Altijd gastvrij Geld geluk Ruzanna en Aldo wonen in een koophuis in Tilburg met hun zoon Arthur (10). wie zijn het? 0 -€2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „We sturen regelmatig geld naar Armenië." Aldo: „Direct naar mensen die het nodig hebben, dan blijft er niets aan de strijkstok van organisaties hangen." Ruzanna: „We hebben het hier zo goed." Aldo: „Eerst ging een groot deel van ons inkomen naar de verzorging van Ruzanna's moeder in Armenië." Ruzanna: „De helft van mijn salaris ging die kant op. Voor een fatsoenlijke opvang. Gratis verzorgingshuizen zijn echt heel slecht daar." Aldo: „Twee jaar geleden is ze overleden. Daardoor hebben we nu meer te besteden." Ruzanna: „Vandaar dat we konden verbouwen." Aldo: „We hebben iets van 40.000 euro bijgeleend." Ruzanna: „Tegen 2,4 procent." Aldo: „Dat is de hypotheek rente." Ruzanna: „O, dan is die lening 4,1 procent." Aldo: „Dat is het inderdaad, geloof ik. Ik had het huis al voor dat wij een relatie kregen. Ik heb mezelf enorm opgewerkt, dat verhaal heb ik ook in mijn boek verwerkt. Ik ging op mijn 15de zonder diploma van de mavo af, werd snoepjesverkoper in Duitsland voor een bedrijf met Hollandische Süfilichkeiten. Toen ontdekte ik dat ik compu ters leuk vond. Bij een verzeke raar in Utrecht kreeg ik een opleiding. Nu zit ik in het onderwijs aan mijn plafond, in schaal 10. Het is gelukt! Puur op inzet en ambitie." Ruzanna: „We zijn ambiti eus." Aldo: „Met geld omgaan kan Ruzanna veel beter dan ik." Ruzanna: „We gaan meestal samen boodschappen doen. De ene staat dan bij Jumbo en de ander bij Lidl en dan bellen we: wat kost dat daar? Ik denk dat we 400 euro per maand aan boodschappen kwijt zijn." Aldo: „Ieder rekent af met zijn eigen rekening." Ruzanna: „We hebben allebei ongeveer hetzelfde salaris. Alles gaat naar het gezin." Aldo: „De basis in onze relatie is vriendschap, liefde, warmte, eten en drinken en een dak boven je hoofd. De rest is onzin. Om je hele ego af te laten han gen van een merk auto of schoenen, vind ik dus echt grote onzin." Ruzanna: „Kleren kopen we altijd in de uitverkoop. We zijn niet modebewust, dat scheelt. We leerden elkaar in 2004 via internetdating kennen." Aldo: „Dat was voor vrouwen gratis, ik moest iets van vijf honderd euro betalen." Ruzanna: „Ik woonde al in Tilburg, ik was via een andere date naar Nederland gekomen en inmiddels gescheiden. Aldo en ik trouwden op 1 april 2006." Aldo: „Geen grap." Ruzanna: „We hebben op onze trouwerij winst gemaakt. We kregen meer geld cadeau 'OP ONZE TROUWERIJ MAAKTEN WE WINST' dan we had den uitgege ven. We gingen na de registratie met 35 mensen naar een restaurant in het centrum, te voet." Aldo: „Toen we langs McDo nald's kwamen, deed ik net of we daar gingen dineren, maar zo erg was het nou ook weer niet." Ruzanna: „Ik vind gastvrijheid belangrijk. De deur staat altijd open. Een keer zei mijn zoon tegen een vriendje: 'We gaan eten, moet je niet naar huis?' Toen zei ik dat ik dat niet meer in dit huis wil horen. In Armenië is het zo dat gasten, zelfs als ze niet willen, toch mee moeten eten." Aldo: „Zo is Ruzanna opgevoed." Ruzanna: „Ik heb best een goede jeugd gehad, ook al leefden mijn ouders van salaris naar salaris. Na de val van de Sovjet-Unie hadden we het echt zwaar. Geen elektriciteit, geen brood, niets." Aldo: „Fijn dat je nu hier bent. Je bent de liefde van mijn leven." magazine 19 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto KOEN VERHEI JDEN Ruzanna Hakobyan (47) Hoofd research en development Aldo de Beunje (46) Functioneel beheerder bij ROC Tilburg Gezamenlijk netto-inkomen: €5000 of meer Ruzanna: schoe nen met hakken waar ik niet op kan lopen Aldo: een bankstel - het kraakte Ruzanna: nieuwe keuken van €6.000 Aldo: investering in mijn boek Ruzanna: H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 83