Aantal basisscholieren zakt onder30.000 O Q O O G 9 "k Bwi Het afgelopen schooljaar is het aantal leerlingen in het basison derwijs in Zeeland gezakt tot on der de 30.000. Volgens voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telden de Zeeuwse basisscholen in septem ber 2016 29.932 leerlingen. Afname Rond de eeuwwisselingen waren er ruim 36.000 basisscholieren in Zeeland. Tot 2010 zakte het leer lingental jaarlijks met zo'n 200 kinderen. Tussen 2010 en 2014 ging het hard. Jaarlijks liep het aantal leerlingen terug met 700 tot 800 kinderen. De afname is nu wat afgevlakt tot 450. De afgelopen vijfjaar daalde het aantal basisscholieren met bijna 10 procent. Binnen de provincie zijn ver schillen. In de gemeente Reimers- waal is het aantal leerlingen al ja renlang stabiel. Ook in Vlissingen gaan nog bijna net zoveel kinde ren naar de basisschool als vijfjaar geleden. Hulst, dat na 2000 nog jaren had met een toenemend aantal schoolkinderen, kampte de afgelo pen vijfjaar met een neergang van ruim 22 procent. Ook in de ge meenten Veere, Sluis en Noord- Beveland gaat het hard achteruit: min 19 procent. De daling tussen de schooljaren 2011/2012 en 2016/2017 in de andere gemeenten: Schouwen-Duiveland 15 procent, Terneuzen 11 procent, Borsele 11 procent, Goes 9 procent, Tholen 7 procent, Middelburg 6 procent, Kapelle 5 procent. 4500 2011/2012 2016/2017 33.172 29.932 3500 2500 PZC ONLINE Leuk, Hoek mag dus alleen voor de pe naltyserie in de bus naar Lisse. n IN GANG GEZET (NOG) NIET GELUKT dinsdag 26 september 2017 PC De afgelopen vijfjaar is het aan tal kinderen op de basisscholen in Zeeland met 10 procent afge nomen. Theo Giele Vlissingen 4250 4000 Totaal 3000 2000 "O CO O UW REACTIE Twee Belgische duikers hebben een octopus ge zien bij de Zeelandbrug. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat het dier in Zeeland is gesignaleerd, meldt de stichting Ane moon. Wendy Dijkhuizen zegt op Facebook: „Nog even en hebben we hier een great barrian rif... zeld zame anemoon octopus... wat volgt?"„lk ga niet meer mee vissen Jack", zegt Marcel van Zweden tegen zijn vriend, hij tagt hem ook in het Facebookbericht. Sander Weug tagt ook een Facebookvriend en zegt: „Die gaan we volgende keer vangen Bart Traas lek ker op de bbq." TWITTER Nick @nickhoekman Nick plaatst onder zijn tweet een afbeelding van de reistijd (2 uur en vijf mi nuten) en de afstand die 192 kilometer bedraagt. De KNVB laat de veelbe sproken twee strafschop- penserie van het bekerduel FC Lisse-Hoek in zijn ge heel overnemen. De voet balbond heeft besloten dat FC Lisse en Hoek op woensdag 4 oktober om 21.00 uur in Lisse straf schoppen gaan nemen. Deze keer gaat dat wel om en om, zoals de regels voorschrijven. ONLINE TOP-5 1. Vlaamse moeder roos tert peuter (2,5) op barbe cue 2. Inwoners Kortgene win nen 25.000 euro bij Post code Loterij Miljoenenjacht 3. Twee 'horrorclowns' die 7-jarige kinderen achterna zitten opgepakt in Hulst 4. Foto van drieling moet bijdragen aan begrafenis van twee broertjes 5. Satirisch filmpje Arjen Lubach om Zeeuwse huis artsen te werven Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie Andere bestemming voor beeldbepalende rijksmonumenten vinden. Zijn er nieuwe func ties voor leegstaande gebouwen? Inventarisa tie had klaar moeten zijn maar is nog niet gestart. Opstellen visie op detailhandel. Had in 2016 klaar moeten zijn, maar is nog geen begin mee gemaakt. Andere verdeling geld uit het Provinciefonds. Elk jaar wordt Zeeland 10 miljoen euro gekort vanwege het bezit van PZEM (voorheen Delta). Door Rijk en provincies nog steeds niet teruggedraaid, wordt wel door een commissie op gestudeerd. Oplossing Delta/Evides/Kerncentrale. Het voormalige Delta is weliswaar gesplitst en de aandelen Evides zijn naar de PZEM ge gaan, maar een oplossing voor de verliesge vende kerncentrale is nog lang niet in zicht. Thermphos. De sanering van de voormalige fosforfabriek bij Nieuw- dorp had al klaar moet zijn, maar is in het slop geraakt. Lijkt nu wel te zijn vlotge- trokken door bemoeienis van Diederik Samsom. 1 en 2 komen uit de mid term review van de provin cie, 3-5 zijn toegevoegd door de PZC. 'ijf ster- fietspro- ssing ge- ij 's-Hee- Zeeuwse i 2019 is t in thuis- Campus Zeeland: een onderwijsstructuur met opleidingen waarmee Zeeland zich kan onderscheiden. In gang gezet met Balke nende-geld. Regionale waterkeringen moeten aan eind van collegeperiode voldoen aan de nieuwe normen. Versnelling is nodig, anders wordt die datum niet gehaald. Marketing van provincie. Mensen moeten verleid worden om in Zeeland te komen werken en wonen. Een van de belangrijkste aandachtspunten voor de komende twee jaar. Economisch stimuleringsfonds voor bedrij ven in het midden- en kleinbedrijf. In gang gezet, onder meer met Balkenende-geld. Exploitatie fiets-voetveer. De Staten hebben vorig jaar een toekomstver kenning vastgesteld, nu wordt ge werkt aan een businessplan voor een goedkoper veer met nieuwe boten. treinver- ity komt t alleen in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37