Voetballer kan ook goed rennen 18 Burendag in Bevelandse en Thoolse wijken Piet en Coby Kaho weten het zeker: ze willen nooit meer weg uit hun geliefde wijk Goes-Oost. „Het is hier heerlijk wonen." Het echtpaar bezoekt zaterdag de burendag. Het is gezellig druk aan de Bergweg. Kinderen kunnen spelletjes doen, Forza Gymnastica geeft demonstraties, de brandweer is present en mensen mogen aanschuiven voor een lunch op het schoolplein van De Wissel. „Die lunch slaan we dit jaar over", zegt Coby. „Maar we wilden toch even gaan kijken. Het is altijd zo ge zellig." Veel trouwere wijkbewoners dan Coby (78) en Piet (82) zijn er waar schijnlijk niet te vinden in Oost. Hij woont er al 80 jaar, zij 48. „Eerst huurden we onze woning aan de Koninginneweg, tegenover het Ostrea Lyceum", vertelt Coby. „Toen we hem konden kopen, heb ben we niet geaarzeld. In dit huis willen we nog lang blijven wonen. Het is een heerlijke buurt. Natuur lijk, de leerlingen van de school gooien wel eens een sneeuwbal te gen het raam, maar wij zijn toch ook jong geweest? Verder hebben we nooit problemen met de school." Ook in Tholen-stad komen bu ren deze zaterdag bij elkaar. In de wijk Tranendal, om precies te zijn. Dat is hoe de Kuipersdreef, Touw- slagersdreef en Zoutziedersdreef bekendstaan. Een wijk met hoofd zakelijk huurwoningen. Waar be woners van elkaar niet weten dat ze er wonen. Daar wordt verandering in gebracht met een cultuurmarkt. „Ik zie vandaag mensen die nooit eerder heb gezien", zegt Samira Oumhamed. De culturele mix van de wijk komt in de gerechten tot uiting. Marokkaanse baklava, Afrikaanse visballetjes, Syrische gerechten en Hollandse stroopwafels. Klaarge maakt door bewoners uit de wijk. Samira is er daar een van. Ze staat bij een tafel waarop couscous, baklava en deegrolletjes staan. „Het Ik woon hier in de wijk, maar ken eigenlijk niemand is een geweldig initiatief', zegt ze. „Ik woon hier in de wijk, maar ken eigenlijk niemand. Vandaag ont moet ik mensen waarvan ik denk: wonen jullie ook hier? Het is leuk dat we op deze manier kennis kun nen maken. Vanuit de Marokkaanse cultuur gebeurt dat uiteraard met lekker eten. Dat delen we graag." Hij doet niet eens aan hardlopen, maar toch kwam Nonni Hityczuk zaterdag als eerste over de finish tij dens de Kidsrun in Tholen. De 10-jarige jongen uit Amster dam zit op voetbal en had nog nooit eerder meegedaan aan een hard loopwedstrijd. „Ik ben hier in Tho len op bezoek bij mijn opa en oma en zag toevallig dat dit gehouden werd." De overwinning smaakte wel naar meer. „Ik denk dat ik dit vaker ga doen. Ik kom volgend jaar zeker weer naar Tholen." De Kidsrun van ongeveer 800 meter vormde als het ware het voorprogramma van de halve ma rathon van Tholen, die zaterdag middag voor de derde keer werd ge lopen. Het initiatief voor dit spor tieve evenement werd in 2015 ge nomen door Margreet de Wolf. Zij zou in Thailand een halve mara thon lopen om geld in te zamelen voor kinderen die in armoede le ven, maar werd ernstig ziek. Samen met haar man besloot ze dan maar een halve marathon in Tholen op touw te zetten. Daarmee werd ruim tienduizend euro opgehaald voor het goede doel. Het evenement werd een blijver tje, maar bij de tweede editie liet De Wolf wel weten dat het niet meer om haar persoon draaide. „Het is nu een gewone sportwed strijd." Het charitatieve karakter bleef behouden. Vorig jaar werd geld ingezameld voor het Leger des Heils, dit jaar gaat de nog onbe kende opbrengst naar een organisa tie die strijd tegen moderne slaver nij. De Kidsrun stond voor de tweede keer op het programma. Er liepen ruim twintig kinderen mee. Bij de meisjes won Lotte de Grave uit Tholen. IN DE REGIO Alzheimer Café Poëzie- ochtend Dementie Zorgmarkt MIJN DORP, MIJN STAD maandag 25 september 2017 BE 'Ik zie buren die ik nog niet kende' Rob Paardekam Timo van de Kasteele Goes Samira Oumhamed Rob Paardekam Tholen Lotte de Grave gaat op kop tijdens de Kidsrun. Links in het zwart loopt Nonni Hityczuk, de uiteindelijke winnaar, foto johan van der heijden THOLEN De Alzheimerwerk- groep Tholen houdt vandaag weer een Alzheimer Café in Sport- en Gemeen schapscentrum Meulvliet in Tholen. Voor deze bijeen komst is Corry Kno bel uitgenodigd. Als Casemanager De mentie adviseert ze de mantelzorgers in de thuissituatie hoe om te gaan met hun dementerende part ner. De zaal in de Meulvliet is open om 19.15 uur. De toegang is gratis. THOLEN Bieb in de Buurt Tholen houdt mor gen, 24 oktober en 28 november een poëzie-ochtend in het gemeentehuis van Tholen. Han- neke Stuart van Schrijven Schrap pen leert deelne mers tijdens drie workshops dichten. Het is een serie van drie ochtenden, maar het is ook mo gelijk om de work shops apart te be zoeken. Meedoen kost 7,50 euro per workshop, biblio theekleden betalen vijf euro. Aanmel den voor de work shops kan via bibli- otheekooster- schelde.nl. GOES Alzheimer Café de Bevelanden houdt vandaag een De mentie Zorgmarkt in Goes.Voor deze zorgmarkt zijn or ganisaties uitgeno digd die op ver schillende manier zorg kunnen bieden aan mensen met dementie. De dag vindt plaats in de hal van zorg centrum Randhof. SINT-ANNALAND Brandweervrouw Addie Giljam uit Sint- Maartensdijk werd zaterdag verrast door burgemeester Ger van de Velde. Tijdens de bindingsavond van de brandweer in Sint-Annaland werd ze onderscheiden als Lid in de Orde van Oranje Nassau. Ze is dertig jaar vrijwilliger geweest bij de brandweer in haar woonplaats. Begin deze maand legde ze deze taak neer. Teus Walpot, Rien van Duuren, Arjan Kempe- neers, Gijs Vermaas, Johan Dorst en Dick Vermeulen kregen een gemeentelijke onderscheiding, ook voor hun jarenlange inzet voor de brandweer, fotoleoadriaansen COLIJNSPLAAT GalleryMaritime, Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur - Expositie 'Vis als Kunst' GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur- Digitaal Café; vanaf 13.00 uur - Activi teiten voor senio ren, waaronder handwerken, bridge, tafeltennis en schilderen; Hal Zorgcentrum Rand hof, 's-Heer Els- dorpweg 18,17.00- 21.00 uur - Demen tie Zorgmarkt met aansluitend optre den 'Zeeuwse Sien'; Ostrea Lyceum, 19.30 uur - Start cursus digitale foto grafie HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur - Kaarten en Biljarten voor senioren HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur - Gratis sporten onder professionele begeleiding in de Beweegtuin '-S HEER ARENDS- KERKE Poelwijck, 10.00- 12.00 uur - Digitaal café KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur - Sjoelen en Biljar ten voor senioren Kruiningen Hof Cruninghe, Langeviele 41, 13.30-15.30 uur- Creatieve middag waarbij gehand werkt kan worden, o.a. breien en haken RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00- 16.30 uur - Kaarten voor senioren THOLEN Sport- en Gemeen schapscentrum Meulvliet, 19.30- 21.30 uur-Alzhei mer Café WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30- 11.30 uur - Digitaal Café YERSEKE Moerplein, 19.15 en 20.15 uur - Bewe gingsuur voor seni oren. Piet en Coby Kaho, trouwe bewoners van Goes-Oost, nemen een kopje koffie tijdens de burendag in hun wijk. foto johan van der heijden ONDERSCHEIDING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59