Valse start voor Terneuzense Boys Zaamslag is maatje te II 12 COMPETITIESTART DERBY Omar Benkourdel bepaalt de eindstand in de derby tegen Terneuzen met een prachtige treffer op 4-0. zv 2: Stefan Joosse scoorde na balver lies bij Bevelanders al na drie minu ten de o-t, maar in de 41ste minuut maakte Cahit Arslanlar uit een pe nalty - na hands - de 1-1. Vijf minu ten na de pauze zette Levi van den Boomgaard Dauwendaele opnieuw op voorsprong. Daarna kregen beide teams kansen, maar in de ne gentigste minuut maakte Arslanlar zijn tweede goal. begonnen heel sterk en legden Ka pelle onze wil op", sprak GPC-trai- ner Niels Slager over de beginfase. Via Bard Belhadj kwam GPC op 1- 0. Robin de Pagter miste daarna een grote kans op de 2-0. Slager: „Na rust zakten we door de onder grens." Uit een strafschop van Wout Vink kwam Kapelle langszij en Marco den Deurwaarder zorgde voor 1-2. De Pagter miste vlak voor tijd dé kans op de 2-2. LeBo had moeite met het felle spel van Kruiningen. In de tweede helft kreeg de ploeg een uitgelezen kans op de 1-0, maar een strafschop van Jesper Poortvliet werd gestopt door keeper Mark Koster. Het bleef span nend tot op het eind. Rick Imanse (LeBo) werd in de 85ste minuut met direct rood van het veld ge stuurd door arbiter Bart Wattel. Walcheren-Zaamslag 0-3: Degra dant Zaamslag was duidelijk een maatje te groot voor Walcheren. Voor rust zorgden Dennis van Pas- sel met een intikkertje en Michiel Leijte uit een strafschop (na een Meeuwen kwam na een geblokt schot van Jordan Francke via Ro bin Dek al na vier minuten op 1-0. Daarna liet De Meeuwen het via kansen voor Menno de Nooijer, Kevin Janse en Delano Langezaal na om verder uit te lopen. In de 57ste minuut miste De Nooijer weer een grote kans op de 0-2, maar in de 84ste minuut kwam die stand er toch. Na een fout op Gerano Eikenhout kreeg de thuis ploeg een penalty, die door De Nooijer verzilverd werd. Terneuzense Boys-Nieuwdorp 1- 3: „Een perfecte start, ook al start ten we slecht", sprak Nieuwdorp- assistent-trainer Ko Uitterhoeve. De thuisploeg was dreigend, maar uit een counter maakte Janick van As op aangeven van Kevin van Ier- sel de 0-1. Wouter Duvekot zorgde in de 44ste minuut voor de 1-1. Na rust werd eerst een goal van Van Iersel afgekeurd, maar in de 76ste minuut kopte hij alsnog de 1-2 binnen. Na een fout op Martijn de Goffau kreeg Nieuwdorp een pe nalty, waaruit Teun Rentmeester de 1-3 maakte. Veroorzaker Niek Hamelink kreeg rood. Bij Terneu zense Boys ontbrak Andre Siere- veld wegens trieste familieom standigheden. DBGC-FC Axel 2-1: Een slechte start voor FC Axel. In Oude Tonge verliep het duel gelijkwaardig, maar leidde DBGC bij rust door een goal van Jeroen Sep met 1-0. Na de pauze nam FC Axel meer ri sico's, waar de snelle Sep uit een counter van profiteerde: 0-2. FC Axel raakte nog wel de lat, voordat een eigen goal van Janick Lugthart de 1-2 betekende. De 2-2 zat er daarna niet meer in. Serooskerke-Arnemuiden 1-2: Leon van Belzen II zorgde voor de 0-1-ruststand. De tweede helft verliep rommelig. Van Belzen te kende, nadat de Seroos-verdedi- ging er niet goed uitzag, ook voor de 0-2. Uit een strafschop, nadat hij zelf onderuit werd gewerkt, bracht Aron Wattel de spanning terug. De thuisploeg hoopte op een „laatst Seroos' kwartiertje", maar verder dan een inzet op de buitenkant van de paal van Björn Francke kwam Serooskerke niet meer. MZC'11-Oostkapelle 2-4: Voor het gedegradeerde MZC'11 leek er geen vuiltje aan de lucht, want door goals van Sven Heijboer leidde MZC'11 na twintig minu ten met 2-0. Sjoerd Verhulst en Rens Maljers zorgden met indivi duele acties vanaf de middenlijn voor een gelijke stand bij rust. Ar jen Pattenier verzuimde uit een penalty om Oostkapelle op 2-3 te zetten, maar in de zeventigste mi nuut schoot Verhulst van buiten het strafschopgebied een bal in de linkerbovenhoek. MZC'11 ging op jacht naar de 3-3, maar de defensie van Oostkapelle stond als een huis. Na een uitval scoorde Ver hulst zijn derde goal, waarmee hij het duel in het slot gooide. Zwaluwe-SSV'65 0-2: Voor rust werd er niet gescoord. Na een schot van Claude de Smit in de tweede helft was Bas Biesterbosch er als de kippen bij om in de re bound de 0-1 aan te tekenen. Met de goal leek SSV'65 bevrijd en de ploeg kreeg zelf wat meer kansen. Zwaluwe ging opportunistischer spelen, maar in de 85ste minuut schoot Perry Bek SSV'65 via de binnenkant van de paal naar de o- 2. Trainer Carlos de Jonge kende zo een prima debuut. Bij de Goese ploeg maakte Maurice Madasim na lang blessureleed zijn rentree. De 4-0 van Omar Ben kourdel vormde de be kroning van een prima wedstrijd van HW'24 tegen een zwak Terneuzen. De ne gentienjarige aanvaller schoot de bal met buitenkant rechts in de bovenhoek. Het juweeltje werd beloond met een flink applaus van het publiek. Zelf was de talentvolle voetballer het minst verbaasd over zijn schit terende actie. „Ik heb in een jeugd wedstrijd ook eens zo'n doelpunt gemaakt. Het was een ingeving. Mijn linker is een chocoladebeen. Dus dacht ik: laat ik het weer eens proberen met buitenkant rechts", glunderde de uitblinker na afloop. Benkourdel was de meest voor uitgeschoven speler bij de Hulste naren. Door veel te bewegen kon den Terneuzen geen vat krijgen op de aanvaller, die als zeventienjarige debuteerde in de hoofdmacht. „Op deze plek kom ik het beste tot mijn recht. Ik speelde eerst op tien, kort achter de spitsen. Daar kom ik fy siek tekort. Na een goed gesprek met de trainer ben ik naar de spits- positie doorgeschoven." De derby in de derde klasse was de eerste twintig minuten in even wicht. Terneuzen kreeg zelfs in de beginfase via Mare Verwei de beste kans, maar HVV-doelman Sjoerd de Graaf verwerkte de inzet van de aanvaller tot hoekschop. „Ik ken Marc van vorig jaar toen ik nog bij Terneuzen speelde. Ik wist hoe hij de bal zou schieten. Deze overwin ning is een sportieve revanche", meende de doelman, die halver wege vorig seizoen stopte bij Ter neuzen. De derby stond ook in het teken van de nieuwste aanwinsten. Zo speelde Said Bouzambou voor Ter neuzen een onopvallende wed strijd. De aanvaller kreeg twee goede mogelijkheden. Bij de thuis club deden vooral Hendrik De Maeyer en Joshua Geertsen in hun eerste competitiewedstrijd van zich spreken. HW won dankzij de Belgen de slag op het middenveld. „We raakten de grip op het mid denveld kwijt. We hadden de tweede bal niet en verloren duels", vond Terneuzen-trainer Ronnie Tresonie, die toegaf dat zijn ploeg heel zwak speelde. Bij Terneuzen werd spelmaker Bert den Hamer aan banden gelegd. „Alleen de eer ste tien minuten stond het niet Na een goed gesprek met de trainer ben ik naar de spitspositie doorgeschoven maandag 25 september 2017 Jonkie van HW'24 Trainer Harro Hazelaar debu teerde zaterdag bij Yerseke met een 0-1-zege op RCS. Guus de Leeuw schonk zijn coach de zege. De winst was knap, omdat Yerseke scoorde in de fase dat de ploeg zelf met tien man speelde. Zaamslag, Vlissingen en Kapelle schreven in de derde klasse A op de openingsdag ook de eerste drie punten bij. Klaas Verspoor Vlissingen Bevelanders-FC Dauwendaele 2- GPC Vlissingen-Kapelle 1-2: „We Lewedorpse Boys-Kruiningen 0-0: In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal toonde Oost- kapelle in Zierikzee karakter. Na een 2-0-achterstand won de ploeg van trainer Jaimy van Bloppoel, mede door drie goals van Sjoerd Verhulst, met 2-4 bij MZC'11. Ook De Meeuwen, SSV'65 en Arnemuiden won nen hun eerste competitieduel van het seizoen. Klaas Verspoor Vlissingen De Meeuwen-Klundert 2-0: De 6 In Serooskerke hoopte men op een Seroos' kwartiertje. Maar het lukte de ploeg niet in de laatste vijftien minuten het tij te keren. A Terneuzense Boys-aanvaller Urmeion Martis (links) wint een kopduel van Teun Rentmeester, fotocamileschelstraete Aector Doorns Hulst - Omar Benkourdel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40