Kloetinge komt met de schrik vrij 'M groot voor Walcheren De Nooijer na debuut met lege handen 13 zv goed, maar daarna is hij uit de wed strijd gehouden", meende HVV- trainer Pieter Ongena. Den Hamer had verwacht dat hij bij balbezit aangepakt zou worden. „Dan had den anderen moeten profiteren, maar dat gebeurde niet." Ook in de laatste linie was het vaak paniekvoetbal bij Terneuzen en was men te slordig in de op bouw. Ongenae: „Ik had gevraagd om bij balverlies meteen druk op de tegenstander zetten. Dat heeft de ploeg goed gedaan." Het moet ge zegd dat HVV gelukkig aan zijn openingstreffer kwam. Joost Boog- aert wilde eigenlijk een voorzet ge ven, maar de bal ging via Terneu- zenverdediger Randy van Over- meeren over doelman Jeremy Geensen in de bovenhoek. Vanaf dat moment nam de thuis ploeg de wedstrijd in handen. „We groeiden in de wedstrijd", vond Ongena. Na de 2-0 van Maas maakte Terneuzen, dat op alle fron ten werd afgetroefd, al een geslagen indruk. Toen De Maeyer na rust al vallend uit een hoekschop van Boogaert de 3-0 maakte, was de het resultaat was Kloetinge-trai- ner Marcel Lourens tevreden, met de uitvoering was de opvolger van Arie van der Zouwen minder ge lukkig. „We speelden absoluut geen goede wedstrijd", zei hij na afloop. De oefenmeester zag zijn ploeg op slag van rust wel aan de leiding komen. Nieuweling Maarten van Vooren knalde van afstand fraai raak. Even daarvoor had Heerjans dam dé kans om op voorsprong te komen nog laten liggen. Het kreeg een makkelijk gegeven strafschop, maar pakte het cadeautje niet uit. Kloetinge-keeper Matthew Len- tink koos de goede hoek en ran selde de bal uit zijn doel. Vlak na de pauze scoorde de thuisploeg wel. Boy Stoops kreeg te veel ruimte en schoot raak: 1-1. „Daar wisten wij niet zo goed raad mee", had Lourens gezien. „Na die gelijkmaker kwamen we in een moeilijke periode, veel kansen creëerden we ook niet." Maar toch sloeg Kloetinge toe. Vijf minuten voor tijd rondde routinier Daan Esser het voorbe reidende werk van j ongeling Xan- der van der Poel af en in de slotse conde maakte invaller Tom Wuyts aan alle onzekerheid een eind: 1-3. „Gelukkig wonnen we toch nog, hoewel het niet goed was. Voor zo'n eerste wedstrijd is dat lekker. En drie keer scoren in een uitwedstrijd is natuurlijk ook uit stekend", zei Lourens. „Volgende week zijn we allemaal weer verge ten hoe slecht het was en dan gaan we gewoon opnieuw voor de drie punten." DCV-Bruse Boys 2-0: Trainer Marco Groeneveld had zich de rentree van Bruse Boys in de eer ste klasse anders voorgesteld. Hij vond vooral de eerste tien tot twintig minuten van zijn ploeg niet goed. „Ik denk dat het de ze nuwen waren. Je speelt toch weer een klasse hoger. En met dat ni veau hebben we in die eerste pe riode kennisgemaakt." Daarna kwam Bruse Boys beter in de wedstrijd en oogde de ploeg stabieler. Bij rust stond het nog 0- o. Maar twee minuten in de tweede helft ging het mis. Johan van Wageningen zette DCV op voorsprong. „Hij werd nauwelijks aangevallen en schoot van heel ver, via de binnenkant van de paal raak", haalde Groeneveld zich de goal voor de geest. „Laat hem nog tien keer vanaf daar schieten en er gaat er geen één in." De bezoekers zetten daarna aan en kregen kansen, maar scoorden niet. DCV deed dat nog wel een keer. Uit een corner, vlak voor tijd, maakte Mick Veldhoen de 2-0. Ya- rick Dorst had op dat moment het veld al met rood verlaten. „Schan dalig", vond Groeneveld. „In het veld vond de scheidsrechter het een doorgebroken speler, later weer een ernstige overtreding. Hij wist het volgens mij zelf allemaal niet meer. De selectie is al niet meer zo breed, dus dit kunnen we eigenlijk niet gebruiken." overtreding op Niek Luime) al voor de 0-2. Na de pauze kreeg Walche ren ook een paar kansen, maar in de 83ste minuut schoot Juriën Dam op fraaie wijze een vrije trap in de kruising. terecht uitslag. Vlissingen heerste en voor Wemeldinge leek er niets meer in te zitten dan een gelijkspel. Na een uur spelen hielp de thuis ploeg Vlissingen met een foutje achterin in het zadel en maakte Ig- nacio Misaine de 0-1. Wemeldinge trachtte wel wat te forceren, maar de 1-1 zat er geen moment in. RCS-Yerseke 0-1: „Gewonnen op zijn Duits, in de 92ste minuut. Maar het was een wedstrijd voor een ge lijkspel", gaf Yerseke-trainer Harro Hazelaar aan. Het duel verliep rom melig en zeker niet hoogstaand. Scheidsrechter Slabbekoorn stuurde na rust Mark Goeman (Yer- seke) na twee keer geel van het veld. In de blessuretijd draaide de rechts- benige Rick Poleij een vrije trap vanaf links in, die Guus de Leeuw tot goal werd gepromoveerd. 's-Heer Arendskerke-VCK 1-1: In een pittig duel kregen beide teams weinig kansen. In de 24ste minuut zette Jesper Harinck na een snelle uitval VCK op 0-1. Daarna leunde VCK op de counter en met name na rust werd Arendskerke een paar keer gevaarlijk. Het duurde tot vier minuten in blessuretijd voordat Michiel Bouwman de 1-1 binnen kopte. Bij VCK werd gevlagd we gens buitenspel, maar arbiter Jan de Vos keurde de goal goed. MIDDELBURG Zondag-tweede klasser Zeelandia Middelburg is niet best aan de competitie be gonnen. Op eigen veld ging de ploeg van Dennis de Nooijer on nodig onderuit. Promovendus Beek Vooruit bleek met 1-3 te sterk. De thuisploeg trad aan met en kele jonge spelers, onder wie Col lin van den Berg (17), Thomas de Rijke (19) en Dylan Da Silva Go- mes (19). Voor aanvang van de wedstrijd werd er een minuut stilte in acht genomen voor de on langs overleden Michel Jansen van Galen, die nauw betrokken was bij de Middelburgse club. De van RCS overgekomen Tho mas de Rijke stichtte veel gevaar met onnavolgbare dribbels, maar tot doelpunten leidde het niet. Beek Vooruit loerde op de counter met de behendige gebroeders Schalk voorin. In de twintigste minuut omspeelde Loek Schalk doelman Kariem Amer en schoof hij de bal in een leeg doel binnen: 0-1. Een minuut later stond het zelfs 0-2 door een goal van Joost Schalk. Collin van den Berg maakte de 1-2, nadat Jerfy Booij namens Zee landia een strafschop had gemist. Joost Schalk bepaalde daarna de eindstand op 1-3. maandag 25 september 2017 zet kers op de taart wedstrijd helemaal gespeeld. De kers op de taart was het geniale mo ment van Benkourdel, met afstand het mooiste doelpunt. HVV'24-Terneuzen 4-0 (2-0). 26. Joost Boogaert 1-0, 34. Jeroen Maas 2-0, 57. Hendrik de Maeyer 3- 0, 72. Omar Benkourdel 4-0. Scheidsrechter: T. Visser (Eindho ven). Gele kaart: Joshua Geertsen, Roy van Dorsselaer (HVV'24), En rico van Overmeeren, Bert den Ha mer, Mare Verwei, Said Bouzambou (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 350. Door twee late treffers ont snapte Kloetinge in de eerste klasse B van het zaterdagvoet bal aan een ongelukkige sei zoensstart. In de laatste vijf mi nuten werd Heerjansdam als nog opzij gezet: 1-3. Bruse Boys begon minder gelukkig aan de competitie. Bij mede promovendus DCV werd met 2- 0 verloren. Daniel Vervelde Vlissingen Heerjansdam-Kloetinge 1-3: Met A Tom Wuyts (rechts) maakte pas laat de 1-3 voor Kloetinge. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Wemeldinge-Vlissingen 0-1: Een VCK leek zaterdag met 0-1 te gaan winnen bij 's-Heer Arendskerke. Maar vier minu ten in blessuretijd maakte Mi chiel Bouwman gelijk, waar door het 1-1 werd. l WAAjAk MG'WtJ- t.l' -ffViA.-ÜS*V»/A'V_>T1 p.tfTCi-W förasK A Jeroen Maas (rechts) zet HVV'24 op een 2-0-voorsprong. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41