'Soulsister' Berget Lewis scoort in The X Factor ZILVEREN TELEVIZIER-STER ACTRICE Nominatie voor interview met Willem-Alexander ISA HOES 20 MEE ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Eva Jinek en Elise Schaap maken dit jaar voor het eerst in hun carrière kans op de Zilveren Televizier Ster. Deze krant maakt vandaag de nominaties in die categorie voor beste presentatrice en actrice bekend. 'Ik vind het allemaal behoorlijke onzin, ledereen moet een beetje rustig doen en even een kopje thee gaan drinken' ANGELA SCHIJF ELISE SCHAAP Wilfried de Jong is met zijn gesprek met koning Wil lem-Alexander ge nomineerd voor de Sonja Barend Award voor het beste interview van het afgelopen tv-seizoen. Ook Janine Abbring ontving een nomi natie, voor haar Zomergasten-uit zending met de Amsterdamse bur gemeester Eber- hard van der Laan. In totaal zijn tien journalisten in de race voor de prijs. Eva Jinek en Je roen Pauw werden los van elkaar ge nomineerd: Eva Ji nek voor haar in terview met Patri cia Paay in Jinek en Jeroen Pauw voor een gesprek met Diederik Samsom in Pauw. Maar als duo maken ze ook kans op de prijs voor hun inter view met Jan Roos in het programma Pauw Jinek. Andere kans hebbers zijn onder anderen Matthijs van Nieuwkerk die voormalig wiel renner Thomas Dekker interviewt en Tijs van den Brink met zijn vraaggesprek met Jeroen Pauw in Adieu God?. Veel geld voor Kuifje Waters naar Ziggo Dome „Nederland is te klein voor me. Ik wil als soulzangeres een groter publiek en En geland is de poort tot de hele wereld. Ik ben op zoek naar iets nieuws en ik hoop dat The X Factor dat me kan geven", zo introduceerde Berget zichzelf. Haar krachtige stem impo neerde de vierkoppige jury: ze kreeg vier keer een 'ja' en is daarmee door naar de volgende ronde. Volgens jury lid Sharon Osbourne heeft de Amster damse veel talent. Nicole Scherzinger noemde Berget een 'soulsister'. De zangeres zelf is lyrisch over haar pres tatie. „Het is geen droom. Het is echt!" Via Instagram verze kert ze haar fans dat ze ook in Nederland blijft optreden. dinsdag 26 september 2017 Isa Hoes is wederom genomineerd voor haar rol als Suzanne 'Suus' Kramer in Cel- blok H. In vier sei zoenen transfor meerde Suus van bleek gevangenis schaapje tot kei harde leider in de vrouwengevangenis. De serie kreeg in korte tijd een enorme fanbase. Een aantal fans verzamelde zich in juni van dit jaar voor het SBS-ge- bouw om te protes teren tegen het einde van de reeks. De prijs zou dus een mooie afsluiter zijn van Celblok H, waar in de laatste afleve ring Hoes' karakter Suzanne om het le ven kwam. Angela is aan het verhuizen, volgende week is ze weer terug. STRIPS Een zeldzaam Kuifje-album is via de veilingsite Catawiki voor 68.501 euro ver kocht. Het gaat om een album uit 1943 dat geldt als de 'al ternatieve edi tie' van het Kuif- jeverhaal L'lle Noire (vertaald als De Zwarte Rotsen). Roger Waters (74) komt naar ons land voor twee concerten. Op 18 en 19 juni volgend jaar speelt de mede oprichter van Pink Floyd in de Ziggo Dome in Amsterdam. Het betreft een show in het kader van de Is This the Life We Really want- tournee. Gudo Tienhooven Berget Lewis heeft in druk ge maakt met haar op treden in de Britse talentenjacht The X Factor. De soulzangeres uit Amsterdam blies de jury omver met het nummer Purple Rain van Prince. Beau van Erven Dorens reageert op de kritiek die zijn werkgever RTL te ver duren krijgt. Hij vindt de critici 'azijnpissers'. ROCK GO En de Met ruim 2 miljoen kijkers is Flikken Maastricht onbetwist de populairste Ne derlandse serie. De nominatie van An gela Schijf voor haar rol als rechercheur Eva van Dongen is dan ook geen ver rassing. Vorig jaar won ze al in deze ca tegorie. In elf seizoe nen tijd heeft ze al de grootste drama's meegemaakt. Van het overlijden van haar man in seizoen één tot en met een ontvoering door de officier van justitie in het laatste seizoen. Voordeel voor Schijf: door haar rol in de succesvolle RTL4- serie Meisje van Ple zier is ze nu nog ex tra in the picture. Elise Schaap is alles be halve een groentje. De 35-jarige Rotterdamse speelde in talloze films, waaronder Bride Flighten dook op in een bewierookte tv-serie als Keyzer en De Boer Advo caten. Toch, het grote publiek omarmde de ac trice vooral met haar flinke plukken nephaar, killer heels en sexy jurken tegenover Linda de Mol in Familie Kruys (RTL 4). Voor dit personage, de Roe meense internetbruid Ruxandra, ging ze gron dig te werk. „Onvoorstel baar, niets gaat haar te ver", vertelt Familie Kruys-regisseur Will Koopman enthousiast. „Ze wilde geen typetje worden, dus ging heel serieus met een tolk aan de slag om dat Roe meense accent geloof waardig te krijgen. Ook is ze totaal niet bang om zich lelijk te maken. En dan heb ik het over Ruxandra's werkelijk ver schrikkelijke jurken." Schaap zelf eerder in deze krant: 'Wat zij draagt, is niets voor mij. Ik ben meer een grijze muis.' „Geweldig om met haar samen te werken", jubelt Koopman, die Schaap een 'multita- lent' noemt. „Ze heeft iets warms, waardoor ze het publiek moei teloos meekrijgt. En een stem! Hoor haar Purple Rain van Prince zingen (in de muzikale voor stelling We Want More, red.) en de tranen biggelen over je wangen zo mooi." De opnames voor een nieuw seizoen Familie Kruys gaan in no vember van start.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20