Tijd voor Max op de Markt IÉ Vier jeugd- en gezinswerkers werden lastig gevallen 5 De officier van justitie eist cel- en werkstraffen tegen twee Vlissingers voorhet bedreigen van vier hulpverleners. Minstens één medewerkster van Intervence (het voormalige bu reau jeugdzorg Zeeland) zat in 2015 ziek thuis omdat ze bedreigd werd. Ze durfde de straat niet op omdat ze een hele stroom bedrei gingen kreeg, zo werd gisteren duidelijk tijdens een rechtszaak tegen twee Vlissingers. Ook drie andere jeugd- en gezinswerkers werden bedreigd. Ze kregen via mail, SMS, WhatsApp, Facebook en andere sociale media talloze bedreigingen over zich heen. Va riërend van 'ik ga je gezin kapot maken' en 'je kind wordt gekid napt' tot 'daar is de plek waar ik je kapot ga maken' en 'mijn mes ligt al klaar'. P.M (25) en haar ex-vriend C.M (33) worden door het Openbaar Ministerie verantwoordelijk ge houden voor de enorme stroom aan bedreigingen. Alleen al via de telefoon van P. werden er 1.200 WhatsApp-berichten verstuurd in de periode van 13 mei tot en met 16 juli 2015. Volgens officier van jus titie Gunnar van der Hofstede wa ren die twee destijds boos omdat een kindje van hen uit huis was geplaatst. C. kwam bij de rechts zaak niet opdagen bij het proces. Volgens zijn raadsman Niels Koole had hij werk gevonden en kon hij dat niet in de steek laten. De raads man erkende dat een aantal van die berichten van C. afkomstig was. Maar volgens hem ging het 'om beledigende berichten, niet om bedreigende'. Bovendien wa ren via zijn telefoon maar een be- Daar is de plek waar ik je kapot ga maken perkt aantal van de berichten ver stuurd. Het merendeel was ver zonden via de telefoon en de ta blet van P. Maar zij hield gisteren tegenover de rechtbank vol dat ze alleen maar een paar gewone be richten had verstuurd. Ze had korte tijd haar telefoon uitgeleend aan een vriendin en die ver stuurde, zei ze, mogelijk al die be richten. Ook wist ze niet wie vanaf haar tablet, via een nepac- count, bedreigende mails en an dere berichten naar de hulpverle ners had gestuurd. Ze stelde dat het mogelijk is dat iemand haar simkaart verwisselde en vervol gens die berichten verstuurde waardoor het leek of zij de afzen der was. De rechtbank liet duidelijk blij ken dat haar verhaal niet erg ge loofwaardig was. Ook officier van justitie Gunnar van der Hofstede zei haar niet te geloven. Hij stelde klip en klaar dat dit soort bedreigingen niet kunnen, niet worden getolereerd. „Mensen moeten onbevreesd hun werk kunnen doen." Hij eiste tegen de beide Vlissingers een celstraf van zestig dagen waarvan 57 voor waardelijk en een werkstraf van Mensen moeten onbevreesd hun werk kunnen doen Advocaat Björn de Smit her haalde dat er geen bewijs is dat de Vlissingse zich schuldig maakte aan bedreigingen van de hulpver leners. „Het kan iemand anders zijn geweest." De Markt is deze week een open luchtstudio voor twee Omroep MAX-programma's. Behalve Tijd voor MAX komt ook Hallo Neder land tot en met vrijdag live vanuit Middelburg. Beter kon de omroep het maandag niet treffen - en Mid delburg ook niet. Een heerlijke herfstdag en een gezellig drukke Markt zorgden voor mooie Mid delburg-promotie in het jaar dat de stad 800 jaar stadsrechten viert. Antoin Peeters, nieuwslezer van RTL, had er zijn speciale Middel burg-schoenen voor aangetrok ken: bruinieren Van Bommels met de skyline van de stad erop. „En het leuke is: Etienne van der Sloot verkoopt die en daar heb ik dan weer bij op de kleuterschool gezeten." Janny van der Heijden schotelde de gasten Zeeuwse zeevruchten voor: mesheften en pasta met kok kels. Bijna dwingend voegde ze er naar de kijkers aan toe: „Eten die Zeeuwse producten!" Eten die Zeeuwse producten „Morgen zijn we er weer", be sloot Martine van Os de eerste van vijf uitzendingen, „dan met onder anderen Angela Schijf." En na de lofzang van Isabel Provoost op Middeburg, komt woensdag Ra coon naar de Markt. UNIEKE VAARTOCHT! dinsdag 26 september 2017 PC OM eist cel voor bedreiging Emile Calon Middelburg - bedreiging - Gunnar van der Hofstede, officier van justitie 150 uur. Uitspraak 9 oktober. De beste boekverkoper van Ne derland. De op één na beste zangstem van Nederland. De nieuwslezer van het RTL-jour- naal. Nee, het zijn niet de eerste de beste Zeeuwen die Tijd voor MAX aan tafel heeft tijdens de eerste live-uitzending vanaf de Markt in Middelburg. Maurits Sep Middelburg - Janny van der Heijden (Vlnr) Martine van Os, Siebrand Niessen, Karla Peijs, André Donker, Isabel Provoost, Antoin Peeters en Margreet de Haan zitten aan tafel tijdens de eerste live-uitzending vanaf de Markt in Middelburg. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA CLUB In 2017 vond in Medway de 350e herdenking plaats van één van Engelands grootste maritieme nederlagen. Michiel de Ruyter stationeerde zijn troepen op het Isle of Sheppey. Ze vernietigden de verdedigingswerken en en vielen de voor anker liggende Engelse vloot bij Chatham aan. De PZC laat u, in samenwerking met House of Britain, deze unieke tocht naar Engeland herbeleven. Vervoer met luxe touringcar, deskundige chauffeur/ reisleider Retourovertocht DFDS Seaways Duinkerke/ Calais-Dover Toegang tot de Historie Dockyard in Chatham (1 ticket per persoon) 27 oktober (1 overnachting, inclusief ontbijt en driegangen diner) Reissom is €189,- per persoon Op basis van minimaal 30 personen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33