Guido de Beule start met maximale score Teams Rapide schieten met scherp Scheldesport heeft de langste adem 18 Dallinga.com deelt punten Frédéric Caudron was voor de pauze weer eens onstuitbaar en versloeg de Turk Birol Uymaz over tuigend met 21-40 in twintig beur ten. De Turk zal nog wel eens terug denken aan de verre reis die hij on dernam om met amper de helft van zijn punten in no time klaar te zijn. Caudron daarentegen stapte met zelfvertrouwen in het vliegtuig naar Korea, waar deze week het we reldbekertoernooi van Cheonglu wordt gespeeld. Jean Paul de Bruijn (ooit derde op een WK in Korea) is daar ook van de partij. Zijn partij gisteren tegen de Fransman Jerome Barbeillon zal hij liever achter zich laten. Barbeil lon was met 40-31 in 23 beurten te sterk voor de ITulstenaar. Berry Dallinga kon zijn goede optreden van vorige week geen vervolg geven en kwam er tegen de andere Frans man, Cedric Melnytschenko niet aan te pas en werd meedogenloos geslachtofferd; 40-15 in 31 beurten. Slecht gespeeld Dallinga na afloop: „Ik had vorige week vertrouwen geput, maar van daag heb ik ronduit slecht gespeeld, snel vergeten maar." Steven van Ac ker trok na het verlies van De Bruijn weer gelijk. De geroutineerde en gevreesde Belg kreeg er van zijn jonge landgenoot flink van langs. Met 31-40 in slechts 22 beurten trok Van Acker de winst naar zich toe. Grand Prix driebanden. De Grand Prix driebanden in Capelle aan de IJssel leverde een overwin ning voor Dick Jaspers op. Het was zijn achtenvijftigste in zijn carrière. De Brabander passeerde Jean Paul de Bruijn in het tussenklassement na drie Grand Prix's dit jaar, 176 punten om 160. Optiek De Visser Invitatie kader- toernooi Noordgouwe: Robert van Stevendaal is in het Optiek de Vis ser invitatie kadertoernooi in Noordgouwe derde geworden. De biljarter uit Vogelwaarde won in het verleden nog wel eens het toer nooi, maar moest de laatste vier jaar de eer aan Peter de Bree laten, ook nu dus. Hij werd zelfs nog verras send voorbij gestoken door Bas Reedijk uit Ridderkerk, die zijn be ste toernooi ooit speelde. De tegenstand is er erg groot en dan moet je top zijn. Dat was ik net niet Van Stevendaal kwam twee pun ten tekort voor het zilver, hij haalde tien punten uit zeven wedstrijden en eindigde met 16.18 gemiddeld in het 38/1. „Ik heb te veel kansen laten liggen. Ik had niet het goede gevoel. De tegenstand is er erg groot en dan moet je top zijn. Dat was ik net niet", aldus een teleurgestelde Van Stevendaal. VLISSINGEN Beide standaard teams van Stevo zijn de volleybal competitie in de promotieklasse sterk begonnen. De mannen stuurden de vierde keus van Slie drecht Sport met lege handen naar huis (4-0). De vrouwen haalden tegen de reserves van Symmachia Roosendaal een achterstand op en wonnen met 3-1. In de eerste klasse leed YVC een 3-1 nederlaag tegen Ardito. Guido de Beule, die als trainer de mannen van Stevo een aantal jaren onder zijn hoede had en dit seizoen bij de vrouwen Cor Ha melink als trainer is opgevolgd, te kende ook voor de coaching van de mannen. Met negen punten uit twee duels glom de oefenmeester van oor tot oor. „Als dat iedere week zo is, hoor je mij niet kla gen." Stevo-Kraftwell Symmachia Roo sendaal 2 3-1 (25-27, 25-20, 25- 13, 25-18): De teams deden in de eerste set niks voor elkaar onder, maar na verlies in de eerste set stond er geen maat op het spel van de Stevo-vrouwen. „Ik dacht: nu zullen we het moeilijk krijgen", keek trainer De Beule terug op het verlies van de eerste set. „Maar vooral door een goede opslag en bij tijden wijle een leukblokwon- nen we drie keer op rij." Na de gelijkmakende winst in de tweede set was er voor Stevo geen vuiltje meer aan de lucht. „Er is heel degelijk gespeeld. Er staat een team dat met een ontieglijke 'drive' speelt. Hier kunnen we op voortborduren." Er staat een team dat meteen ontieglijke 'drive' speelt 25,25-11): Een met een krappe se lectie afgereisd YVC begon ner veus, maar kon de goed gestarte Walcherse formatie in de eerste set lang bijbenen. In de slotfase maakte Ardito onder aanvoering van de uitblinkende Henriëtte Swartjes in aanvallend opzicht het verschil. In het tweede bedrijf stond er geen maat op het spel van de verrassend sterke debutant, die YVC in een prima fase alle hoeken van de zaal liet zien en met over tuigende cijfers een morele tik uit deelde. De Zeeuws-Vlamingen beschikten daarna over veer kracht. Met meer servicedruk en een gevarieerde aanval werd Ar dito in de derde set het initiatief ontnomen en verdiend naar winst afgewikkeld. Meer zat er voor YVC echter niet in. Een prima wedstrijd van de Zeeuws-Vlaamse mannen, die geen moment in de problemen kwamen. Erwin Deskaj, die in het tweede team al een vijfsetter in de benen had, verdeelde het spel met verve en bediende zijn aanvallers op maat. De thuisploeg bestookte Sliedrecht met een lastige en geva rieerde opslag. De gasten hadden moeite om de pass naar het net te brengen, maakten veel fouten en hadden naarmate het duel vor derde steeds minder in te brengen. Vrouwen. Liberty-Rapide 0-5: Ra pide was van de eerste tot de laatste minuut beter. Bij de pauze was het al 0-4 en was de wedstrijd in feite gespeeld. Uit de rebound van een strafcorner opende Teddie van Re- mortele de score en niet veel later liet Desiree Muller de 0-2 noteren. Een gelukkig doelpunt van Tatsjana van den Eynde betekende 0-3. Uit fraai combinatiespel helemaal van uit de verdediging schoof Desiree Muller de 0-4 simpel binnen. Na de rust speelde Rapide gecontroleerd. Het werd nog 0-5 toen Van Rem- nortele een strafbal afdwong, die Van den Eynde verzilverde. Evergreen-Olympia 0-2: Een sterke start leverde Olympia in de derde minuut een doelpunt op via Mar- tine Delzenne. Daarna bleef Olym pia via knap samenspel de wed strijd dicteren. Diverse kansen ble ven echter onbenut door te gehaast spel in die situaties. In de 60ste mi nuut was het wel raak. Toen maakte Gwen Kolijn aan alle onzekerheid een eind door 0-2 te maken. Mannen. Rapide-Rapid 9-2: Bin nen 22 minuten was het al 4-0 en kort na rust 7-0. Even liet de thuis ploeg de teugels vieren waardoor Rapid terug kon komen tot 7-2. Daarna vond Rapide weer de juiste inspiratie om te scoren. De doel puntenmakers waren Joep Egger- mont, Jarno van Bunder (strafcor ner), Teun van Doeselaar (2x), Jas per Vonk, Geoffrey van Horebeek, Victor Stolker, Wouter de Kerf en Robin Soete. Evergreen-Olympia 3-2: Vooraf was Olympia optimistisch ge stemd. In de praktijk bleek dit mis plaatst. De arbitrage en het provo cerende gedrag van enkele thuis- spelers brachten het jeugdige Olympia uit balans. Michiel Dielen zorgde nog wel voor de 1-1, maar de 3-2 van hem in de voorlaatste mi nuut kwam te laat om Olympia nog iets op te leveren. De Zeeuwse basketbalderby tus sen Volharding en Scheldesport in de tweede klasse eindigde in een 41-41-gelijkspel. De Terneuzense basketbalsters konden in de tweede verlenging van vijf minu ten alsnog de wedstrijd in hun voordeel (44-51) beslissen. De ploeg van trainer Martin van Ham had het zichzelf onnodig moeilijk gemaakt. In de eerste helft liep Scheldesport uit naar een verschil van tien punten, maar de thuisclub kwam terug in de wedstrijd. Bij Scheldesport be tekent het vertrek van topscoor- ster Julia Fuertes Cabello een aderlating. Zij keerde terug naar Spanje. Tegen Volharding raakten ook nog eens Marjolein Kruijsse en Gözde Dere geblesseerd. „In het begin konden we Volharding goed onder druk zetten en werd er redelijk gescoord. Daarna vielen we stil", zei Van Ham. Volharding kwam in de slotfase langszij. Dus moest er vijf minu ten worden verlengd. Het werd een zenuwenstrijd. In de tweede verlenging liep Scheldesport uit naar een marge van zeven punten. Marjolein Bruurs was topscoor- ster met zeventien punten. maandag 25 september 2017 Gelijkspel dankzij de Belgen Christian Boeije passeert namens Stevo het blok van Sliedrecht Sport, fotocamileschelstraete Het duel in de eredivisie drie banden tussen DPC en Dal- linga.com eindigde in een voor de bezoekers verdienstelijk ge lijkspel. Het duel had iets weg van de Europa League. Waar Dallinga met twee Belgen en twee Nederlanders aantrad, had de thuisploeg met een Turk, twee Fransen en een Belg. Joop van den Oudenhoven Vlaardingen - Robert van Versendaal Ardito-YVC 3-1 (25-21, 25-11, 19- - Guido de Beule Mannen. Stevo-Sliedrecht Sport 4 4-0 (25-21, 25-19, 25-17, 25-14): De hockeysters van Rapide pak ten in de derde klasse uit met een 5-0-zege bij Liberty. Een klasse lager won Olympia met 2- 0 bij Evergreen. De mannen van Rapide pakten fors uit tegen Rapid: 9-2. Peter Snelders Viissingen Aector Doorns Viissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46