29 Mark Verhage schrijft 'Zwin-geschiedenis' IJzendijke-vrouwen vergeten te scoren Roy Gijsel wint in Wemeldinge De Schelde start met nederlaag in Waalwijk 17 m Sö De Zwingeul wordt de komende periode verdiept waardoor er niet meer gelopen kan worden. De at leet uit Zaamslag schreef deze laatste editie op zijn naam met een gaatje richting Edwin de la Ruelle die als tweede fmnishte. Voorzitter Frederique Versluijs van atletiekvereniging De Wielin gen was de snelste bij de vrouwen. Voor de organiserende atletiek- club was het in ieder geval een succes. Bij de vorige editie, die van 2016, waren er amper zestig deel nemers en zondagochtend waren er 93 lopers en loopsters. „Jammer dat we er nu verplicht mee moe ten stoppen nu het crescendo gaat met het aantal lopers, maar het is nu éénmaal niet anders", aldus de organisatie. Verhage toonde zich verheugd met de overwinning in de laatste editie van Dwars door de Zwin geul. „Dat is leuk als je op deze manier de geschiedenisboeken ingaat. Ik heb het er niet speciaal voor gedaan maar het is leuk dit mee te maken", vond Verhage die reeds vroeg in de wedstrijd een kopgroepje veormde meet Edwin de la Ruelle en de Belg Jan Rie- mens. Met zijn drieën trokken zij op avontuur totdat Verhage het wel letjes vond en een tempoversnel ling plaatste waarmee zijn oppo nenten meteen waren gezien. In 27.16 minuut overbrugde hij de 7500 meter. Frederique Versluijs maakte behoorlijk indruk bij de vrouwen door in 31.01 minuut te winnen. IJZENDIJKE De voetbalsters van IJzendijke zijn het seizoen slecht begonnen. Bij Reiger Boys werd met 4-0 verloren. Ondanks duidelijke einduitslag deed IJzendijke niks onder voor Reiger Boys. De formatie van Eric Vanhijfte kwam ongelukkig op achterstand. In het tweede bedrijf voerde IJzendijke de druk flink op, maar dit leidde niet tot kansen. Toen de 3-0 viel speelde de bezoe kers al alles of niets. De 4-0 was louter voor de statistieken. "Voet ballend waren wij de bovenlig gende partij. De kansen die we kregen werden goed gestopt door de goalie van Reiger Boys. Ons probleem was zaterdag dat de bal er niet in wilde. Reiger Boys schoot ze wel raak", aldus Van- hijfte. De vrouwen van HW'24 debu teerden in de derde klasse van het zaterdagvoetbal met een 6-2-ne- derlaag tegen IFC. VLISSINGEN De waterpolo- mannen van De Schelde begon nen de competitie met een lastige uitwedstrijd in Waalwijk tegen Aquamigos. In een spannende eerste periode scoorde Aquamigos als eerste, maar vervolgens ver zuimden zij een overtal te benut ten. De Schelde deed dat wel en kwam op gelijke hoogte: 1-1. Doordat Auqamigos slordig met de kansen om bleef gaan stond het halverwege de wedstrijd 2-2. In het begin van de derde peri ode kreeg De Schelde tweemaal een man meer, maar er werd te slordig gespeeld en het overwicht werd niet in scores uitgedrukt. Dat deed Aquamigos wel, waar door de thuisploeg uit liep naar een 5-2-voorsprong en de wed strijd leek gespeeld. De Schelde toonde echter veerkracht en kwam sterk terug in de wedstrijd. Halverwege de laatste periode was de aansluitingstreffer een feit: 5-4. Het werd nog even spannend, maar twintig seconden voor tijd schoot Aquamigos alle illusies van De Schelde aan puin door de 6-4 te maken. Vervolgens mistte De Schelde nog een strafworp. Scores De Schelde: Ivar Jansen van Roosendaal 2 en Mertijn Loof en Chris van Rooyen beiden 1 maal. Eindelijk was er zon bij het Open Zeeuws Kampioenschap motor cross. Het was dan ook goed toeven in Wemeldinge. Twee wedstrijden van de oorspronkelijke vijf - Vlis- singen en Westdorpe - waren al in het water gevallen en ook Rilland had met slecht weer te kampen en trok veel ninder deelnemers. Aan de Oude Polderweg hadden ook wel wat meer rijders aanwezig mogen zijn. De spanning in de di verse manches was er niet minder om. Bij de MX 1 klasse vochten Roy Gijsel uit Heikant en de Vlissingse Nancy van de Ven om de dagwinst. Zij waren aan elkaar gewaagd en behaalden beiden een eerste en tweede plaats in de manches. De dan doorslaggevende tweede heat was voor Gijsel. Casper Ovaa mocht als derde mee naar het podium. Daarachter volgden Martin Stroo en Steven Ovaa. Spannender ging het er nog aan toe bij de MX 2 4-tak- ten. Jochem van den Dorpel uit Goes reed een sterke wedstrijd. Werd in de eerste manche tweede achter Bart Klijn uit Ouddorp Moest in de tweede manche genoe gen nemen met de vierde plaats en werd derde in de dagstand. Klijn was opnieuw de sterkste, deze keer voor zijn plaatsgenoot Andre Voogd. Die met een derde plaats in de eerste heat Van den Dorpel in de eindstand nipt voor bleef. De MX 2 2-takten werd op fraaie wijze ge wonnen door Dailey van de Ketterij uit Vlissingen. De enige die nog een beetje in het spoor bleef was de buiten mededinging meerijdende Jens Walvoort uit Etten-Leur. Sie- mon Bezuijen uit Ouddorp en Roy Deurwaarder uit Ritthem mochten mee naar het podium. Bij de veteranen ging de winst naar Erik van der Wekken uit Zie- rikzee. Hij haalde het in beide man ches voor Patrick Piessens (Hei kant) en Thijs Lampio (Vlissingen). Bij de 85 cc ging de winst bij de kleine wielen naar Gyaro Hoek uit Oost-Souburg. maandag 25 september 2017 lijn door en wint Zaamslag-aanvoerder Gerwin Zeegers (zwarte broek) in de aanval tegen Luctor. fotocamileschelstraete Atleet Mark Verhage heeft gis terochtend geschiedenis ge schreven tijdens 'Dwars door de Zwingeul' op het strand bij Retranchement. Wim de Vos Retranchement Derde klasse. HVV24-IFC 2-6 (2-3): Mara Fassaert 1-1, Lisa de Block 2-2. Vierde klasse. Zeelandia Middel- burg-FC Axel 1-5 (0-4): Anouk Schieman 0-1, Shelly de Visser 0- 2, Chrisha de Visser 0-3, Schie man 0-4 en 1-5. IJzendijke 2-Wol- faartsdijk 2-2 (0-1): Simone Cap- pon 1-1, 2-2. Vijfde klasse. Philippine- Steen/Koewacht 0-12 (0-6): Nikki de Kind 0-1, Samantha van de Ke vie 0-2, De Kind 0-3, Amy de Cock 0-4, Selly Buijs 0-5, Van de Kevie 0-6, De Kind 0-7, Lindsey Helle brand 0-8, Evelien Bakker 0-9, De Kind 0-10, Van de Kevie 0-11, La- rissa van Haren 0-12. Graauw/SDO '63-De Noorman nen 14-0 (8-0): Sharida van Laere 7x, Jeanette van Driessche 5x, Robbin de Haas en Kelsey Jonck- heim 1x. Dauwendaele 2-Zaam- slag 4-4 (3-1): Lindy Lucassen 0-1, Karen Hamelink 3-2, Senna Rie- mens 4-3, Cato van Fraeijenhove 4-4. Motorcrosser uit Heikant heeft de MX-1 in Wemeldinge gewon nen ten koste van Nancy van de Ven. Casper Ovaa completeerde het podium. Herman Heuvink Wemeldinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45