'Een nieuw elftal staat er nooit meteen' 'De Kuip gaf me een kick' 3 Èk ®®ren; ELALLOUCHI Marokko antwoordde schouder ophalend: „Niet zoveel, ik geef vooral meer interviews." In een naderende crisissfeer Vorig jaar knalden we er wél overheen. Deze situatie is zorgwekkend moet hij opeens vol aan de bak, bijvoorbeeld om het eerder ge noemde kwartet spelers de weg te wijzen in een moeilijke situatie. „De koppen moeten omhoog; dit kan iets doen met het vertrouwen van spelers", stelde El Ahmadi. „Dit moet vooral een wake-up call zijn. En ja, er komt druk bij kijken en er vallen harde woorden. Maar als je daar niet tegen kunt, moet je niet bij Feyenoord tekenen. We moeten nu reageren." Tegen Napoli zullen Jens Toorn- stra (knieblessure) en Jeremiah St. Juste (schouder) morgen waar schijnlijk weer terugkeren in de wedstrijdselectie. Ridgeciano Haps (gespaard) en Steven Berg huis (geschorst) zijn er dan ook weer bij. Maar Napoli uit, het zal een hels karwei worden. „Daarom hadden we ook nooit van NAC mogen verliezen. We moeten nu voorkomen dat we vier van de laatste vijf duels verliezen", zegt El Ahmadi. „Zo veel verliezen hoort niet bij een landskampioen." Uit de kleedkamer van PSV steeg rond half 5 een klaterend applaus op. Het was bestemd voor Jürgen Locadia, die na zijn vier goals tegen FC Utrecht met de wedstrijdbal on der zijn arm binnenkwam. Vier van die ballen heeft de trotse spits in middels thuis, corresponderend met een hattrick of nóg meer goals in één wedstrijd. Ze staan liefdevol naast elkaar uitgestald op een plank, vertelde Locadia in de catacomben van de Galgenwaard. Grijnzend: „Heeft Cristiano Ronaldo al twee vitrine kasten vol met ballen? Dan heb ik nog even te gaan. Maar deze goals vandaag koester ik. En ze zeggen wel wat over mijn ontwikkeling. Als ik er vroeger één maakte, ont brak de honger naar meer goals. Nu had ik er al drie in liggen toen we nog een tweede penalty kregen. Nou, die nam ik maar al te graag." Locadia vertelde meteen ook maar relaxt over een 'akkefietje' uit de tweede helft met trainer Phillip Cocu. „Dat ging hier ook over. De trainer zei: je mag wel lachen hoor, als je een keer zo dik voorstaat. Maar ik wilde op dat moment nog meer scoren. Ik voelde dat er nóg wel meer in zat dan 7-1." Het is eind september en het PSV van Cocu en Locadia is koploper in de eredivisie. Drie punten voor op Feyenoord. Al vijf punten meer dan Ajax. En dat na de roerige zomer, waarin Cocu's hoofd op het hak blok lag en Locadia op 31 augustus bijna was verhandeld in een last- minutetransfer naar Engeland. Maar bespiegelingen over de ti telstrijd? Daar is het nog veel te vroeg voor, zeiden ze gisteren bei den. Locadia: „Ik ga nog niks zeggen over kampioenskansen. Dat lijkt me niet verstandig. Maar dat er veel rek in ons team zit, is duidelijk." Relevanter is een eerste vergelij king met het mislukte vorige sei zoen. Het jaar waarin PSV letterlijk goals tekortkwam om serieus te kunnen strijden met Ajax en Fey enoord. „Nu heb ik het gevoel dat we elke wedstrijd in elk geval kan sen genoeg zullen creëren om te scoren", proeft Locadia. „En ik weet ook: als ik een bal vrij heb op de flank, dan staat Lozano al klaar bij het doel om de voorzet te ontvan gen. Pereiro staat ook altijd in de zestien. En regelmatig ook nog Van Ginkel." Vorige week viel zo al na twee minuten de 1-0 van Pereiro tegen Feyenoord. Gisteren schoof Lozano de belangrijk 1-2 op slag van rust binnen uit zo'n voorzet van Loca dia. De doelpuntenkermis in de Gal genwaard betekent ook genoegdoe ning voor Cocu, die zijn zaken tac tisch prima voor elkaar had. Prettig voor Cocu was ook dat na de 3-1 van Locadia alle spelers samenklonter den om de treffer te vierren met de wisselspelers bij de dug-out. Cocu: „Dat soort signalen zegt mij iets. Een nieuw elftal staat er nooit meteen. Dat kan ook niet. Daar zijn momenten in een seizoen voor nodig. De mispeer in Heeren veen was zo'n moment in 'het pro ces'. Een wedstrijd die je 7-1 wint is dat ook." maandag 25 september 2017 GO het vliegtuig naar ^Napels Éi* A Karim El Ahmadi (midden) baalt van het verlies tegen NAC. foto pim ras - Karim El Ahmadi (32) Feyenoord verloor voor het eerst sinds 601 dagen weer een eredivisieduel in de Kuip. Op 31 januari 2016 was ADO te sterk. Van Kuipvrees was zaterdag avond weinig te merken bij NAC. Helemaal niet na afloop van de met 0-2 gewonnen wedstrijd. (Of, natuurlijk niet). „Het moment dat de klep van die tunnel vlak voor de wed strijd opengaat, is fantas tisch", zei Mounir El Allouchi met een lach 'die je niet meer van mijn gezicht krijgt.' Slappe benen? „Totaal niet. Al die mensen in het stadion is zo mooi om te zien. Het gaf me juist een kick. Misschien is het mijn nuchterheid dat ik op zo'n moment geen extra druk voel. Ik probeer als altijd gewoon te doen wat ik altijd doe: vechten en de punten pakken." De middenvelder speelde zater- daga zijn eerste wedstrijd ooit in De Kuip. „Een paar weken geleden heb ik hier Feyenoord - Manchester City gezien. Daarvoor was ik er zelfs nog nooit geweest." Dat NAC er met de winst van door zou gaan, was geen van zelfsprekendheid. Het huilen stond ex-Helmond Sport-mid- denvelder El Allouchi in de 74ste minuut nader dan het lachen toen arbiter Jochem Kamphuis zijn charge op So- fyan Amrabat bestrafte met een strafschop. „Het was er geen. Kijk er de beelden maar op terug. Maar gelukkig is het allemaal goed afgelopen." Het nieuwe PSV tikte laatst de bodem aan in Heerenveen (2-0 verlies). Met een 7-1 zege in Utrecht is er nu voor het eerst gepiekt. Jurgen Locadia, hoofd rolspeler op beide dagen: „Ik ga absoluut nog niks zeggen over kampioenskansen. Maar dat er veel rek zit in ons team is duide lijk." Maarten Wijffels Utrecht Jurgen Locadia maakt zijn tweede goal voor PSV tegen FC Utrecht. Hij zou er uiteindelijk vier maken, foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31