Topper eindigt onbeslist door late goal Hasni 15 Oemoemenoe bezorgt landskampioen overwerk in Middelburg M „Wij zien onszelf echt niet automa tisch als de mindere", zei Leroy Kersten, één van de kartrekkers bij de zwart-witten. „In het rugby stuitert de bal alle kanten op. In een wedstrijd als deze, waarin we lange tijd heel goed spelen, kan-ie ook zo maar onze kant op vallen. We zijn allemaal sterk, fit en snel en hebben het doel om dit seizoen hoog te ein digen. Dan hoefje dus niet op te kij ken tegen een tegenstander als Hil versum." De dappere instelling van Oe moemenoe werd meteen zichtbaar: al na twee minuten drukte Kersten de eerste try. En die werd gevolgd door een conversion van Gregory Bannister, één van de zes Nieuw- Zeelanders in de selectie. Daarna stootte de thuisploeg verrassend door naar 14-5, mede dankzij een fraaie score van Deniël van der Waal. Een stunt leek in de maak voor het team van coach Simon FitzGerald. Kon Hilversum voor het eerst in de clubgeschiedenis versla gen worden? Het keurkorps - met ook tal van buitenlanders en internationals - haalde Oemoemenoe in de tweede helft uit die droom. Voor rust werd het al 17-19 en erna vergrootte Hil versum de marge. Het hielp niet dat Dat extra puntje gaat ons later in het seizoen voordeel opleveren Jackson Frawley vanwege 'onspor tief spel' een tijdstraf van tien mi nuten kreeg. Kersten: „Daardoor misten we een mannetje aan de zij kant en kon Hilversum een paar keer een gaatje vinden in onze ver dediging." Daar wilde Kersten, die zelf dicht tegen Oranje aan zit, het echter niet op steken. Hij vond dat Hilversum Oemoemenoe nog net iets te veel zijn wil had opgelegd. „We hebben ons wel voor een groot gedeelte aan ons eigen spel gehouden, maar nog niet genoeg. Het gaat om die punt jes op de i. We doen eigenlijk niets onder voor de tegenstander, maar in de details is die toch nog net iets beter." Toch werd er niet getreurd op sportpark De Sprong. Blij waren ze in Middelburg met het bonuspunt, dat werd verdiend met de vier try's. Jackson Frawley en Tom Bailey (in blessuretijd) waren verantwoorde lijk voor de laatste twee. „Dat extra puntje is belangrijk", stelde Ker sten. „Die gaat ons later in het sei zoen voordeel opleveren." Oemoemenoe wil, net als vorig jaar, naar de kampioenspoule van de ereklasse. Daar is na een halve competitie een plaats bij de beste zes nodig. De Middelburgse ploeg staat nu, na drie speelrondes, pre cies zesde. Er zijn nog acht duels te gaan. Kersten: „Krijgen we nu een wat gunstiger programma? Mwaoh, zo zie ik dat niet. Het is lastig tegen elke ploeg. Net zoals we Hilversum niet mogen overschatten, moeten we andere teams niet onderschat ten." Schoondijke was voor de rust wat sterker en kwam na ruim twintig minuten verdiend op 1-0 door een doelpunt van Nouredine Zaha. Na de hervatting nam Vogelwaarde het heft in handen en door twee tref fers van Matthijs van der Poel kan telde het spelbeeld in het voordeel van de bezoekers. Vijf minuten voor tijd voorkwam Zacharius Ha sni dat Schoondijke op de eerste speeldag naar een nederlaag zou worden gespeeld: 2-2. Lepelstraatse Boys-SDO'63 2-1: Lepelstraatse Boys ging voortva rend van start en kwam al na elf mi nuten op 1-0 door een doelpunt van Maarten Lamme, die bij de tweede paal een voorzet van Mac van Gastel afrondde. Daarna kwam SDO'63 beter in de wedstrijd en in de 38ste minuut was het Martijn Ivens die de stand weer in evenwicht bracht. Onmiddellijk na het begin van de tweede helft kwam de thuisclub Alleen Aardenburg en Biervliet kwamen in de vijfde klasse tot een overwinning opnieuw op voorsprong, dit keer door een doelpunt van Dennis Stolze. Anders dan voor de rust kon SDO daar niets meer tegenover stellen. Graauw-NVS 1-2: De gelijk op gaande wedstrijd leek lange tijd op een o-o-ruststand af te stevenen, maar kort voor de onderbreking was het Bas Bostens die de score voor de bezoekers kon openen. Aan die treffer ging wel een overtreding op Graauw-doelman Martin Mou- thaan vooraf. Halverwege de tweede helft was het Kenneth de Witte die de thuisclub weer enig perspectief gaf, maar het was in de slotfase Rick van Hoek die NVS de volle winst bezorgde: 1-2. Aardenburg-Corn Boys 3-0: In de eerste helft waren Aardenburg en Corn Boys redelijk aan elkaar ge waagd en kon de wedstrijd alle kan ten op. Dat veranderde na de her vatting toen Aardenburg wat meer agressie aan de dag legde en de be ste kansen afdwong. Via Jeroen de Bart werd het 1-0, waarna Corn Boys definitief een geslagen ploeg werd door twee doelpunten van Jordi de Ruijsscher. Sluiskil-Biervliet 0-2: Voor de rust was Sluiskil meer in balbezit, maar echt veel kansen leverde het over wicht niet op. Het waren de bezoe kers ook die met een o-i-voor- sprong mochten gaan rusten nadart Eric Adam in de 38ste minuut een strafschop had benut. In de tweede helft was het Biervliet dat het be tere van het spel had en in de 75ste minuut resulteerde dat ook in de 0- 2 van Richard Versluis. maandag 25 september 2017 'Het gaat om puntjes op de i' Ontzag voor RC Hilversum, de veelvoudig landskampioen? Echt niet! Onverschrokken trok Oemoemenoe zaterdag ten strijde tegen de Noord-Hol landse koploper én titelfavoriet. Het leverde de Middelburgse ploeg, die na tachtig minuten met 29-45 verloor, bijna een stunt op. Roeland van Vliet Middelburg - Leroy Kersten Ook het negende treffen met Hilversum in de ere klasse ging verloren voor Oemoemenoe. Nog nooit scoorden de Middelburgers echter zo veel punten als zaterdag (29). A Leroy Kersten breekt namens Oemoemenoe door de verdedi ging van Hilversum en drukt de eerste try. De Middelburgers lie ten de landskampioen danig schrikken in Middelburg, fotolex DE MEESTER Met een 3-0-zege in de thuis wedstrijd tegen Corn Boys ging Aardenburg gisteren in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal voortvarend van start. Een over winning was er ook voor Bier vliet, dat Sluiskil met 2-0 ver sloeg. Het duel tussen Schoon- dijke en Vogelwaarde, twee van de ploegen die getipt worden voor een hoge eindklassering, eindigde in een 2-2-gelijkspel. Eddy van der Hooft Vlissingen Schoondijke-Vogelwaarde 2-2:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43