldeden aan de veiligheidsnorm voor het instandhouden van de achterliggende primaire waterkeringen zijn in de periode september 2014 tot en met mei 2015 vooroeverbestortingen uitgevoerd op deze locaties. De hiervoor door provincie Zeeland verleende vergunning op grond van de Natuurbeschermingswet is echter vernietigd door de Raad van State. Daarnaast is geconstateerd dat de locaties Schelphoek en Zierikzee nog niet volledig voldoen aan het vereiste veiligheidsniveau. Rijkswaterstaat is voornemens ter plaatse van deze locaties herstelwerkzaamheden uit te voeren. Om de vooroevers ter plaatse te herstellen wordt de overgang van golf- naar stroomzone uitgevuld met granulair materiaal. Aanvullend op de veiligheidsopgave zal een ecotoplaag op de drie locaties worden aangebracht. Voor de aanleg, wijziging of uitbreiding van werken inzake kanalisering of ter beperking van overstromingen, met inbegrip van primaire waterkeringen en rivierdijken (categorie D3.2) geldt conform het Besluit milieueffectrappor tage een m.e.r. - beoordelingsplicht. Bovengenoemde herstelwerkzaamheden zijn dan ook m.e.r.-beoordeling plichtig, aangezien de werkzaamheden in de Oosterschelde het doel hebben om de primaire waterkering te versterken om zo overstromingen te voorkomen. Op grond van de bijlage bij het Besluit m.e.r. is vaststelling van het projectplan Waterwet het m.e.r. - beoordeling plichtige besluit. Terinzagelegging Het besluit met bijbehorende stukken liggen van 26 september 2017 voor een periode van zes weken ter inzage bij: Rijkswaterstaat Zee en Delta, Poelendaelesingel 18 te Middelburg; Gemeente Schouwen - Duiveland, Laan van St. Hilaire 2 te Zierikzee; Bezwaar Het m.e.r. - beoordelingsbesluit is een voorbereidingsbeslissing in de zin van artikel 6.3 van de Algemene wet bestuursrecht, waartegen geen zelfstandig bezwaar of beroep mogelijk is. Belanghebbenden kunnen hun bezwaren tegen dit beoordelingsbesluit kenbaar maken in de procedure van het uiteindelijke besluit, te weten de vaststelling van het projectplan Vooroeververdediging Oosterschelde, locaties Burghsluis, Schelphoek en Zierikzee. Dit laatste besluit wordt binnenkort bekend gemaakt. Middelburg, 19 september 2017 De minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, Directeur Netwerkontwikkeling Zee en Delta dr. ir. E.H.S. van Duin Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73