Op de foto met een raket 9 'Nog meer herrie dan gezegd' De geluidsoverlast van vlieg tuigen van en naar Lelystad Airport wordt groter dan het kabinet zegt. Dat blijkt uit een onderzoek dat actiegroep HoogOverijssel heeft laten doen. De geluidsbelasting reikt verder en is groter dan tot nu toe gemeld. De cijfers over Flevoland komen over een met cijfers uit een onder zoek door de overheid werd uitgevoerd, maar dat geldt niet voor Overijssel en Gel derland. Daar blijkt de overlastgrens van 40 decibel veel verder te reiken, tot aan Apeldoorn aan toe. De actiegroep zegt een ei gen onderzoek te hebben la ten uitvoeren omdat hij on danks vele verzoeken geen beschikking kreeg over de of- bciële rapportage die het rijk en Schiphol hebben laten doen. Eerder vorige week al hadden bezorgde inwoners van Gelderland, Overijssel en Friesland meer dan 80.000 protesthandtekeningen tegen de geplande vliegroutes naar Lelystad aan de Tweede Ka mer aangeboden. Ook in Fle voland en Drenthe is verzet. Het is heel belangrijk dat de lonen omhoog gaan. Ik ben ook blij dat iedereen dat inmiddels zegt. Zelfs de premier. 'Proef Amsterdam CS is goed verlopen' De proef van de NS met ge sloten toegangspoortjes op Amsterdam CS is goed verlo pen, meldt het spoorwegbe drijf. Van donderdag tot en met zaterdag was het station alleen toegankelijk met een ov-chipkaart. De NS wil het systeem om de veiligheid te verbeteren in december defi nitief invoeren. Ook op stations in andere grote steden wil de NS bin nenkort de toegangspoortjes in gebruik nemen. Van de vier grootste steden is alleen Rotterdam met poortjes afge sloten. 60 azc's met open deuren Meer mensen bij Burendag Achtergelaten na aanrijding den, maar dezelfde bestanddelen be vat als zware medicatie voor parkin- sonpatiënten. Laborante Zwaagstra houdt een speciale handscanner tegen een zak met wit poeder. „Op de verpakking staat dat het om zetmeel gaat, maar waarom zou je dat in vredesnaam in China bestellen? Dat is verdacht!" De scanner, die zich door een data base met duizenden werkzame stof fen worstelt, piept. De uitslag is bin nen. Verbouwereerd staart de labo rante naar het schermpje: „Het is tóch zetmeel. Zo zie je maar, het is niet altijd foute boel." LELYSTAD AIRPORT Jesse Klaver (GroenLinks) bij radioprogramma Kamerbreed. AMSTERDAM maandag 25 september 2017 GO Ian Dudley, werk zaam op de Vanden- berg Air Force Basis in Californië, maakt een opname met de zelfontspanner, tij dens de lancering van een Atlas V draagraket, waar mee een satelliet in de lucht wordt ge bracht. De raket wordt gebruikt door onder meer de NASA. FOTO REUTERS NEDERLAND Op de landelijke open dag van asiel zoekerscentra zijn zaterdag 27.000 mensen afgeko men. Ruim zestig azc's hadden hun deuren geopend om het publiek een indruk te geven van het dagelijks leven op een asielzoe kerscentrum. De dag is een initiatief van het COA, het ministerie van Vei ligheid en Justitie en Vluchtelingen- Werk Nederland. UTRECHT Naar schatting een miljoen buren heb ben zaterdag iets gezelligs met elkaar gedaan. In onge veer zesduizend buurten in het hele land waren er acti viteiten om buren beter met elkaar te laten kennismaken. LEMMER Een nog onbe kende man is zater dagochtend na een ongeluk in Lemmer zwaargewond op de weg achtergela ten. Volgens de po litie is de man vrij wel zeker door een auto aangereden. De auto van de dader heeft ver moedelijk een ka potte voorruit. De politie zoekt getui gen van het onge luk en informatie over de betrokken automobilist. TA Verdachte pakketten wor den nader onderzocht. Soms onterecht, zoals bij het pak zetmeel op de bovenste foto. FOTO'S PIM RAS Each film coaled tablet contaii Sildenafil Citrate equivalent to Sildenafil 120 mg Icotour. Approved colour# u#e Steep in a cool, dark dry pia<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9