Onvermoeibare Roemeratoe sterk O CD 0 O Spelers houden 'ABBA' en 'strafschoppen' uit 10 Groene Ster leidt na tumultueus duel Johan Fredriks klimt nog plaatsje Romeo van Aerde interim Nieuwdorp Do Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser heeft een roerige week achter de rug, maar sloot die op de juiste manier af: met een overwinning in de competitie. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen wonnen vrijdagavond laat een tumultueuze wedstrijd in de eredivisie. In de Baskensburg werd WSV/FSG Academy met 7-6 verslagen. Op 76 tellen voor het einde keek de Zeeuwse ploeg nog tegen een 6-5-achterstand aan. Doelman Karim Ben Sellam (bal achter het standbeen) en Said Bouzambou (strafschop) hadden het laatste woord. Het duel werd ont sierd door vier rode kaarten (onder meer voor Salim Ben Sellam en coach Samir Yaqoobi) en een afkoelingsperiode, ingelast vanwege aan merkingen op de arbitrale leiding. Groene Ster Vlissingen is één van de vier ploegen met zes punten uit twee duels. Wegracer Johan Fredriks uit 's-Heerenhoek is vijfde geworden in het Internationale Road Racing Championship. Door zijn vierde en zesde plaats in de laatste twee wedstrijden in Duitsland. De 33-jarige Fredriks werkte zich in de eerste manche goed naar voren en be reikte als vierde de finishvlag. In de tweede wedstrijd lag de Kawasaki-rijder even op de vierde plaats, maar moest nog twee plaatsen prijsgeven. Als zesde kwam Fredriks over de streep. In de eindstand van dit kampioen schap schoof hij een plaatsje op en eindigde daardoor als vijfde. Romeo van Aerde is tijdelijk aangesteld als trainer bij Nieuwdorp. Hij vult de vacature op die ontstond na het tijdelijke - wegens per soonlijke omstandigheden - afhaken van Huib Meerman. Vanaf de voorbereiding op het seizoen 2017-2018 heeft tweedeklasser Nieuwdorp gebruikgemaakt van de diensten van Van Aerde. „Ik ben tijdelijk weer in func tie, totdat Huib weer terug is. Dat is de af spraak", vertelde Van Aerde zaterdagavond. Omdat hij zelf zijn 50e verjaardag vierde, ont brak Van Aerde zaterdag bij het duel tussen Terneuzense Boys en Nieuwdorp. Assistent trainer Ko Uitterhoeve loodste Nieuwdorp naar een 1-3 zege. Poleij Van Anrooij Kontich Veel Belgen in de selec tie hebben heeft zo zijn voordelen, weten Hoek-trainer Jannes Tant en doelpunten- machine Niek van Sprundel na een roerige week. Het ging in Hoek zelf eigenlijk de hele week over het KNVB-bekerduel met FC Lisse (2- 2), dat eindigde met een straf- schoppenserie volgens het ABBA- principe. Dat was niet volgens de regels, dus boog de KNVB zich er over. Maar op de dag van de com petitiewedstrijd tegen Argon was nog altijd niet duidelijk wat de bond zou beslissen. Zoiets kan door het hoofd van een voetballer gaan spelen. „Maar bij ons niet", merkte Van Sprundel op na de 1-3- zege in Mijdrecht. De spits noemde de andere se lectieleden 'nuchter'. Tant ging daar in mee en zocht naar verkla ringen. „We hebben er in de aan loop naar deze wedstrijd bewust niet over gepraat", vertelde de coach. „In België was het sowieso niet echt een item, dus ik heb niet veel van de media-aandacht mee gekregen en ik denk veel spelers ook niet. De opdracht was simpel: de koppen moesten de kant van Argon op. Dat werd de derde match in zeven dagen, dus we wisten dat die fysiek erg zwaar ging worden. Daar hebben we vooral de focus op gelegd. Daarom zijn we donder dagavond bij elkaar gekomen voor een uitlooptraining en een pasta maaltijd. We moesten er nu staan." Want over 'ABBA' en FC Lisse zou sowieso na afloop van het duel met Argon nog wel gepraat wor- KARAKTERISTIEK den, maar als Hoek in Mijdrecht voor de derde keer in vier speelron den punten zou laten liggen kwam daar nog een gespreksonderwerp bij. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklas ser won alleen in de eerste speel ronde van Smitshoek (5-4) en ver loor daarna van Jodan Boys (2-1) en Ter Leede (1-2). „Slechts drie pun ten uit vier wedstrijden zou niet goed geweest zijn, hè", erkende Tant. Dus stuurde hij zijn ploeg za terdag het veld in met een duide lijke opdracht: winnen. De wil om te winnen straalde er vanaf bij de spelers, die de thuis ploeg vanaf minuut één terugdron gen en het initiatief namen. Het re sulteerde pas in de 23ste minuut in de eerste kans voor Van Sprundel, maar daar tegenover stond dat Ar gon amper onder de druk uitkwam en het met speldenprikjes moest doen na snelle tegenaanvallen. Vijf minuten later opende Rik Impens de score vanaf de rand van het strafschopgebied, na goed voorbe reidend werk van Sidi Ceesay. Kort voor rust prikte Van Sprundel op aangeven van rechtsback Fabian Wilson zijn derde competitietref fervan het seizoen binnen: 0-2. Fysiek sterk „Daardoor kon ik in de rust zeggen dat we in de tweede helft geen on nodige inspanning meer moesten leveren", blikte Tant terug. Het verklaarde het - volgens Van Op zwarte slippers en met ontbloot bovenlijf leunt hij buiten de kleed kamer rustig tegen de muur. Renzo Roemeratoe, die zijn familienaam op zijn borstkas heeft getatoeëerd, is een man van weinig woorden. Zijn voeten laat de rechtsback wel spreken, zoals hij dat deze middag ook weer heeft gedaan. Natuurlijk, Mart de Kroo en Steve Schalkwijk springen in het oog omdat ze alle bei twee keer scoren, maar de beste man op het veld is toch echt Renzo Roemeratoe. Kracht, snelheid, loopvermogen; Roemeratoe heeft het allemaal. Zijn oudere broer Milton is bij Vlissin gen aan de linkerkant een sobere back, waar iedere rechtsbuiten het lastig tegen heeft. Hetzelfde geldt aan de rechterkant voor Renzo Roemeratoe, alleen heeft hij veel meer dan zijn broer een ongekende drang naar voren. In Nuenen stoomt hij keer op keer op, de ene Naareen fysiotherapeut ga ik niet meer. Die zeggen allemaal hetzelfde na de andere Brabander laat hij zijn hielen zien. Het is één van de vele wapens van Vlissingen, dat niet toevallig door de rechtsback op het juiste spoor wordt gezet. Bij zijn eerste rush is het nog niet raak (Mart de Kroo mist voor open doel) maar na twintig minuten is het wel raak. Roemeratoe komt op, gooit de bal hard en zuiver voor, waar De Kroo attent reageert en knap scoort (0-1). Tien minuten la ter is het weer raak, alleen komt de voorzet nu van Ibrahim Eryürük. Yves Nyemb kopt de bal hard op de paal, de rebound is een prooi voor Steve Schalkwijk (0-2). Vlak voor rust maakt De Kroo er 0-3 van, na dat Schalkwijk en Nyemb prima kansen onbenut hebben gelaten. „Ik vond Renzo echt geweldig spelen", zegt John Karelse later. De trainer geniet van de energie die zijn rechtervleugelflitser in een wedstrijd steekt. „Met Milton, Gio vanni Siereveld en Shanno Braaf- hart hebben we achterin drie jon gens die het spelletje simpel hou den", aldus Karelse. „Ze doen wat ze moeten doen. Quincy Gooding maandag 25 september 2017 ZAALVOETBAL MOTORSPORT Romeo van Aerde. foto ruben oreel VOETBAL Voetballer Jeremy de Nooijer uit Vlissingen behield zaterdag met Sheriff Tiraspol de onge slagen status in de Moldavische competitie. Op eigen veld werd Dacia Chisinau met 6-3 verslagen. Het betekende de negende zege in elf duels voor De Nooijers ploeg. De andere twee duels werden gelijkgespeeld. Aanvaller Tom Boere kon niet voorkomen dat FC Twente de vijfde nederlaag in zes wedstrij den in de eredivisie leed. De spits uit Terneu- zen kwam net als zijn ploeggenoten niet tot scoren bij FC Groningen, wat resulteerde in een 1-0-nederlaag. Komende vrijdag speelt Boere met FC Twente de immer beladen derby tegen Heracles Almelo. GO 3 Wielrenner Arjan Poleij uit Kruinin- gen werd gisteren derde bij een koers in het Belgi sche Wetteren. Eén renner piepte er tussenuit en niemand wilde het gat dichtrijden. In de pelotonsprint werd Poleij vervol gens tweede. 1 Veldrijdster Shirin van Anrooij won in Dordrecht de eer ste wedstrijd van de Topcompetitie. De renster uit Ka- pelle schudde in de eerste ronde haar concurrenten al af en breidde haar voorsprong steeds verder uit. Zus Lindy van An rooij werd tiende in de UCI1.2 Rad cross in lllnau. 5 Wielrenster Quinty van de Guchte uit Driewegen werd vijfde in een koers voor nieuwelingen en junioren in het Belgische Kontich. Ze reed een aan vallende en sterke wedstrijd. Na 60 kilometer werd ze derde in de pelo tonsprint, nadat er twee rensters waren ontsnapt. Hoek houdt het Mitchell Minnaard Mijdrecht Argon-Hoek 1-3 (0-2). 28. Rik Impens 0-1, 45+1. Niek van Sprundel 0-2, 74. Niek van Sprundel 0-3, 78. Patrick Lokken (strafschop) 1-3. Scheidsrechter: B. van Rijsbergen (Maasland). Gele kaart: Younes Ouaali, Maikel van de Water (Argon). Reguillo Vande- pitte (Hoek). Aantal toe schouwers: 150. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Kim vd Bergh, Thomas van Renterghem; Bram Leroy, Aaron Verwilli- gen, Rik Impens (84. Birgen Martens), Zinho Chergui (52. Titas Vitukynas); Sidi Ceesay (64. Sascha Beshli- aha), Niek van Sprundel. Barry van der Hooft Nuenen -Renzo Roemeratoe a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38