NYNKE DE JONG Voetballer op veld door teamgenoot zwaar mishandeld lCTIE! Op jacht naar het BOEK NU! c 08810 30 800 effeweg.nl s ALLEEN bij Effeweg.nl! 6 MET HURTIGRUTEN! QSfi MET HURTIGRUTEN! Supervoordelige busreizen! Column Het incident gebeurde tien minu ten voor het einde van de wed strijd tussen Vriendenschaar 2 en Nieuw Utrecht 2. Volgens voor zitter Efrail Atak van Nieuw Utrecht, zelf niet aanwezig, ont stond er ruzie omdat het 25-jarige slachtoffer pingelde in plaats van de bal naar de dader af te spelen. Er ontstond vervolgens een woor denwisseling. Atak: „Er is verder niet geslagen. Opeens was er die kopstoot." Na overleg besloten beide ver enigingen de wedstrijd tussen de eerste elftallen van Vrienden schaar en Nieuw Utrecht van later die middag niet meer te spelen. Vriendenschaar zou tegen de Utrechters zijn debuut maken in de tweede klasse. Volgens Atak een logische keuze. „Als er zoiets is gebeurd, ga je niet gezellig nog een wedstrijd spelen." De vermoedelijke dader, die uit Zeist komt, was intussen wegge gaan en is voor zover Atak weet nog niet aangehouden door de politie. De man was overgekomen van een club in Woerden en speelde pas twee weken bij Nieuw Utrecht. „We kennen hem dus nog niet zo goed. Dat gaat ook niet meer gebeuren, want na on derling overleg hebben we beslo ten dat hij bij ons nooit meer zal t Slachtoffer is in kritieke toestand naar UMC gebracht voetballen. Onafhankelijk van wat de KNVB en Openbaar Mi nisterie besluiten. Dit tolereren we niet." Een woordvoerder van de poli tie laat weten dat de zaak in on derzoek is. Agenten waren naar het sportpark geroepen vanwege 'een onwelwording en een grim mige sfeer'. Ze is op zoek naar ge tuigen die kunnen vertellen wat er is gebeurd. De KNVB wacht op de rapporten van de scheidsrech ter en beide clubs. 8 DAAGSE EXCURSIEREIS U 2 overnachtingen op het schip Hurtigruten voor een indrukwekkende cruise! GEEN AANBETALING! INBEGREPEN VERTREKDATA EN PRI3ZEN MET VERTREKGARANTIE! NOS op 3, het jongere broertje van het NOS Journaal, maakte vorige week een drieluik over dialecten. Hoeveel wordt er in Nederland eigenlijk nog dialect gesproken? Worden mensen met een accent anders be naderd dan mensen die ABN spre ken? Worden ze benadeeld? Ja, althans, zo voelen ze dat wel. Weggezet als boeren, bierdrinkers. En uit onderzoek blijkt ook dat mensen die dialect spreken ook minder verdienen dan zij die Algemeen Stan daardnederlands spre ken. 5 procent minder, om precies te zijn. hart. Want achttien jaar lang was het Fries mijn eerste taal, en nog altijd zitten de Friese woorden dichter bij mijn hart dan de Nederlandse. Als ik dronken of ander zijds emotioneel instabiel ben, dan praat ik Fries. Toen ik net moeder was Jij hebt iets wat zij niet hebben, of zichzelf hebben afgeleerd: je hebt extra woorden om je gevoelens mee uit te drukken. Je hebt een tongval die je direct linkt aan je geboortegrond. Taal wortelt je er gens. En het is ook niet zo dat de tele visie en radio je alleen maar Alge meen Nederlands voorschotelen. Mensen gniffelen misschien om jouw accent, maar mensen gniffe len allang niet meer om Daniël Lohues, Foppe de Haan, Ilse DeLange, Wim Daniels, Jack Poels en Sanne Hans. Het geeft ze kleur, hun accent. Het is hun kracht. Niet piepen omdat ze lachen. Geniet van de extra's die jouw ac cent je geeft. Niet huilen omdat je je achtergesteld voelt. Je bent geen domme boer. Je hebt een rijk voca bulaire. geworden, kon ik niet anders dan in mijn moedertaal tegen mijn dochter spreken. Dialecten en ac centen vind ik charmant. Ik hoor graag waar je vandaan komt. Het land zou maar saai klinken als we allemaal een Kinderen voor Kin deren-accent zouden hebben. Dus dat je accent je benadeeld op de arbeidsmarkt, zou niet moeten mogen. Maar dat minderwaardig heidscomplex, daar moe ten we het even over heb ben. Laat ze toch, al die mensen met hun saaie tongval die grinniken om jouw zachte g of je ingeslikte n. Je taal is je identi teit, en die moetje koesteren. Je bent geen domme boer. Je hebt een rijk vocabulaire. maandag 25 september 2017 GO @Nynke Accen Een 25-jarige voetballer uit Utrecht is gisteren tijdens een wedstrijd in Culemborg mishandeld door een team genoot. Het slachtoffer is in kritieke toestand naar het UMC gebracht. Hans van den Ham Pouw Jongbloed Utrecht €999,- Noorderlicht! Deze reis zal een onuitwisbare indruk op u maken. U ziet het winterlandschap van Noorwegen vanaf het spoor en het water. Maarliefst 2 nachten verblijft u aan boord van de 'oude Postboot' Hurtigruten, één van de mooiste cruises ter wereld. Tijdens de gehele vaart kunt u genieten van adembenemende uitzichten. Wellicht spot u onderweg nog wel een walvis of wordt u wakker gemaakt om het unieke fenomeen het Noorderlicht te aanschouwen. We doorkruisen het land twee keer per trein, Het traject van Oslo naar Bergen wordt tot de mooiste treinreizen ter wereld gerekend. U doorkruist Noorwegen van oost naar west door een spectaculair landschap met als letterlijke hoogtepunt de Hardangervidda. Van Trondheim naar Oslo rijdt de trein door de schitterende landschappen van het ruige Dovrefjell en het Gudbrandsdal, ook wel het 'dal der dalen', of 'Noorwegen in het klein' genoemd. We bezoeken de Noorse hoofd stad Oslo dat een prachtige ligging heeft op de beboste hellingen aan de gelijk namige Fjord. U ziet ook de prachtige stad Bergen met de kenmerkende Bryggen, de gekleurde Hanzehandelshuisjes aan de haven, en we nemen u mee naar de voormalige hoofdstad Trondheim. 5 overnachtingen in 3*hotels 2 overnachtingen aan boord Hurtigruten in 2-persoonsbinnenhutten 7 maal ontbijt 5 maal diner Treintickets Oslo - Bergen en Trondheim - Oslo Gidsen voor stadstours Oslo, Bergen en Trondheim Alle noodzakelijke overtochten Begeleiding door uw chauffeur reisleider Koffie of thee op het verzamelpunt op dag 1 Vervoer per Comfort Class touringcar Vrijdag 10 november 999,- Zaterdag 13 januari 1099,- Zaterdag 10 februari 1099,- Vrijdag 16 februari ....€1149,- Vrijdag 23 februari ....€1149,- Zondag 4 maart 1149,- Vrijdag 9 maart 1099,- Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Dat gaat me aan het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6