m Onderhandelaars buigen zich over CPB-cijfers Beleef de kerstsfeer Bijbaantje voor Italiaanse tieners: naaktfoto's in ruil voor beltegoed :v| 5 i\® manier waarop ze de vluchtelingen nu aan hun lot overlaat. Vandaag ben ik liberaal. FDP. Misschien dat een paar kloeke conservatieven ons land weer vooruit helpen." Volke Stolle (47) maakt een andere omslag. Voor het met bakfietsmoe ders gevulde stembureau in de wijk Charlottenburg hengelt hij een pen van de CDU uit zijn binnenzak. Hij zucht en steunt. Haalt dan veront schuldigend z'n schouders op. „Ik sta niet meer achter de politiek zoals die nu wordt gevoerd. Ik heb AfD geko zen. Weet je, lange tijd was er geen geld. Nu is er geld en gaat het naar banken en vluchtelingen in plaats van bijvoorbeeld de ouderenzorg. Het geld schijnt momenteel in ons land aan de bomen te groeien. Maar ik heb die bomen nog niet ontdekt." Burgeroorlog Stolle trekt z'n groezelige petje recht en verontschuldigt zich opnieuw. Nu Binnen een paar jaar heeft de AfD zichzelf om zeep geholpen voor het feit dat hij nog maar een paar tanden in zijn mond heeft. „Voor ik nieuwe heb, zal met deze regering nog wel even duren." Hij weet de eindjes aan elkaar te knopen met 'van alles en nog wat.' Maar het is zwaar en nu is zijn moeder ook nog overleden. „Maar dat laatste heeft niks met politiek te maken. Ik voel me als kiezer al een tijdje niet meer serieus genomen. Ik ben niet uit op een burgeroorlog, stem ook niet tegen nieuwkomers maar te gen de huidige politiek. Het is jammer voor de CDU. Maar uit protest stem ik AfD." ICT'er Tarek Mansour (39) begrijpt niets van de onvrede met de regering Merkel. „Het gaat toch best goed in Duitsland? Er is genoeg werk en we hebben een prima reputatie in het bui tenland. En over de AfD maak ik mij niet zo'n zorgen. Die partij kent te veel interne ruzies. Binnen een paar jaar hebben ze zichzelf om zeep gehol pen." Kras.nl/kerstreizen oF bel 088-0885 886 Sinds haar vijftiende verdient de achttienjarige Silvia (niet haar echte naam) geld via chatapps, be schrijft de Italiaanse krant Cor- riere del Mezzogiorno. Volgens haar is het een populaire manier om geld te verdienen onder haar leeftijdgenoten. Een journalist van de krant neemt de proef op de som en doet zich voor als zestienjarig meisje onder de naam 'Fabiola' op een van de apps. Binnen vierentwintig uur krijgt hij vijftig verzoeken binnen, het merendeel van volwassen man nen. Ze willen naaktfoto's en vra gen haar te strippen in videochat. Ook sturen de mannen haar foto's van hun geslachtsdeel. 'Fabiola' krijgt binnen 24 uur vijftig verzoekjes, vooral van volwassenen Ze bieden haar tien euro beltegoed of een online tegoedbon van web sites als Amazon. De mannen geven in de chatge- sprekken aan dat ze regelmatig op die manier foto's 'kopen' van meisjes. Een man van 34: „Het is voldoende als je een beetje je T- shirt optilt en je onderbroekje naar beneden trekt." 'Fabiola' antwoordt dat ze mis schien ook haar zusje wil laten meedoen, maar dat die pas 14 is. De man biedt too euro als beide meisjes meedoen: „Als jullie maar niet jonger dan veertien zijn." Daniele de Martino, hoofd van de Polizia Postale van de provincie Campania en belast met de opspo ring van strafbare feiten op inter net, erkent tegenover diezelfde krant dat het voorkomt dat meisjes van twaalf al naaktfoto's delen met onbekenden. „Vaak beseffen ze niet wat voor verstrekkende gevolgen dit soort acties kunnen hebben. Het blijkt maar weer dat we nauwelijks we ten wat deze kinderen, en zij dus niet alleen, precies doen als ze on line zijn." Vrijdagmiddag stuurde het CPB op verzoek van de vier partijen een berg cijfers naar de formatietafel. Uit de rekensommen blijkt wat het effect op de overheidsfinanciën en de economie is van de plannen die moeten leiden tot een regeerak koord. Een ingewijde stelt dat de reke- nexercitie niet veel bijzonders heeft opgeleverd. „We zijn er niet steil van achterovergeslagen." Dat is ook niet zo vreemd. De onderhande laars kennen de systematiek van de rijksbegroting vaak tot in de finesses en wisten daarom wel wat ze ongeveer konden ver wachten, klinkt het. Niettemin is er de ko mende dagen nog wel werk aan de winkel om plannen hier en daar bij te stellen, melden bronnen rond de onderhande laars. Finetu- ning wordt dat genoemd. De komende da gen worden daar groten deels voor uitgetrokken. Verder moeten er per beleids thema nog knopen worden doorge hakt. Daar zitten naar verluidt taaie keuzen tussen, al lijkt niemand meer te verwachten dat het in deze eindfase nog kan mislopen. Mark Rutte, Sybrand Buma, Alexander Pechtold en Gert-Jan Se- gers zijn verder vorige week met z'n vieren begonnen met de verdeling van de kabinetsposten. Over de 'poppetjes' is het nog niet gegaan. Eerst moeten de portefeuilles wor den verdeeld voor de zestien minis ters die Rutte III gaan bemensen - drie meer dan Rutte II er telde i De minister van EZ houdt waarschijnlijk een erg kleine portefeuille over Hoewel er waarschijnlijk aparte ministers komen voor klimaat en voor landbouw, is het nog de vraag wat er dan moet gebeuren met de minister van Economische Zaken, die dan een erg kleine portefeuille over houdt. Een andere kabinets- post waarover gesproken wordt, is een minister voor gezinsza ken. Pas als de vier het eens zijn over de herschikking van de porte feuilles, komt de vraag op ta fel welke par tij welke mi nister levert, aldus be trokkenen. maandag 25 september 2017 GO Vt It 'i X Angela Merkel krijgt een vierde termijn van de kiezer. FOTOAFP Kiezer Tarek Mansour Doe uw kerstinkopen op de betoverende kerstmarkten in Duitsland, Nederland of België. Struin langs de versierde kraampjes, doe leuke cadeau-ideeën op, proef de feestelijke lekkernijen en geniet van het ultieme kerstgevoel! Comfortabele hotels vlak bij de kerstmarkten met ontbijt Vertrek: van 11 november 2017 t/m 7januari 2018 3JH Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Er is ophef in Italië over 'ruil handel' op chat-apps die popu lair zijn bij Italiaanse tieners. Volwassen mannen blijken daar aan minderjarige meisjes sexy foto's en video's te vragen. Ze bieden de meisjes beltegoed of online tegoedbonnen van sites waarmee de tieners kunnen shoppen. Eveline Rethmeier Rome VVD, CDA, D66 en Christenunie buigen zich vandaag en ko mende dagen over de doorgere kende plannen voor de komende kabinetsperiode. De rekensom men van het Centraal Planbu reau (CPB) bevatten geen grote verrassingen, melden bronnen rond de onderhandelaars. Laurens Kok Alexander Pechtold. FOTO BAS CZERWINSKI Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5