Onvermoeibare back beloond O O) CD O Strafschoppen moeten - om en om - overgenomen worden Bart Nieuwkoop mee naar Napels 12 ZE De bekerwedstrijd FC Lisse-Hoek is nog niet beslist. De penaltyreeks is door de KNVB ongeldig verklaard en is opnieuw ingepland. Bouzambou ID-renners Rugby Het hoge woord is eruit. De KNVB laat de veelbespro ken strafschoppenserie van het bekerduel FC Lisse-Hoek in zijn geheel overdoen. De voetbalbond heeft be sloten dat FC Lisse en Hoek op woensdag 4 oktober om 21.00 uur in Lisse strafschoppen gaan nemen, deze keer wel om en om zoals de regels voorschrijven. De inzet? Een uitwed strijd tegen Heracles Almelo, in de tweede ronde van de KNVB beker. Nadat FC Lisse-Hoek vorige week woensdag na verlenging in 2-2 was geëindigd, besloot scheidsrechter Nagtegaal de zogenaamde 'ABBA-va- riant' toe te passen. FC Lisse nam de eerste strafschop (die werd gemist), daarna moesten beide ploegen er steeds twee nemen. Na negen straf schoppen sloot Hoek-speler Niek van Sprundel de serie, waarin Reguillo Vandepitte nog namens Hoek had ge mist, af. Hij scoorde, waardoor het 4-4 stond. Vervolgens liet Nagtegaal de penalty's wel om en om nemen. FC Lisse scoorde, Zinho Chergui miste namens Hoek. Daardoor leek FC Lisse zich te plaatsen voor de tweede ronde. Leek, want de voetbalbond zocht die avond laat al contact met beide clubs, toen duidelijk was geworden dat scheidsrechter Nagtegaal de fout in was gegaan. Volgens de reglemen ten van de KNVB moeten strafschop pen om en om genomen worden. Dat gebeurde dus pas toen het na tien strafschoppen 4-4 stond. Danny de Vrieze, teammanager van Hoek-doelman Jordi de Jonghe mag zich op gaan laden voor een nieuwe penaltyreeks tegen FC Lisse, dat al zeker leek van een plek in de tweede ronde van het KNVB-bekertoernooi. foto orange pictures/marcel van den bos Hoek, vroeg Nagtegaal in de bestuurs kamer om opheldering. De leidsman bekende toen al dat sprake was ge weest van een scheidsrechterlijke dwaling. Donderdagochtend werd over de kwestie vergaderd op de bure- We werden als slechte verliezers neergezet, maar hebben enkel gereageerd op KNVB len in Zeist. De zaak werd vervolgens voorgelegd aan de adviesgroep spelre gels veldvoetbal én aan de internatio nale spelregelcommissie IFAB (Inter national Football Association Board). Zij kwamen vrijdag met een advies, waarna de KNVB gisteren beide clubs inlichtte over het genomen besluit. „Er wordt momenteel met het ABB A- systeem geëxperimenteerd, maar de KNVB maakt geen onderdeel uit van deze pilot", liet de bond in een verkla ring weten. De uitslag van de straf schoppenserie werd om die reden on geldig verklaard. De selectie van Hoek reist volgende week woensdag dus opnieuw naar Lisse, waar om 21.00 uur de straf schoppen genomen zullen worden, om en om. Hoek hoeft met slechts tien spelers naar het veld van de twee dedivisionist af te reizen. Omdat Jus tin Valk in de verlenging rood kreeg en Lisse dus nog tien man op het veld heeft staan, mag Hoek ook met slechts tien in plaats van elf spelers aan de se rie beginnen. Technische details „De KNVB vindt dat het niet klopt wat er die avond is gebeurd", re ageerde Hoek-voorzitter Art van der Staal, die ook te horen kreeg dat de bond opdraait voor de 'nader te bepa len kosten rondom de wedstrijd'. „We krijgen alle details nog toegestuurd en zullen met de technische staf bespre ken hoe we dit aan gaan pakken." Van der Staal merkte dat veel men sen de afgelopen dagen kritiek had den op Hoek. „We werden als slechte verliezers neergezet en zouden de zaak aanhangig hebben gemaakt bij de KNVB. Dat klopt dus niet. Wij hebben enkel gereageerd op wat de KNVB heeft gedaan. De bond heeft woensdagavond na de wedstrijd met een contact gezocht met onze secreta ris Sjaak Lijbaart. Vervolgens hebben wij alleen maar gereageerd. Wij heb ben op de juiste manier gehandeld." FC Lisse overweegt juridische stap pen te ondernemen, zo liet het be stuur in een verklaring weten. Voor zitter Leon Annokkee vertelde dat de kwestie vandaag wordt besproken. „We gaan met een jurist bekijken hoe we deze beargumentatie moeten in terpreteren en daarna zullen we een besluit nemen of we er nog een juri disch vervolg aan gaan geven." NAPELS Voetballer Bart Nieuwkoop is terug gekeerd in de selectie van Feyenoord. De Thoolse verdediger is met de club mee naar Italië voor het Champions League-duel met Napoli, dat op de tweede speeldag van het mil jardenbal voor de Rotterdammers op het pro gramma staat. Nieuwkoop raakte ruim twee maanden ge leden geblesseerd aan zijn hamstring. In de voorbereiding ging het mis in het oefenduel met SDC Putten. Hij keerde onlangs al terug op het trainingsveld, werd medisch fit ver klaard en doorstond gisteravond de laatste training in het stadion van Napoli. De Zeeuwse rechtsback speelde nog nooit in de Champions League. Hij kwam al wel eens uit in de Europa League, vorig seizoen tegen Manchester United en Zorya Luhansk. In beide duels bleef Feyenoord ongeslagen (winst op United en gelijk tegen Zorya Luhansk). Rogier Veenstra is de Trainer van de Week. De oefenmeester van Goes beschikt over een sterke bank met spelers als Ray Kroon en Tim de Winter en wist deze spelers na het wegvallen van Raymond Wolff en Remon de Vlieger moeiteloos in te passen. Goes gaat aan de leiding in de hoofdklasse, terwijl het een wedstrijd minder gespeeld heeft. Club van de Week is Hoek, dat het koppie erbij hield na een zware week met daarin 'penaltygate'. Niek van Sprundel was twee keer trefze ker, nadat Rik Impens de score al had geopend. De schitterende goal van Omar Benkourdel, maker van de 4-0 van Rogier Veenstra, coach van koploper Goes, is de Trainer van de Week HW'24 tegen Terneuzen, werd ge kozen tot Doelpunt van de Week. Met de buitenkant van de rechter voet plaatste hij de bal vanaf de rand van het strafschopgebied in de verre hoek. dinsdag 26 september 2017 I Na twee speelron den is Saïd Bou zambou met zes goals topscorer van de eredivisie zaalvoetbal. Vrij dag scoorde de Groene Ster-aan valler vier keer tegen WSV, een week eerder maakte hij er twee tegen Volendam. Irma van Duijn was dit weekend op nieuw succesvol. In Breda behaalde de ID-renster uit Schoondijke op nieuw een eerste plaats bij de vrou wen. De concur rentie werd op be hoorlijke afstand gereden. Bij de mannen was er een achtste plek voor Walter Pollet uit Hulst. Het gecombi neerde vrouwen team van Oemoe- menoe/Tovaal ging in Goes fors onderuit tegen het Delftse studenten team Thor. Na een 24-0-achterstand bij rust verloren de Zeeuwse vrouwen met 54-5. Noëlle de Jonge zorgde voor de enige Zeeuwse try. Hoek mag terug naar Lisse Barry van der Hooft en Mitchell Minnaard Zeist - Art van der Staal, voorzitter Hoek VC Vlissingen-speler Renzo Roemeratoe is verkozen tot Speler van de Week. De onver moeibare rechtsback leverde een aanzienlijke bijdrage aan de 5-0-overwinning tegen Nuenen. Bij de eerste en tweede goal was hij belangrijk met twee af gemeten voorzetten. Renzo Roemeratoe. FOTO PAUL TEN HACKEN a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40