WAT KAN IK? WIE BEN IK? NET 40 EN NU AL OVERBODIG Column Het ging goed of steeds beter, met de carrière van Monica. Tot zij een slechtnieuwsgesprek voerde met haar baas. Zo voelt dat dus, wist ze toen. et duurde even voor ik besefte wat mijn baas me eigenlijk aan het vertellen was. De bood schap was deze: je functie wordt opgeheven. Chef Nieuws bestaat dadelijk niet meer, we gaan het helemaal omgooien. Wat zou je nog meer leuk vinden om te doen bij deze krant? Wat ik hoorde was dit: bedankt voor je harde werk, maar het is allemaal niet meer nodig. We kunnen het ook wel zonder je. Zo voelt dat dus, een slechtnieuws gesprek. Het is de eerste keer dat er op werk iets niet gaat zoals ik had gedacht, carrière-technisch gezien dan. De ene functie volgde altijd soepel op de vol gende. Het ging goed of nog beter en na tien jaar had ik zowaar de Champions League bereikt: ChefNieuws. Daar was ik trots op. Samen met mijn collega's bepaalde ik wat meer dan een miljoen mensen in hun krant lezen. Een miljoen! Ik was moeder van twee prachtige meisjes en had tegelijkertijd een superbaan. Dat is een lekker verhaal op het schoolplein. Ja, misschien zou ik er over een tijdje zelf genoeg van hebben gehad. Het is een van de leukste banen die bestaan, maar het werd na bijna vier jaar ook routine. En toch, toch was het fijn geweest als ik die beslissing zélf had kunnen maken. Ik vond mijn baas stom. Ik vond mijn collega's stom. Ik vond de wereld stom. En ik wist vooral niet wat ik met mezelf aan moest. Wie was ik nog zonder deze functie? Wie zat er nog op mij te wach ten? Net 40 en nu al overbodig. Het duurde een lastige week voor ik besefte - geholpen door wat wijze woor den - dat het tijd was voor eenvoudige vragen met moeilijke antwoorden. Wie was ik? Wat kon ik? Wat wilde ik? Daar heb ik natuurlijk nog steeds geen antwoord op, veel te grote vragen en ik lees de Happinez niet. Maar goed, ik blijf columnist en er was wel een vacature op de krant. Politiek verslag gever, in Rotterdam. Was dat misschien iets voor mij? Ja, dat was wel iets voor mij. Want was ik op aarde om chef te zijn? Nee. Waarom was ik dit werk dan ooit gaan doen? Omdat ik van nieuws houd. Omdat journalist zijn het beste excuus is om je overal mee te bemoeien. En laat dat nou precies zijn wat je hoort te doen als stadhuisverslag gever: nieuws maken en je overal mee bemoeien. Dat ik met open armen werd ontvan gen door de chefs daar in Rotterdam, maakte het alleen maar beter. Bleek ik toch niet overbodig. Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. H Reageren? monica@ persgroep.nl Overbodig 61 zaterdag 23 september 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70