Ontwikkelaar heeft haast met nieuwbouwplan in Kruiningen Scholieren uit Hoedekenskerke komen op televisie Nieuw kunstwerk in Goes maakt de tongen los 7 Er staat volgende maand iets op het spel: optreden voor Koningin Maxima. Kom op jongens, lach maar heel overdreven! Op televisie mag het best over de top." Pro ducer en regisseur Tom de Jong geeft aanwijzingen aan de leerlingen van basisschool De Regenboog in Hoedekenskerke. De kinderen doen precies wat hij zegt. „Ze luisteren echt goed, hoor." Samen met twee collega's en de bekende youtuber Robin Zomer is De Jong maandag naar het Borselse dorpje gekomen om met de scho lieren een videoclip op te nemen. De leerlingen van de groepen 6,7 en 8 staan namelijk in de finale van het AVROTROS-televisiepro- ramma 'Lang leve de muziek'. „De kinderen hebben een eigen versie gemaakt van het liedje 'Een heerlijke dag' van onze lokale zan ger Alwin Rennen", vertelt lerares Jenneke van den Dries. „We heb ben vorig schooljaar zelf een clip gemaakt en die viel behoorlijk in de smaak bij de jury. Veel andere scholen hebben gewoon gefilmd hoe het lied in de klas gezongen werd, maar wij zijn opnames gaan maken bij de stroomtrein en op andere mooie plekken in het dorp." De scholieren hebben hun lied opgenomen in een echte muziek- studio en zijn vóór de zomerva kantie ook nog naar Dordrecht ge weest om het ten gehore te bren gen tijdens een auditie. Hoewel juf Jenneke daar niet helemaal tevre den over was („We kunnen veel beter zingen dan dat we daar de den") hebben de jongens en mei den van de Regenboog de Zeeuwse finale gehaald. In oktober gaan ze met z'n allen naar de studio in Al- mere om het daar op te nemen te- gen De Casembrootschool uit Sint-Annaland, die zelfs met twee liedjes de finale haalde. In de finale, die vooral bestaat uit het spelen van (muziek)spelletjes, wordt ook een professionele video clip van elke school getoond. Daar zijn de kinderen van De Regen boog op deze maandag de hele dag hard voor aan het werk. In het op nemen van de clip blijkt nog best veel werk te zitten. „Kunnen we het eten en spelen niet tegelijk doen?", vraagt producer Tom aan lerares Jenneke als de kinderen pauze gaan houden. „Anders denk ik niet dat we het op tijd klaar krij gen." Een glansrol is weggelegd voor Kaylon Kopmels. Hij is de leadzan ger in het liedje en dus ook veelvul dig in de videoclip te zien. Een scène waarin hij het schoolplein op komt lopen en moet zwaaien naar een meisje dat hij leuk vindt, moet wel een keer of zes opnieuw wor den gedraaid. Alles moet perfect zijn. De jongen blijft er nuchter on der. „Ik vind het niet erg, hoor. Het is leuk om te doen." We hebben opnames gemaakt op de mooie plekken in het dorp Ook Rowan de Leeuw pakt zijn moment. De lenige scholier klimt op een muurtje en maakt voor het oog van de camera een achter- Niet minder dan 129 reacties, waar van het overgrote deel ronduit ne gatief, zijn te lezen op de Facebook- pagina Rondje Goes. Ze gaan over het onlangs geplaatste kunstwerk aan de Ringbaan-West/Wester straat. Dat is eerder deze maand onthuld als symbolische start van een samenwerkingsproject tussen het Calvijn College en Het Goese Lyceum. Beide scholen staan de ko mende weken met allerlei creatieve activiteiten stil bij 500 jaar Refor matie. Het kunstwerk met als titel Hoop is gemaakt door een kunstenaars collectief onder leiding van de Roe meense sculpturist Liviu Mocan. In de creatie zijn ladders te zien. De Facebookpagina Rondje Goes had volgers van de pagina gevraagd hun mening te geven. Die zijn niet mals. Alle gradaties van lelijk komen voorbij, net als 'zonde van het geld'. Sommigen dachten dat het een klimrek is of een rek met ski's. Slechts een enkeling vindt het werk wél mooi. „Anders moeten we alles vier maanden doorschuiven. Dat komt omdat er tegenwoordig ontzet tend veel gebouwd wordt en aan nemers allemaal een strakke plan ning hebben. Dat is leuk voor de bouwsector, maar maakt het wel wat ingewikkelder", zei H. Knuist van Duinstaete Planontwikkeling maandag bij de Raad van State. Die behandelde een spoedprocedure van Kruininger A. Houtekamer, die tot verbazing van de gemeente, de ontwikkelaar en rechter en staatsraad Rosa Uylenburg niet kwam opdagen. Tijdens de zitting werd duidelijk dat Houtekamer het bouwplan te massaal vindt. En er zou te weinig groen zijn gepland op de bouwlo catie waar ooit een gymzaal heeft gestaan. Volgens de gemeente woordvoerster maakt het bouwvo lume ten opzichte van het vorige plan niets uit. Dat waren zeven twee-onder-een-kap-woningen waar geen belangstelling voor was. Voor deze woningen wel. Ze stelt dat met zeven grote woningen net zoveel bebouwing zou kunnen ko men. Verder maakt Houtekamer zich druk om de mogelijke bouw- schade aan zijn woning. Ontwikkelaar Knuist zei dat hij daarover gesprekken met Hout ekamer heeft gehad. „Voor de bouw is er een schouw. Dan ne men we alle omliggende wonin gen op. En over vrachtverkeer ma ken we afspraken." Mocht de staatsraad het bouwplan voorlopig goedkeuren dan wil Knuist on middellijk de schop in de grond. Uitspraak binnen twee weken. waartse salto. De populaire youtu ber Robin Zomer is onder de in druk. „Wauw, wat knap!" Zomer is speciaal naar Hoedekenskerke ge komen om te figureren in de clip. Regelmatig pept hij de kinde ren op. „Wij worden de beste school van Zeeland!", roept hij. Of dat zo is, weten de scholieren over een paar weken. De rest van Zeeland zal nog moeten wachten tot 4 november, als de Zeeuwse finale van 'Lang leve de muziek' om 19.30 uur wordt uitgezonden op NPO3. Er staat zeker iets op het spel. Samen met de elf andere pro- viciewinnaars mogen de leerlingen van de winnende Zeeuwse school namelijk optreden op het Kerst Muziek Gala. En daar is niemand minder dan Koningin Maxima één van de toeschouwers. dinsdag 26 september 2017 BE Videoclip maken is best veel werk Rob Paardekam Hoedekenskerke Scholieren van De Regenboog zijn voor de videoclip druk in de weer met de bekende youtuber Robin Zomer (r). fotos marcelledavidse - Jenneke van den Dries, lerares 'Troep', 'lelijk' en zelfs 'afschu welijk'. De meningen over het nieuwe kunstwerk op de krui sing Ringbaan-West/Wester straat in Goes laten aan duide lijkheid niets te wensen over. Luc Oggel Goes Ontwikkelaar Duinstaete moet uiterlijk over twee weken be ginnen met de bouw van twaalf eengezins- en levensloopbe- stendige woningen aan Eindje de Rondte in Kruiningen. Jan van Ommen Den Haag/Kruiningen Leerling Rowan de Leeuw maakt een salto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72