i S m ZïFTg 'Jihadiste' Lieke mag niet alleen bij haar dochter zijn 7 60 procent zoekt geen andere behandelaar FOOTBALLSPELERS PROTEST Bijna de helft van de patiënten zegt nauwelijks of geen invloed te hebben op de keuze voor een be handelaar. Dat constateert bureau Kantar Public op basis van onder zoek onder 1.400 Nederlanders, die in het afgelopen jaar door hun huisarts zijn verwezen naar een specialist in het ziekenhuis of bij voorbeeld een fysiotherapeut of diëtist, verloskundige en bloedtest in een lab. Of het erg is dat ze de regie niet nemen, is de vraag. 80 procent weet dat ze mogen rondshoppen, maar slechts een derde kiest er voor dat te doen. Prettig De overgrote meerderheid heeft volledig vertrouwen in zijn huis arts en vind het prettig dat zijn dokter hem alle informatie ver strekt. Vooral als ze naar het zie kenhuis moeten. Volgens verzekeraar Zilveren Kruis - opdrachtgever van het on derzoek - is het jammer dat men sen hun keuzemogelijkheden niet volledig benutten. Gezondheidswetenschapper Stef Groenewoud van Radbou- dumc sluit zich daarbij aan. Vol gens hem zouden mensen vooral samen met hun huisarts tot een keuze moeten komen. Als mensen wel zelf gaan zoe ken, vinden zij het verkorten van de wachttijd en een locatie dich terbij belangrijker dan de kosten. Slechts 3 procent zegt elders te kij ken omdat het mogelijk goedkoper kan. Bijna de helft van de onder vraagden stelt niet precies te weten welke kosten voor eigen rekening zijn bij een vervolgbehandeling, zoals het bedrag dat van het eigen risico afgaat na een ziekenhuis bezoek of laboratoriumtest. 'Jihadiste' Lieke uit het Brabantse Stiphout heeft met haar plotselinge vertrek richting het kalifaat de nor male omgang met haar dochter ver speeld. Haar ex en de bezorgde va der van het meisje weigert mee te werken aan onbegeleid contact tus sen moeder en dochter en de rech ter geeft hem gelijk. Lieke S. vertrok in september 2016 naar het kalifaat. De politie trof in haar verlaten Eindhovense huis een briefje waarin ze schreef dat God haar had opgeroepen om te gaan strijden in Syrië. De 34-jarige vrouw was lange tijd in Turkije. Ten minste één keer werd ze bij de Turks-Syrische grens tegengehou den. Op weg terug naar Nederland werd ze eind vorig jaar op basis van een Europees arrestatiebevel opge pakt bij de Turks-Bulgaarse grens. Uitgeleverd Nadat Bulgarije haar had uitgele verd, zat ze tot voor kort in een Ne derlandse cel. Ze was de enige vrouw op de terroristenafdeling van de gevangenis in Vught, waar ze één keer bezoek kreeg van haar dochter. In augustus werd Lieke S. met een enkelband vrijgelaten. Ze heeft sindsdien een keer per week begeleid contact met haar dochter bij haar ouders thuis. Vanwege het vermoeden dat Lieke S. is geradicaliseerd en de blij vende onduidelijkheid over haar intenties, wil de vader van het meisje niet meewerken aan een normale omgangsregeling. De man vreest dat zijn ex een nieuwe po ging zal wagen om het kalifaat te bereiken, vertelde hij in een kort geding dat zij tegen hem had aan gespannen. i Bijna de helft weet niet welke kosten precies voor eigen rekening zijn Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8-daagse najaarsreis Barcelona en omgeving 8-daagse najaarsreis Bijzonder Moravië, Blansko (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl 8-daagse najaarsreis Tossa de Mar 8-daagse najaarsreis Drautalin Karinthië maandag 25 september 2017 GO ttstm American footballspelers hebben president Donald Trump verder uitgedaagd. Bij het duel tussen de NFL-teams Baltimore Ravens en Jackson ville Jaguars in het Londense Wembley-stadion waren er weer verscheidene spelers die knielden tijdens het Ameri kaanse volkslied in plaats van te staan. Ze protesteerden dit keer zozeer tegen het politie- geweld tegen vooral zwarte Amerikanen, maar tegen de uitlatingen van Trump. De pre sident had afgelopen vrijdag in een toespraak harde kritiek op het in zijn ogen respectloze gedrag van de American foot ballspelers. FOTO AP Patiënt volgt klakkeloos verwijzingen huisarts op Het gros van de patiënten ver trouwt blind de huisarts. Een verwijzing naar ziekenhuis A of fysiotherapeut B: 58 procent neemt het advies over en kijkt niet of hij elders sneller of goedkoper terecht kan. Francine Wildenborg Amsterdam Terrorismeverdachte Lieke S. mag voorlopig geen onbegeleid contact hebben met haar 10-jarige dochter. De rechter deelt de zorgen van de vader van het kind over de bedoelin gen van de geradicaliseerde moeder. Mark Wijdeven Stiphout Drukfouter en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 14,23 oktober 2017 Vertrekdatum: 14, 23 oktober 2017 v.a. slechts Vertrekdatum: 14 oktober 2017 Vertrekdatum: 14 oktober 2017 Brochure en boekingen: Prijs p.p. o.b.v.,2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds b reserveringskosten Vertrekdatum: 14 oktober 2017 8-daagse najaarsreis Lutago, Zuid-Tirol 8-daagse najaarsreis Krakow en omgeving Vertrekdatum: 14 oktober 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7