'Twaalfde man' Kroon staat er als het moet Vlissings wapen hun gedachten en verslaan Argon: 1-3 11 msystemen ?rasystemen opvolging 'vbeveiliging.nl www.ho Sprundel - 'slappe begin'. Hoek hoefde niet meer zo nodig en van het vlotte rondspelen van voor de rust was er na de pauze amper meer bij. Het bleef echter zonder gevolgen. Van Sprundel prikte zelfs in de 74ste minuut de 0-3 binnen, nadat hij zich binnen het strafschopgebied al dribbelend een weg naar het doel had ge baand. „Dat zegt wel heel veel over hoe sterk we er fysiek op staan", loofde Tant. Van Sprundel: „We hebben twee keer in mijn ogen onterecht verloren al dit competitieseizoen, maar we zijn het aan onze stand verplicht om bovenin mee te doen. Er staat een goede selectie, dat hebben we ook tegen tweede In België was het geen item, dus van de media-aandacht heb ik heb niet veel meegekregen divisionist FC Lisse laten zien. Deze wedstrijd móésten we win nen en ik vind dat we volgende week ook van RWH moeten win nen. Dan pikken we gewoon weer aan bij de bovenste ploegen." De enige tegentreffer viel overi gens - o, ironie - uit een strafschop van routinier Patrick Lokken (38). Het paste perfect in de week van de nuchtere Hoek-selectie. Van Sprundel zelf toonde nog wél wat emotie. „Ik loop door die twee goals weer wel één op één", glun derde hij. „Daar ga ik voor dit sei zoen!" Voorafgaand aan het duel vroeg trainer Rogier Veenstra zich af hoe de noodgedwongen wijzigingen in zijn elftal zouden uitpakken. Ray mond Wolff en Remon de Vlieger kampen beiden met een ham stringblessure en moesten verstek laten gaan. Het tweetal vormde in de eerste twee wedstrijden samen met Ruben Hollemans het mid denveld. De Walcherse middenvelders werden vervangen door Tim de Winter (net terug van een blessure) en Ray Kroon. Linksbuiten Kroon drukte direct zijn stempel op de wedstrijd door de 2-0 en 3-0 te ma ken. Desondanks was hij zelfkri tisch. „Ik speelde een slechte wed strijd. Wel benutte ik twee van de drie kansen die ik kreeg. Uiteinde lijk gaat het om rendement." Niet voor het eerst in zijn carrière bij Goes moet de inwoner van Re- nesse momenteel genoegen nemen met een plek op de bank. „Ik ben meestal de 'twaalfde man'. De trai ner heeft me netjes uitgelegd waarom ik de eerste twee duels niet speelde. Hij weet dat ik er sta als hij me nodig heeft. Ik word op deze manier getriggerd. Al heb ik het niet nodig om op scherp gezet te worden. Ik ben altijd gemotiveerd." In de beginfase van het duel zag het er nog allerminst naar uit dat Goes een makkelijke middag tege moet zag. In de eerste twintig mi nuten kon Woezik voetballend goed mee. Sterker nog: „Ik vond ze zelfs iets beter", bekende trainer Rogier Veenstra na afloop in de be stuurskamer. Beide ploegen poogden een gaatje in eikaars defensie te vinden. In de 22ste minuut benutte Daniel Wissel de eerste de beste kans die hij kreeg. De spits kreeg de bal met een gelukje terug van een tegen stander. Snelde na een voetbewe ging het strafschopgebied binnen en schoot de bal buitenkantvoet in de bovenhoek. De van Zeelandia Middelburg KARAKTERISTIEK overgekomen 'nummer 9' besliste eerder dit seizoen al het duel bij Meerssen (0-1-winst) door het enige doelpunt te maken. Ook gis teren had hij een groot aandeel in de zege. Naast een doelpunt ver zorgde hij twee assists, waaruit Kroon de 2-0 en in de tweede helft de 3-0 maakte. Wissel: „Een spits leeft voor het maken van belangrijke doelpunten. Zeker bij een nieuwe club is het zaak om direct je stempel te druk ken. Je wilt tenslotte laten zien dat ze je niet voor niets hebben ge haald. Bij 'ZM' was men tevreden met twee doelpunten uit vijf gebo den kansen. Op dit niveau krijg je normaal gesproken niet zo veel mo gelijkheden." De praktijk wees gisteren echter uit dat je zelfs in de hoofdklasse tal van kansen kunt creëren. Goes had de score een stuk hoger kunnen op voeren tegen het nog puntloze Woezik, dat vorig jaar tweede werd in de hoofdklasse. Het elftal uit Wijchen bood na de openingstref fer geen enkele tegenstand meer. Enkel in de 17de en 85ste minuut produceerde de formatie uit Gel derland een schot tussen de palen. De laatste poging leverde een doel punt op voor de statistieken: 4-1. Tussendoor scoorde Erwin Franse met een afstandsschot voor Goes. „Het is geweldig dat we zo weinig kansen weggeven, maar ik ben nog blijer met de mogelijkheden die we creëren", stelde Veenstra. „Dat zit nou eenmaal in mijn karakter." KARAKTERISTIEK doet op het middenveld hetzelfde. Daardoor kan Renzo op rechts meer doen dan alleen verdedigen." Roemeratoe glimlacht en zegt dat hij eigenlijk niet eens zo heel moe was. „Dit is lekker voetballen voor mij. Steve Schalkwijk speelt als een valse rechtsbuiten en trekt veel naar binnen. Daardoor heb ik de ruimte om er overheen te ko men." Achillespees Net boven zijn enkel zit een ijs- zak, met een sok er omheen ge knoopt. „Ik heb nog steeds last van mijn achillespees", zegt Renzo Roemeratoe. „Dat had ik vorig sei zoen al. Naar een fysiotherapeut ga ik niet meer. Die zeggen allemaal hetzelfde, dat ik moet rusten. Maar dat kan ik niet, ik wil voetballen." Vlissingen scoort na rust nog twee keer, via Schalkwijk en Nyemb, waardoor het 0-5 wordt. „Maar we hadden er hier eigenlijk acht of negen moeten maken", meent Karelse. „Ik moet tevreden zijn, maar ik vind dat je wel alles eruit moet willen halen. Blijf ge woon met z'n allen gaan, pak dat nog even mee, dat is allemaal ba gage voor de rest van het seizoen." Vlissingen staat na drie ge speelde duels nu op zeven punten. Doelman Joan van Belzen heeft nog niet één goal moeten slikken. „We zijn lekker bezig", zegt Roe meratoe, relaxed als altijd. „Wat het verschil is met vorig seizoen? We lopen minder op elkaar te zei ken en hebben er goede spelers bij gekregen. Ik denk dat we voetbal lend sterker zijn dan afgelopen sei zoen, ook in de breedte. Laten we dit nog maar even volhouden." tnujtzordiu zondtu maandag 25 september 2017 GO Hoek-speler Thomas van Renterghem wordt aan zijn shirt getrokken door Anouar El Yaakoubi van Argon, foto erikvan kordelaar/orange picturs -Jannes Tant Goes, dat een wedstrijd minder gespeeld heeft, pakte gisteren de gedeelde koppositie in de hoofdklasse van het zondag voetbal. Woezik wordt eenvou dig met 4-1 verslagen. Len Wolters Goes Goes-Woezik 4-1 (2-0). 22. Daniel Wissel 1-0, 35. Ray Kroon 2-0, 59. Ray Kroon 3-0, 77. Erwin Franse 4-0, 85. Gijs Diebeis 4-1. Scheidsrechter: D.H. De Vries (Amstelveen). Gele kaart: Luuk van Raaij (Woezik). Aantal toeschou wers: 275. Goes: Brian Meulmeester, Rick de Punder (79. Jop Dek ker), Jan Paul van Hecke, She- rief Tawfik, Klaas van Hecke, Ruben Hollemans, Tim de Winter (75. Corné de Jonge), Francis Kabwe Manengela, Ray Kroon (78. Yannick van de Woestijne), Erwin Franse, Daniel Wissel. Nuenen-VC Vlissingen 0-5 (0-3). 20. Mart de Kroo 0-1, 30. Steve Schalkwijk 0-2, 43. Mart de Kroo 0-3, 61. Steve Schalkwijk 0-4, 69. Yves Nyemb 0-5. Scheidsrechter: M.J. Kok (Maastricht). Gele kaart: Thom van de Donk en Leo Nijs (beiden Nuenen). Aantal toeschouwers: 250. VC Vlissingen: Joan van Bel zen; Renzo Roemeratoe, Shannon Braafhart jr., Gio vanni Siereveld, Milton Roe meratoe (70. Dangelo Mar- tien); Ibrahim Eryürük, Mart de Kroo (56. Jarreau Manuhuwa), Quincy Gooding; Steve Schalkwijk, Yves Nyemb en Hoessein Bouzambou (62. Geraldi Geerman). Daniel Wissel opende gisteren de score voor Goes en verzorgde twee assists, foto johan van der heijden AAOMAN BEVEILIGING koppie erbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39