Organisatorisch vraagstukje Kreeg Karla Peijs de marinierskazerne als 'afscheidscadeautje'? Volgende week donderdag staakt het basisonderwijs. De meeste scholen zijn dan dicht. De kinderopvang heeft alle verloven ingetrokken. Oogst suikerbieten valt veel hoger uit dan vorig jaar De kinderopvang in Zeeland be reidt zich voor op donderdag 5 ok tober, de dag van de landelijke sta king in het basisonderwijs. Dat ou ders zullen aankloppen voor een extra dagje buitenschoolse opvang staat wel vast. Hoeveel dat er zullen zijn is nog de vraag. De meeste basisscholen sluiten de deuren tijdens de stakingsdag. Daarom is de buitenschoolse op vang de hele dag geopend. „Het is organisatorisch wel een vraag stukje", zegt Rianne Vons, direc teur-bestuurder van Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen. Net als haar collega's van Kinderopvang Wal cheren en Kibeo (Bevelanden, Schouwen-Duiveland) heeft Vons nog geen idee met hoeveel kinde ren ze precies rekening moet hou den. De uiterste datum waarop ou ders zich moeten melden nog niet is verstreken. „We kunnen het nog niet helemaal goed inschatten." In Zeeuws-Vlaanderen houden ze in elk geval met alle scenario's reke ning. Tot nu toe valt het aantal vragen van ouders over de stakingsdag mee, zegt Atie Roovers, directeur externe dienstverlening bij Kibeo. Ook bij Kibeo is de buitenschoolse opvang op donderdag 5 oktober de hele dag open. „Net zoals tijdens een studiedag voor leraren." Annemiek Koppejan van Kinder opvang Walcheren (KOW) ver- Ouders hebben de tijd gehad om een oplossing te vinden wacht geen stormloop. „De staking is vroeg aangekondigd. Ouders heb ben de tijd gehad om een oplossing te vinden. Maar we hebben hen la ten weten dat alle locaties voor bui tenschoolse opvang de hele dag open zullen zijn, als ten minste vijf kinderen zijn aangemeld. Dat moe ten we dan ook kunnen waarma ken." Om organisatorische redenen kunnen alleen klanten van KOW een beroep doen op de opvang op 5 oktober. Contact De scholen hebben de ouders begin deze maand verteld wanneer ge staakt wordt. „We hebben hen la ten weten dat ze met ons contact kunnen opnemen als ze er zelf echt niet uitkomen. Tot nu toe heb ik nog niemand gehoord", aldus Cees Corstanje, voorzitter van het college van be stuur van de Archipel Scholen (openbaar onder wijs) op Walcheren. Navraag bij verschillende andere scho- lengroepen in Zeeland leert dat ook zij weinig vragen krijgen van ou ders. Een kleine steekproef wijst uit dat bedrijven en instellingen niet te maken hebben met een la wine van aanvragen voor een vrije dag. Werkende ouders maken vaak al gebruik van buitenschoolse op vang of hebben de opvang op een andere manier geregeld. It dinsdag 26 september 2017 pzc.nl e-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl ZEELAND10 Opvang van kinderen staat paraat ZEELAND4 Theo Giele Terneuzen - Annemiek Koppejan, Kinderopvang Walcheren Biervliet heeft het standbeeld van zijn grootste zoon, Willem Beukelszoon, terug. In alle stilte was het kunst werk in juli opeens verdwenen ter restauratie. Met onder ande ren scholieren van 't Geuzen- V nest is het gisteren terugge plaatst. Het beeld is van 1958. Een cent is er toen onder ge legd. Burgemeester Jan Lonink legde die weer terug. Van Beu- ■Cll kelszoon, zo'n zevenhonderd jaar geleden de uitvinder van het haringkaken op zee, zijn W geen afbeeldingen. Beeld houwer Philip ten Klooster uit Veere gebruikte een "j| stoere visser uit zijn tijd .f 4als model.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58