Oud-staatssecretaris Jack de Vries verliest partner aan hersenbloeding 5 Galaxy S8 'Hackers bedreigen Nederland' Nederland wordt digitaal be dreigd, en de situatie is erger dan mensen denken. We kun nen de criminelen en inlichtin gendiensten van andere landen niet bijbenen. Het gevaar groeit sneller dan de verdediging. „De situatie is meer dan zorgelijk. De dreiging is groot en hun ac ties verlopen succesvoller dan onze tegenmaatregelen", zegt de Nationaal Coördinator Ter reurbestrijding en Veiligheid, Dick Schoof, bij de opening van de Cyber Security Week in Den Haag. Nu blijft het volgens Schoof nog bij speldenprikjes, waarmee hackers willen aange ven waartoe ze in staat zijn. Maar ze kunnen de elektrici teitsvoorziening platleggen, de bankwereld verstoren en bedrijfsgeheimen stelen. Schoof krijgt bijval van Inge Philips van adviesbureau Deloitte. Ze werkte eerder voor inlichtingendienst AIVD en het Team High Tech Crime van de politie. „Het gaat om alle voorzieningen die we dagelijks gebruiken, van pinnen tot stoplichten." N-Korea: VS verklaren ons de oorlog De Noord-Koreaanse minis ter van Buitenlandse Zaken Ri Yong-ho beschouwt het twitterbericht van president Trump dat 'raketmannetje' Kim Jong-un 'niet lang meer zal rondlopen' als een oor logsverklaring van de VS. Volgens Ri heeft Noord-Ko- rea volgens de richtlijnen van de VN het volste recht maat regelen te nemen. „Inclusief het neerschieten van bom menwerpers, zelfs als die zich nog niet binnen het lucht ruim van ons land bevinden". Echtpaar verdacht van kannibalisme De politie van de Russische stad Krasnodar heeft een echtpaar gearresteerd op verdenking van moord en kannibalisme. Het koppel zou begin september een vrouw op beestachtige wijze hebben vermoord. Daarna maakten ze selfies met delen van het in stukken gezaagde lijk. De politie kwam het echtpaar op het spoor doordat de man zijn mobiele telefoon had verloren. Daarop bleken lugubere foto's te staan. Het stel woont in een ap partementencomplex van een officiersopleiding. De 38-jarige Goede had een gere gistreerd partnerschap met De Vries (49), die namens het CDA staatssecretaris van Defensie was in het kabinet-Balkenende IV. Ze kreeg op 19 september een hersen bloeding, waarvan ze niet meer herstelde. per maand Let op! Geld lenen kost geld aJfc waar de AfD zondagavond de over winning vierde, verzamelden zich honderden mensen. Ze schreeuwden 'weg met extreemrechts' en gooiden met flessen en stenen. Nu wrijft Ingo Hermann grom mend langs zijn lange baard. Hij zucht. „Wat een shitzooi." De 71-ja- rige, gepensioneerde ingenieur stemt al zijn hele leven SPD en hij ziet ook wel dat die partij de boot heeft ge mist. „Maar het zou fijn zijn als men sen wat meer aan de lange termijn denken en niet stemmen vanuit hun onderbuik. Nu zitten we met de AfD opgezadeld. De politiek schiet er weinig mee op, de kiezer ook niet. Het wordt natuurlijk een puinzooi." Woede De AfD staat inderdaad voor een grote uitdaging. De partij is geplaagd door interne ruzies. Gisterochtend verklaarde partijvoorzitter Frauke Petry geen deel meer uit te willen maken van de fractie. Ze haalde zich de woede van haar compleet verraste partijtop op de hals, helemaal toen ze ook nog eens wegliep bij de bijeen komst die de partij hield na de klin kende verkiezingszege. Petry zei dat er een richtingenstrijd bestaat. „Dat pikt de kiezer ook niet." Ze pakte daarna haar tas en vertrok. „Dit kan niet, je misdraagt je", riepen de fractieleiders Alexander Gauland en Alice Weidel haar na. Petry vertegenwoordigde de gema tigde vleugel. Ze zette zich tijdens de verkiezingscampagne af tegen Gau land, de meest radicale binnen de AfD-top. Hij zei eerder dat zijn land genoten best wat trotser mogen zijn op het werk van de Duitse militairen in de twee wereldoorlogen. Het parlement kan de borst natma ken. „We zullen tegen de invasie van buitenlanders vechten", zei Gauland gisterochtend. „En wij willen de dis cussie terug in het parlement. Nu wordt alles klakkeloos afgehamerd." Ja, de toon in het parlement zal met de rechts-populisten scherper worden, zegt wetenschapper Jürgen Falter, gespecialiseerd in politiek ex tremisme. „Maar laat de gevestigde partijen de AfD alsjeblieft niet ver vloeken of in de fascistische hoek drukken. Veel AfD-kiezers hebben nu eenmaal problemen met de im migratie en islamisering en dat zul len alle partijen serieus moeten ne men. Uiteindelijk went het land wel aan de aanwezigheid van de AfD." onbegrijpelijk dat de Duitsers op draaien voor de schulden van Zuid- Europeanen. De nadruk ligt nu op asielzoekers. De partij groeide nadat bondskanselier Angela Merkel in 2015 een miljoen vluchtelingen uit vooral Syrië en Afghanistan toeliet. Vooral op sociale media trekt de AfD van leer. Niet de linkse partijen krijgen de schuld van problemen met immigratie en integratie, maar juist de christendemocratische CDU. De AfD-stemmer verwijt Merkel ver der dat ze te weinig doet voor de ou deren, die niet zelden moeten rond komen van minder dan 900 euro per maand. Gebrek aan werk trekt vooral in het oosten van het land veel twin tigers en dertigers naar de partij. De standpunten van de partij lig gen gevoelig. Het land probeert het naziverleden juist van zich af te schudden. Voor de Berlijnse club De relatie tussen Goede en De Vries werd in 2010 groot nieuws, omdat De Vries een buitenechte lijke relatie met de jongere Melissa aanging. Zij werkte toen als adju- dante op zijn departement. Toen eenmaal uitkwam dat hij een af faire had met een ondergeschikte, trok hij zich terug als staatssecre taris. Uiteindelijk verliet De Vries zijn vrouw voor Melissa. De Vries en Goede kregen sa men een dochtertje, dat nu twee jaar oud is. De Vries stond in 2010 nog op nummer veertien van de CDA- lijst. Hij was naast staatssecretaris onder meer persoonlijk adviseur van toenmalig premier Jan Peter Balkenende en had als spindoc tor de leiding over meerdere CD A-verkiezingscampagnes. dinsdag 26 september 2017 DEN HAAG PYONGYANG KRASNODAR Melissa Goede, de partner van oud-staatssecretaris Jack de Vries, is op 38-jarige leeftijd overleden. Ze stierf dit week end aan de gevolgen van een hersenbloeding. Maarten van Ast Rotterdam éénmalig bijbetalen €0 5 GB DATA (4G) ONBEPERKT MINUTEN/SMS 18,50 P/MND TOESTELKREDIET €20,50 P/MND T-MORII F KORTING f -S 00 P/MNn Totale Eenmalige Totaal Termijn- Duur Debet- toestelkosten bijbetaling kredietbedrag bedrag overeenkomst rentevoet 20,50 24 maanden 492,00 €0,00 492,00 Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 4l 51(1| Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27 Af D-voorzitter Frauke Petry kan zich niet vinden in de par tijlijn en stapt één dag na de verkiezingszege op. Alexander Gau land (tweede van rechts) en Alice Wei del (rechts) reageren later woedend. FOTO REUTERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5