'We verlaten het schip!' Duitse verkiezingen Bij fondsen liggen honderden miljoenen euro's gereed om uit te keren Bij pensioenfondsen liggen voor honderden miljoenen euro's aan nooit opgevraagde pensioenen. Alleen al bij de drie grootste gaat het om het geld van 100.000 mensen. Walcheren UIT r Winnaar Merkel wacht een complexe formatie Een oefening op de Westerschelde met een lekgeslagen fietsvoetveer moest de hulpdiensten zaterdag het inzicht geven of alle noodprocedures kloppen en werken. De passagiers waren allemaal vrijwilligers. „Ik had wel gedacht dat er iemand aangewezen zou worden die een beetje vervelend moest doen." Maar die oefening doen ze bij de KNRM een andere keer. P21 Elk jaar vergeten duizenden men sen hun pensioen aan te vragen. ABP, PFZW en PMT, de drie grootste pensioenfondsen van Nederland, hebben in totaal zo'n 350 miljoen euro aan nooit opge vraagde pensioenen liggen. De meeste rechthebbenden worden snel gevonden door de fondsen. Vaak is een telefoontje naar de So ciale Verzekeringsbank (SVB) vol doende. De SVB verzorgt de AOW- uitkering en daar staan de meeste mensen geregistreerd. Maar een aanzienlijke groep blijft onvind baar. Het gaat dan vaak om mensen die een paar jaar pensioen hebben opgebouwd en naar het buitenland zijn vertrokken. „Fondsen beschouwen die verge ten pensioenen als een soort ere schuld", zegt Daniël in 't Wel van pensioenuitvoerder MN. „Het is hun pensioen, waar ze zelf voor ge spaard hebben". De fondsen beste den daarom veel tijd en moeite aan het achterhalen van deze mensen. Het pensioenfonds Vervoer slaagde er de afgelopen twee jaar in om 32.000 mensen op te sporen. Ze zoeken nog naar 20.000 mensen. PFZW, voor de zorg- en welzijns sector, wist vorig jaar 3.000 mensen te vinden. Daar wordt nog naar 16.000 mensen gezocht. „Veelal gaat het om kleine pensioenen", zegt In 't Wel. „Mensen weten vaak niet dat ze er nog recht op hebben." De fondsen vinden meer mensen sinds ze beter toegang hebben tot verschillende registers. Zo kunnen ze kijken in het niet-ingezetenen- register, waarin namen en adressen Mensen weten vaak niet dat ze er nog rechtop hebben staan van Nederlanders in het bui tenland. Via de basisregistratie per sonen worden mensen in Neder land gevonden. De grootste moeite kost het men sen te vinden die in de jaren 60 en 70 pensioen opbouwden. In die tijd hadden mensen nog geen bsn- nummer. Als de naam verkeerd is gespeld in de administratie, is het moeilijk of zelfs onmogelijk de per soon te achterhalen. Bij verzekeraars, die zo'n 20 pro cent van de pensioenen verzorgen, speelt het probleem nauwelijks, laat een woordvoerder van het ver bond van verzekeraars weten. Zij hebben deelnemers aan pensioen regelingen goed in beeld. PIO vE-M Nieuwsmedia CJurrji Qurrent i i »P4EN5 Ouderen vergeten pensioen Peet Vogels Amsterdam —Daniël in 'tWel, pensioenuitvoerder MN Vandaag meer wolken, maandag 25 september 2017 19°C zo nu en dan zon pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1