1399 of bel ons 088 - 70 70 600 StlP 8 Federer en Nadal dubbelen, mooier wordt het niet Cruise van Japan naar Hong Kong Grand Voyage Singapore naar Italië Soms zaten ze elkaar in de weg. Als Rafael Nadal en Roger Federer allebei aan het net stonden en de bal kwam door het midden, gingen ze er allebei voor en schampten hun rackets. Ver der verliep hun allereerste partij aan dezelfde zijde van het net geolied, ze ker als je bedenkt dat de rivalen pas één keer samen hadden getraind. Bravo, zei Nadal als zijn sportieve ri vaal een volley weglegde. Come on, balde Federer zijn vuist als de Span jaard een passing sloeg. Voor het eerst konden ze genieten van eikaars wapens, in plaats van er voor te vrezen. Het dubbelspel van 'Fedal' was zaterdag in Praag het abso lute hoogtepunt van de eerste editie van de Laver Cup, de tennisequivalent van de Ryder Cup uit het golf. Het idee komt uit de koker van Ro ger Federer en zijn manager Tony Godsick. Rod Laver (79), de enige spe ler die in twee jaren alle grand slams won, keek vanaf de tribunes trots toe. Teamcaptains, komende jaren Björn Borg voor 'Team Europa' en John McEnroe voor 'Team Wereld', stellen de teams samen. Er worden, verspreid Ik stond om 4 uur op om te gaan trainen. Dat doe ik niet voor demonstratiepotje over 3 dagen, 9 enkelpartijen gespeeld en 3 dubbels. Europa won, met 15-9. Alle betrokkenen benadrukten afgelo pen week dat de Laver Cup geen de- monstratietoernooi of veredelde All Star-wedstrijd is. Dat leek ook te zien aan de inzet van de spelers, al was het in dit verband verdacht dat de inaugu rele editie gisteravond pas in de laatste partij werd beslist. „Ik stond van de week om 4 uur 's ochtends op om te trainen", zei Nadal, „dat doe ik niet voor een demonstratiepotje." Kalender Hoe dan ook, de internationale tennis- federatie (ITF) en spelersbond (ATP) zitten met de Laver Cup in hun maag. Geen enkele topspeler deed vorige week mee aan de Davis Cup. Het 117 jaar oude landentoernooi verliest aan grandeur. Al jaren klinkt het geluid dat de kalender te vol zit. Tal van topspe- lers hebben dit seizoen vroegtijdig be ëindigd met zware blessures. Waarom dan nóg een evenement erbij? Natuurlijk speelt geld een rol. De teken- en prijzengelden van de La ver Cup werden niet bekendgemaakt, maar zijn fors. De kritiek van de ITF en ATP is begrijpelijk, maar de waarheid is dat heel de wereld genoot van de high jives van Federer en Nadal en alle andere partijen tussen internationale topspelers. Er lijkt dus wel muziek te zitten in de Laver Cup. nu v.a. 14 dagen per Costa neoRomantica nu v.a. BgBg 25 dagen per Costa Victoria (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) l reizen «nl, maandag 25 september 2017 Er zit wel muziek in de Laver Cup Roger Federer en Rafael Nadal die samen dubbelen, veel mooier wordt het niet voor de tennisfans. Ja, de kalender is vol, maar een evenement als de Laver Cup be stond nog niet. En het was meteen genieten. Rik Spekenbrink Praag —Rafael Nadal e wereld rond met Sti Emirates Vliegreis per Emirates en 30 kg bagage 11-daagse cruise o.b.v. volpension 1 hotelnacht in Tokyo O.a. Japan, Taiwan en Hong Kong Vliegreis per KLM en 23 kg bagage 22-daagse cruise o.b.v. volpension 2 hotelnachten in Singapore O.a. Maleisië, India en Oman uezkanaal (doortocht) Kagoshima Mangalore Keelung Ishigaki Grijp uw kans en vaar mee met deze bijzondere eenmalige 14-daagse cruisevakantie door Oost-Azië! Op 25 januari vliegt u per top-airline Emirates naar Tokyo voor een droomcruise met het 4* schip de Costa neoRomantica. Na een comfortabele hotelover nachting in Tokyo, scheept u uitgerust in en begint het grote avon tuur richting de levendige straten en de indrukwekkende skyline van Hong Kong. Onderweg geniet u van o.a. de mystieke tempels in Osaka, het 'Napels van het Oosten' Kagoshima en de witte stran den van Ishigaki. We hebben een beperkt aantal plaatsen, dus wacht niet langer. U boekt deze reis al v.a. slechts €1399. Op=op! Alléén vertrek 25 januari Binnenhut Classic v.a. 1399 Buitenhut Classic v.a. 1524 Balkonhut Classic v.a. 1649 zie stipreizen.nl/crcthb Vaar mee met het 3*+ schip de Costa Victoria! Vanuit Amsterdam vliegt u op 21 februari per KLM non-stop naar Singapore, waar u na twee heerlijke overnachtingen inscheept voor deze unieke cruise naar Italië. Ontdek in Singapore de contrasten tussen hypermoderne en traditionele bezienswaardigheden. Vanuit Singapore varen we o.a. naar Kuala Lumpur, de Sri Lankaanse hoofdstad Colombo en Mangalore in India. In Oman proeft u de Arabische sferen, waarna u via het Suezkanaal richting Europa vaart en Kreta en Rome aandoet. In Savona eindigt deze geweldige cruise. Normaal kost deze reis €2549, maar bij ons boekt u hem nu v.a. slechts €1762. Alléén vertrek 21 februari Binnenhut Classic v.a. 1762 Binnenhut Premium v.a. 1887 Buitenhut Classic v.a. 2012 Buitenhut Premium v.a. 2132 zie stipreizen.nl/crcsvb Kijk voor nog meer voordelige cruises op onze website! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. De kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Rafael Nadal (boven)en Roger Federer kwamen samen uit in het dubbelspel. FOTO AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36