Officier eist lichte straffen in oude drugszaak Goesenaren 8 PROGRAMMA KRACHTEN BUNDELENA Het dagelijks provinciebestuur is over de helft van zijn zittingsperiode. Een oplossing voor de kerncentrale is er nog niet, maar we zijn wel een vijfsterrenfietsprovincie geworden. PC GELUKT 'Krachten bundelen' heette het col legeprogramma waarmee CDA, VVD, SGP en PvdA ruim twee jaar geleden aan de slag gingen. Afgelo pen weekend werd een mid term re- view naar Provinciale Staten ge stuurd: 'Krachten bundelen, halver wege'. Het dagelijks provinciebestuur be sefte toen het aantrad dat het de Zeeuwse problemen niet in zijn een tje kon oplossen. Vandaar de titel. „We realiseerden ons dat we veel meer met anderen moeten samen werken in netwerken, omdat we al leen met anderen tot oplossingen kunnen komen voor de maatschap pelijke opgaven in Zeeland", aldus Gedeputeerde Staten in hun tussen stand. Die is opgesteld na een sa menspraak met onder meer ge meenten, maatschappelijke organi saties en bedrijven. In juni gingen ze in de Middel burgse Abdij met elkaar in discussie, onder leiding van studenten van University College Roosevelt, de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren en het Calvijn College. Over krachten bundelen gesproken. „We zijn op de goede weg met het opgavegerichte werken", is de te rechte conclusie van het verslag van die dag. Volgens een bijgevoegde ta bel uit de zomernota zijn zelfs 25 van de 74 doelen behaald, slechts twee 'nog niet gestart' en is de rest in uit voering. Weinig herkennning De taken zijn gerangschikt onder vier maatschappelijk opgaven: Beleef Zeeland, Aantrekkelijk Zeeland, Zichtbaar Zeeland en Circulaire eco nomie en energietransitie. Die naamgeving blijkt te weinig herken ning op te roepen bij de partners. „We doen er goed aan ons daarop te bezinnen", aldus GS. En: „de opga ven zijn ook te abstract en te veelom vattend geduid, zodat te weinig dui delijk wordt welke resultaten we nu daadwerkelijk willen bereiken." Dat is inderdaad het euvel van deze mid term review. Te weinig wordt duidelijk wat na twee jaar nu wel en niet is gelukt. Zeeland is een vij fsterrenfietsprovincie geworden, staat heel helder onder het kopje Be leef Zeeland, maar dat er nog geen begin is van een oplossing voor de verliesgevende kerncentrale Bors- sele is weggemoffeld in de tabel bij de zomernota. We realiseerden ons dat we veel meer met anderen moeten samenwerken in netwerken Mislukkingen of nog niet gereali seerde doelen blijven vaag of onge noemd, maar de grootste successen gek genoeg ook. Naar 'Zeeland in stroomversnelling', het rapport van Jan Peter Balkenende dat dit provin ciebestuur zo'n beetje als zijn bijbel beschouwt, wordt niet één keer ver wezen. Logisch, omdat het er nog niet was toen dit college aantrad, maar onlo gisch omdat het de rode draad was van het beleid van het afgelopen jaar. Omdat heel Zeeland er achter ging staan, was het nota bene het beste voorbeeld van de krachtenbunde ling die dit provinciebestuur na streeft. per ticket Ga naar pzc.nl/blijdorp Deze zaak is te lang blijven liggen bij het Openbaar Ministerie, erkende officier van justitie Kristel Simpelaar maandag volmondig tegenover de Middelburgse rechtbank. Wat haar betreft hoeven drie inwoners van Goes dan ook niet de gevangenis in hoewel ze in 2012 en 2013 wel op de een of andere manier betrokken wa ren bij de handel in harddrugs. De jongste Goesenaar (M.P. 35) had, zo vertelde hij de rechters, te maken met 'twee Marokkanen' die een tabletteermachine bij hem in zijn Goese woning installeerden om XTC-pillen te persen. Ze zouden hem hebben bedreigd zodat het niet in zijn hoofd opkwam naar de poli tie te stappen. Wat hij wel deed was 498 pillen achteroverdrukken op het moment dat ze niet aanwezig wa ren. Die pillen gaf hij aan de 55-jarige L.S. in de hoop dat hij ze voor hem zou bewaren. Daar kwam een derde Goesenaar (E.K.43) achter. Omdat Deze zaak is te lang blijven liggen S. hem nog geld verschuldigd was, pikte hij die pillen in en verstopte ze in zijn loods. K. werd korte tijd later opgepakt wegens handel in cocaïne. Toen de politie zijn loods doorzocht, vonden ze daar ook de zak met pillen. K. zei maandag tegen de rechters dat hij geen drugshandelaar was. Wat hij wel deed was cocaïne gebruiken en hij deelde wel eens wat met vrien den. P. stond ook terecht omdat hij destijds ook dealde en omdat hij zijn woning in de Mattheus Smallegan- gesbuurt in de brand stak. Volgens de verdachte ging het maar om spo radisch dealen. Hij stak zijn huis in brand omdat hij het even niet meer zag zitten, verklaarde hij. „Maar ik schrok zo toen ik dat had gedaan, dat ik direct de brandweer belde." Wat de officier betreft krijgen de drie Goesenaren celstraffen die ge lijk zijn aan het voorarrest. „Tien da gen voor S., tien voor P. en voor K. 29 dagen." Daarnaast vindt ze dat K. een boete moet krijgen van 3574,50 euro voor het dealen van coke. En P. moet naast die tien dagen ook een werkstraf van tweehonderd uur krijgen en tweehonderd dagen voorwaardelijk wegens dealen en brandstichting. Uitspraak 9 oktober. dinsdag 26 september 2017 Tussenbalans provincie is te vaag en abstract Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Gedeputeerde Staten Van Zeeland een fietsprovincie met ren maken. Moet komende twee jaar vincie nummer 1 worden. Kustvisie opstellen. Wordt komende maand ondertekend. Voorbeeld waarbij 1 creatieondernemers, natuurbeschermer en overheden krachten hebben gebunde Sloeweg is aangelegd, er is een besli nomen over het laatste knooppunt b renhoek. Weg is een voorbeeld voor infrastructuur (zoals Tractaatweg die ii klaar moet zijn). Zero-based begroting opstellen. Het huishoudboekje van de provii cie is op de schop gegaan. Met SI ten en maatschappelijke partner: bediscussieerd wat er wel en niet hoort. Onderzoeken interlokale binding. De echte interc eind dit jaar terug, zij he de spitsuren. De officier van justitie eist lichte straffen in een oude harddrugs zaak tegen drie Goesenaren. Emile Calon Middelburg - Kristel Simpelaar, officier van justitie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36