Marquez wint, 'medisch wonder' Rossi vijfde 9 Kipchogewint in nat Berlijn 'DVR' gaat door tot Tokio 2020 Smolders nu al zeker van zege VOLLEYBAL EK VROUWEN Devolleybalsters wonnen hun laatste wedstrijd vandegroepsfase op het EK. Maar voor het podium is verbetering noodzakelijk. Slordig, aanvoerster Maret Balke- stein-Grothues gebruikte het woord al na de verloren wedstrijd tegen Servië, een confrontatie die op voorhand als lastigste stond aan gemerkt. Gisteravond herhaalde bondscoach Jamie Morrison het nog maar eens nadat de volleybal- sters na een moeizaam tweede deel van de wedstrijd van Tsjechië won nen. De vrouwen, twee jaar geleden goed voor zilver op het EK in eigen land, eindigen als tweede in groep D en treffen morgen Kroatië. „We zijn wisselvallig en moeten abso luut constanter worden", zei Mor rison na de 3-1 overwinning. „Mijn conclusie na de groeps- fase?", zegt Morrison. „Dat het EK een lastig toernooi is. Met veel goede teams. Dat is elke dag een uitdaging." Hij wijt de wisselvallige wedstrijd van gisteravond tegen Tsjechië deels aan vermoeidheid. „Het is zwaar om drie wedstrijden in drie dagen te spelen. Dat hebben niet alle landen, het is fijn dat wij nu een rustdag hebben." Vandaag om tien uur 's ochtends vliegt de ploeg in een uurtje van het desolate Ganja, de tweede stad van Azerbeidzjan naar hoofdstad Bakoe voor het vervolg van het toernooi. Door het schema is op voorhand al zeker dat van de favorieten Italië, Servië en Nederland één team de laatste vier niet zal halen. Wedstrijdritme Zaterdagavond werd er met 3-0 van Servië verloren. De uiteindelijke groepswinnaar was met 3-0 te sterk voor Nederland. Pijnlijk was dat de Nederlandse vrouwen vier set- points verspeelden in de eerste set, terwijl Servië van 18-13 moest te rugkomen. Vervolgens kwam Ne derland er in de tweede set niet aan te pas. Servië, dat door de groepswinst donderdag pas de eerstvolgende wedstrijd speelt, heeft nu een aan tal dagen extra rust. Volgens Grot- hues hoeft dat geen verschil te ma ken. „Aan de ene kant heb je meer rust, aan de andere kant houd je door eerder in actie te komen weer wedstrijdritme. En het is ook niet zo dat we daar vooraf mee bezig waren. We wilden gewoon win nen, eerste worden in de poule." Volgens Celeste Plak, de vrouw die gisteren met haar invalbeurt in de vierde set het verschil maakte, kan de communicatie binnen het team nog een stuk beter. Na de Olympische Spelen, waar Neder land vorig jaar als vierde eindigde, is een aantal spelers afgehaakt en vond er een coachwissel plaats. „Je ziet dat we ons soms nog afvragen voor wie een bal is bijvoorbeeld. Dat moet een automatisme wor- Programma Oranje den. Je ziet in een toernooi vaak dat teams groeien. Ik denk dat wij ook zo'n team zijn. We willen laten zien dat onze resultaten uit 2015 en 2016 geen incidenten zijn." Zijn grootste belager, de Italiaan Andrea Dovizioso, eindigde als ze vende en raakte op achterstand. Va lentino Rossi gaf zijn supersnelle comeback glans met de vijfde plaats. De negenvoudig wereld kampioen brak ruim drie weken geleden zijn rechteronderbeen op twee plaatsen, maar durfde het in Aragón alweer aan op zijn Yamaha te stappen. Het podium in de race op het cir cuit nabij Alcaniz was volledig Spaans met Dani Pedrosa op de tweede en Jorge Lorenzo op de derde plaats. Het kampioenschap in de MotoGP telt nog vier races. Mar quez heeft 224 punten, Dovizioso staat op 208. Het duurde lang voordat Mar quez op stoom raakte op circuit Motorland. Lorenzo domineerde de eerste helft van de race. De oud-we reldkampioen jaagt in zijn eerste seizoen voor Ducati al een tijdje op een zege, maar ook in Aragón lukte hem dat niet. Toen Marquez in het tweede deel van de race de leiding overnam, reed hij onbedreigd naar zijn vijfde zege van het seizoen en de zestigste in zijn carrière. De 38-jarige Rossi bleek een 'me disch wonder'. Met een metalen pin in zijn been, die twee breuken in het onderbeen moet hechten, reed hij rond op de Yamaha. Hij startte als derde en finishte knap als vijfde. Zijn eerzucht om ondanks die bles sure te willen racen, verhinderde zo het debuut in de MotoGP van Ne derlander Michael van der Mark. Bendsneyder De Nederlandse wegracer Bo Bend sneyder heeft geen punten voor het WK gescoord in de Moto3-race bij de Grand Prix van Aragón. De Rot terdammer zat wel in de grote kop groep, maar slaagde er niet in naar voren op te rukken en eindigde als zeventiende op zijn KTM-motor. maandag 25 september 2017 ATLETIEK Eliud Kipchoge (32) heeft voor de tweede keer in zijn carrière de aan sprekende marathon van Berlijn gewonnen. De atleet uit Kenia slaagde er echter niet in het wereldrecord op de 42,195 kilometer aan te scherpen. De olympisch kampioen noteerde 2.03.32 en bleef een dikke halve minuut verwijderd van de recordtijd van 2.02.57. Kipchoge had het niet makkelijk in het regen achtige Berlijn. De Ethio piër Guye Adola wist hem zelfs even te lossen, maar de Keniaanse kampioen kwam terug en had vanaf 40 kilometer het initiatief. ZEILEN Tweevoudig olym pisch kampioen Dorian van Rijsselberghe (28, foto) heeft nog geen genoeg van windsurfen op het hoogste niveau. Na de WK in Japan, die hij zaterdag afsloot op de achtste plek in het eind klassement, vertelde hij dat hij aan een nieuwe olympische campagne begint voor Tokio 2020. Van Rijsselberghe is wel van plan om zijn agenda de komende jaren iets anders te gaan indelen. De bedoe ling is om minder vaak en minder langer van huis te zijn op de lange weg naar de Zomerspelen. Hij woont met zijn jonge gezin in Los Angeles in de Verenigde Staten. PAARDENSPORT Spring ruiter Harrie Smolders (37) heeft als eerste Nederlan der de Global Champions Tour op zijn naam geschre ven. De ruiter uit Lage Mierde eindigde zaterdag als tweede in Rome en stelde daarmee de eind zege in de lucratieve wed strijdenreeks veilig. Met nog één wedstrijd te gaan, begin november in Doha, is Smolders niet meer in te halen door zijn concurren ten. „Alles valt dit jaar op zijn plaats", zei de winnaar. „Emerald en Don springen de ene foutloze ronde na de andere. Ze zijn zó con stant. Ik kan ze afwisselen en op het hoogste niveau rijden. Onze kracht zit dit jaar echt in de breedte." Wisselvallig Oranje zoekt automatismen Lisette van der Geest Ganja Celeste Plak (4) in actie tegen Servië. Nederland verloor de wedstrijd om poulewinst, fotocev Morgen Nederland-Kroatië (tussenronde) Donderdag winnaar Ned/Kro - Italië Zaterdag Halve finales Zondag Finale en strijd om brons ALCANIZ Mare Marquez (24) heeft de macht in de MotoGP resoluut in handen genomen. De Spaanse motorracer won de Grand Prix van Aragón en verstevigde zijn leidende positie in het kampioenschap. Valentino Rossi brak drie weken terug zijn onderbeen op twee plaatsen, maar reed gisteren 'gewoon' mee. FOTO AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37