Opnieuw problemen met vervanging van politiepolo's 3 Mogelijk keerde de chauffeur zijn vrachtwagen om een file te vermijden De familie was waarschijnlijk op vakantie, zo verklaarde de Duitse politie gisteren. In de auto van het gezin lagen onder meer een koffer, een tas en andere bagage. „Agenten in Sittard hebben een slecht- nieuwsgesprek met de nabestaan den gevoerd", aldus een woord voerder van de Limburgse politie gisteravond. „Ook is de burgemees ter van Sittard-Geleen geïnfor meerd." Een 34-jarige chauffeur uit Polen besloot zaterdagavond rond 20.30 uur zijn vrachtwagen om te keren op de Duitse A67. Mogelijk deed hij dat om een file te vermijden. Hij reed enkele kilometers tegen het verkeer in en knalde met hoge snel heid op een Duitse BMW en de Nederlandse Skoda. De drie inzittenden van de Skoda overleden ter plekke, de vier vrou wen in de BMW raakten lichtge wond. De Poolse chauffeur zelf raakte zwaargewond en verkeerde in levensgevaar. Hij kon gisteren dan ook nog niet worden onder vraagd. „Het komt soms voor dat auto- D De chauffeur zelf raakte zwaargewond en verkeerde in levensgevaar mobilisten met hun alarmlichten aan achteruit rijden op de vlucht strook als er een file is", zei een po litiewoordvoerder. „Maar zoiets als dit heb ik nog nooit meegemaakt." De woordvoerder schat in dat de Poolse chauffeur goed wist wat hij deed toen hij zijn wagen keerde. De politie onderzocht gisteren nog of de chauffeur gedronken had. „Mensen die denken dat ze dit soort stunts kunnen uithalen, mo gen nooit meer de weg op", re ageert woordvoerder Cleo Vissers van ondernemersorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN). „Dit is waanzin van de bo venste plank." Volgens Vissers zou het niet moeten uitmaken of een vrachtwagenchauffeur uit Duits land of Polen komt. „De vereisten voor het vrachtwagenrijbewijs zijn in de EU hetzelfde", vertelt ze. „Voor chauffeurs uit Nederland, Duitsland en Polen gelden dezelfde regels en dezelfde eisen waaraan je moet voldoen om je rijbewijs te krijgen en te mogen houden." Bij dit ongeval ging het om een kleine vrachtwagen, die mogelijk lichter was dan 3,5 ton. „Dan hoefje geen vrachtwagenrijbewijs te heb ben", zegt Vissers. „Maar wij vin den dat óók beroepschauffeurs die lichte vrachtwagens besturen, aan strenge eisen moeten voldoen. Voor de veiligheid op de weg is dat noodzakelijk. TLN pleit al langer voor een vergunningsplicht voor deze chauffeurs." Begin dit jaar werd besloten om ie dere agent drie nieuwe, aangepaste polo's te sturen. 'Hiermee wilden wij een impuls geven aan een cor recte en gezaghebbende verschij ning van de politie', staat in een memo. Maar dat loopt lelijk mis: door ge- blunder bij de bezorging is de leve ring tijdelijk gestaakt. Omdat adres senbestanden niet op orde waren, kon het gebeuren dat politiepolo's op verkeerde adressen werden afge leverd. Zo ontving de redactie van dagblad De Stentor in Apeldoorn per ongeluk een pakket met politie- shirts. Eerder onthulde deze krant dat tientallen kledingpakketten van de politie vermist waren ge raakt. Daarop besloot de politie een Oneerlijk als de een moet inleveren en de ander gratis polo's krijgt thuisgestuurd andere bezorgdienst in de arm te nemen.Slechts 6.000 van de 30.000 agenten op straat hebben de nieuwe polo's thuisbezorgd gekre gen, blijkt nu. Een slechte zaak", zegt bestuurder Leen Spoor van po litievakbond ANPV. „De ene col lega heeft wel nieuwe polo's gekre gen, de ander niet. Die willekeur steekt." Agenten kunnen nieuwe kle dingstukken bestellen uit een per soonlijk budget. „Maar het is oneer lijk als een agent moet inleveren op zijn budget, terwijl de ander gratis polo's krijgt thuisgestuurd", vindt Leen Spoor van politievakbond ANPV. Op aandringen van de bond heeft de politietop besloten om de ko mende tijd weer extra polo's te ver sturen. Een definitief'uitleverings plan' wordt de komende tijd verder uitgewerkt. De politiewoordvoe- ring wilde gisteren verder niet rea geren. maandag 25 september 2017 GO Politiewoordvoerder: 'De chauffeur wist goed wat hij deed.' fotoafp Limburgs gezin slachtoffer van spookrijder in Duitsland Een vader (53), moeder (51) en dochter (20) uit Sittard zijn za terdagavond om het leven geko men bij een zwaar ongeluk met een spookrijder in Duitsland. Het gezin had geen schijn van kans om een botsing met de Poolse vrachtwagen te vermij den. Peter Winterman Rüsselsheim DEN HAAG De politie heeft grote moeite om slechte uniformen te vervangen. Nog altijd lopen dui zenden agenten rond in stin kende polo's waarvan de gele strepen loslaten. De levering van extra polo's wordt na bezorgpro- blemen weer hervat. —Leen Spoor (politievakbond)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3