li Kermisactie voor onderwijs slaat aan Kleindieren in de schijnwerpers Straatvoetballer en rapper maakt jongeren warm voor zaalcompetitie EN 19 Alsof er een magneet zat in de bal en in zijn schoenen. 'Tikkie akkie' Touzani toonde in Hulst zijn voetbalkunsten. TM Soufiane Touzani (30) is straatvoetballer én rapper uit Rotterdam. Hij brak in 2005 door toen hij voor het popu laire computerspel FIFA Street trucs deed en zelf ook een perso nage had in de game. Touzani was een goede voetballer en had veel in zijn mars, maar door een rugbles sure moest hij opgeven. „Mijn rug staat scheef en er kwam een pin in. De dokter zei dat ik niet meer competatief mocht voetballen, een balletje proberen hoog houden, mocht wél. En dat ben ik dan maar gaan doen. En na een jaar kwam ik erachter dat ik er best goed in was." Touzani heeft inmiddels met de beste voetballers van de wereld al zijn trucjes uitgehaald die hij post op zijn populaire YouTubekanaal. Ook presenteerde hij het tv-pro- gramma Z@ppsport. Tientallen kinderen wachtten gisteren bij het sportveld van In- victus in Hulst op de komst van Touzani. Ze mochten tegen hem proberen een panna te maken tij dens een potje één tegen één. Khalid (14) uit Hulst durfde het wel te proberen. Binnen een mi nuutje had hij al twee tegengoals te pakken. „Dit is zó moeilijk. Hij is zó ontzettend snel!" Uithaal In een razend tempo gaat de bal van zijn schouder, naar het puntje van zijn schoen en dan weer met een sierlijke uithaal naar zijn knie holte. Ook de Hulster wethouder Jean-Paul Hageman probeerde nog wat, maar de politicus kreeg de bal fijntjes tussen zijn benen door ge speeld. Jongerencompetitie Touzani was in Hulst op uitnodi ging van het jongerenwerk van stichting Hulst voor Elkaar. HvE wil een jongerenzaalcompetitie opstarten en hoopte dat Touzani de jeugd er een beetje warm voor kon maken. De voetbalkunstenaar spoorde de kijkers dan ook aan het zaalvoetballen een kans te geven. Senna Nafa (10), een speelster bij HVV'24, had er wel oren naar. „Moet ik wel mijn hooghouden nog goed oefenen." Volgens de Hulster jongeren- Dit is zó moeilijk! Touzani is zó ontzettend snel werkster Rose Mandungu waren er na afloop zo'n veertig inschrij vingen binnen voor het zaalvoet ballen. De kermisactie van het CDA-Ter- neuzen leverde zaterdag 1159 nieuwe handtekeningen op voor de petitie 'Behoud Voortgezet On derwijs in Zeeuws-Vlaanderen'. Binnen een paar uur tijd haalden zes CDA'ers de ruim elfhonderd handtekeningen op. „Echt een fantastisch resultaat. Het onderwerp leeft enorm, het heeft echt zin zoveel mogelijk mensen ook persoonlijk te bena deren", zegt Jos van Ginneken van de Terneuzense CDA-fractie. De petitie ageert tegen de mogelijke verdwijning van voortgezet on derwijs in Zeeuws-Vlaanderen en is opgezet door Brigitte Tjarks. In middels zijn er al bijna zevendui zend online steunbetuigingen voor de petitie. Alle handtekenin gen worden komende maand overhandigd aan Zeeuwse Kamer leden en de Kamerleden van de commissie onderwijs. In het ver lengde daarvan is er ook de en quête die is opgesteld door de Taskforce Voortgezet Onderwijs. Ouders van basisschoolleerlingen in heel Zeeuws-Vlaanderen wordt hierin gevraagd hun mening te geven over het voortgezet onder wijs in de streek. ZUIDDORPE De koeien in de boe renschuur van de familie De Clercq in Zuiddorpe moesten za terdag een beetje inschikken voor de fokkersdag van de kleindierver- enigingen uit Axel en Westdorpe. Rond de 120 sierduiven, konijnen, dwerg- en grote hoenders wacht ten op de drie strenge keurmees ters. ,De borst van deze baardkuifkriel mocht wat pronter", zegt keur meester Jo De Dooij over een dwerghoender die door zijn weel derige verendos op zijn kop aardig op een punker lijkt. De bezoekers konden zich vergapen aan een he leboel paradijsvogels en mochten de keurmeesters de hele tijd op de vingers kijken. maandag 25 september 2017 Touzani betovert Hulst met bal Sheila van Doorsselaer Hulst A Balkunstenaar 'Tikkie Takkie' Touzani in actie in de pannakooi. fotos camilescfielstraete - Khalid (14) A Tal van jongeren bewonderen de voetbalkunsten van Touzani. Sheila van Doorsselaer Terneuzen A Keurmeester De Dooij met een Hollandse Kriel, fotoamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66