II Feyenoord kan alleen maar 22 VOETBAL CHAMPIONS LEAGUE De combinatie Napoli, de opponent van Feyenoord vanavond, en Ruud Krol was perfect. Maar Grande Rudy droeg ook drie duels het shirt van Feyenoord. 'Dit is een nieuw seizoen' Kort Bertens wint weer eens Kiki Bertens staat voor het eerst sinds half augustus weer in de tweede ronde van een WTA-toernooi. De Nederlandse tennisster rekende bij het Wuhan Open in China met duidelijke cijfers af met de Roemeense Mo nica Niculescu: 6-2,6-t. Bertens ging er in New Haven, de US Open en Seoel direct uit. Aston Martin naamgever Het Formule t-team van Red Buil heeft vanaf 2018 een nieuwe hoofdsponsor. Het Britse automerk Aston Martin verbindt zijn naam aan de renstal die eigendom is van de Oostenrijkse energiedrankfabrikant. De volledige naam van het team waarvoor Max Verstappen in de koningsklasse rijdt, luidt vanaf volgend jaar Aston Martin Red Buil Racing. Jupiler stopt ermee Biermerk Jupiler stopt na twaalf seizoenen als naamgever en sponsor van de eerste divi sie. Mare Boele, algemeen directeur van de Coöperatie Eerste Divisie: „Uiteraard is het jammer dat er geen dertiende jaar komt, maar we zien vooral ook nieuwe kansen. Samen met een nieuwe partner kunnen we een stap zetten om onze rol in de maat schappij nog meer invulling te geven." Terug Milik Iers opstellen. Johan Cruijff deed mee bij AC Milan, tegen Feyenoord. Haan en ik speelden juist voor Feyenoord. Cruijff raakte volgens mij geblesseerd na één helft. Ik deed alleen de laatste wedstrijd tegen Santos niet meer mee, moest toen met Napoli naar Vancou ver in Canada. Ja, een echte Amster dammer, een Ajacied in het shirt van Feyenoord. Is later nog weieens ge beurd toch?" Hartverwarmend Krol was in die tijd één van de grote sterren in de Serie A, bij Napoli orga niseerde hij de defensie. „Vorig jaar ben ik voor een reportage in VI na 32 jaar teruggekeerd in Napels, dat was emotioneel en hartverwarmend", zegt Krol. „Ik ben daarna nog een keer of zes teruggeweest bij Napoli, ik zie vrijwel alle wedstrijden van de club. Ze hebben een prima voorhoede met Insigne, Mertens en Callejón. Ze Ruud Krol wil er niet om liegen. En waarom zou hij ook. Natuurlijk heeft de 68-jarige Amsterdammer veel meer met Napoli dan met Feyenoord. Bij de club uit Italië was hij tussen 1980 en 1984 een superidool van de straatarme plaatselijke bevolking. „Maar wist je dat ik ooit drie wedstrijden voor Fey enoord heb gespeeld?", lacht Krol. „Sa men met Arie Haan, op een toernooi in San Siro. We speelden tegen AC Mi lan, Internazionale en Penarol." Een elftalfoto uit juni 1981 is het be wijs. Feyenoord met onder anderen Bennie Wijnstekers, Stanley Brard, Ivan Nielsen, Joop Hiele en André Sta- fleu. Grande Rudy op de foto, shirt uit de broek, Arie Haan aan de zijkant, ar men keurig over elkaar. Berlusconi „Silvio Berlusconi had een televisie zender (Canal 5, red.) en hij organi seerde een zogeheten Mundialito met vijf grote clubs", herinnert Krol zich. „En die clubs mochten twee gastspe- Wist je dat ik ooit drie wedstrijden voor Feyenoord heb gespeeld? In het bouwvallige Stadio San Pa olo, waar ooit Diego Maradona tweewekelijks de Napolitanen tot tranen toe roerde, moet Feyenoord vanavond een storm zien te weer staan. Napoli werd weliswaar afge lopen seizoen slechts derde in de Serie A, maar de ploeg van Mauri- zio Sarri schoot wel met scherp. Negentig keer scoorde Napoli, het trio Lorenzo Insigne, Dries Mer tens en José Maria Callejón nam zestig treffers voor zijn rekening. Bij Feyenoord, zaterdag nog kin derlijk eenvoudig gevloerd door NAC, kunnen ze het nooit hardop uitspreken, maar de landskampi oen is naar Zuid-Italië afgereisd om Napoli heeft de kwaliteit om ons pijn te doen de schade beperkt te houden. Toen de ploeg gisteren op Rotterdam Airport in het vliegtuig stapte, ont brak ook nog eens Eric Botteghin. De Braziliaan liep tegen NAC een scheur in de achterste kruisband op en is er minimaal tot de winterstop uit. „En dan begint de spoeling dun te worden", zuchtte Giovanni van Bronckhorst gisteren. Jeremiah St. Juste, afgelopen zo mer voor vier miljoen weggeplukt bij Heerenveen, moet de gevreesde aanvalslinie van Napoli tot stoppen brengen. Tenzij de schouderbles sure, die hem zaterdag tegen NAC nog buiten de selectie hield, hem wederom parten speelt. „Het ziet er wel goed uit, maar je weet het Juventus-preses geschorst Voorzitter Andrea Agnelli van Juventus is door het Italiaanse Sportgerecht voor een jaar geschorst. Hij zou, met nog drie andere topfunctionarissen van de club, banden hebben met leden van de maffia, die deel uitmaken van de harde supporterskern van de club. Agnelli is tevens voorzitter van de ECA, een organisatie van Europese clubs. Quote van de dag dinsdag 26 september 2017 TENNIS AUTOSPORT VOETBAL Krol ging in 1981 eventjes vreemd Tennisster Richèl Hogen- kamp is terug in de top 100. Ze steeg op de wereldranglijst van plaats 119 naar 99. De Doetinchemse dankte die sprong aan haar prestaties in Seoel. Napoli-spits Arek Milik staat vier maanden buitenspel met een blessure aan zijn knie. Napoli meldde dat de Pool is geopereerd aan „complex letsel" in zijn rechterknie. Milik scheurde vorig jaar zijn kruisband van de linkerknie. Mikos Gouka Napels - Ruud Krol (68) In Napels hoopt landskampioen Feyenoord een stuk beter voor de dag te komen in de Champi ons League dan eerder tegen Manchester City. „We moeten er nu wel een wedstrijd van maken." Mikos Gouka Napels - Giovanni van Bronckhorst VOETBAL Ajax heeft in het boekjaar 2016/2017 mede dankzij inkomsten uit transfers een winst van 49,5 miljoen euro geboekt. De fi- naleplek in de Europa League droeg ook bij. Borussia Dortmund- trainer Peter Bosz weet dat Real Madrid vorig jaar de Champions League won. En landskampioen werd. Het maakt Bosz niet bang voor de confrontatie van vanavond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22