NYNKE DE JONG D, Doodzieke Amir (10) in ernstige toestand naar ziekenhuis 6 4-daagse Column Amir is verstandelijk beperkt en lijdt aan een zeldzame stofwisse lingsziekte. Donderdag besloot de rechter dat Amir tot november in een zorginstelling in Bedum moet verblijven, weg van zijn va der en moeder. Volgens advocaat Joancy Breeveld, die de ouders vertegenwoordigt, verkeert de jongen in zeer slechte toestand. Het gezin Mourani vluchtte zes jaar geleden vanuit Afghanistan naar Nederland. Vader Falil en moeder Asefa hebben Amir ja renlang verzorgd in azc Emmen, totdat de Kinderbescherming hem twee weken geleden uit huis plaatste. Zij vinden dat de veilig heid van Amir in het azc niet ge garandeerd kan worden. Maar volgens zijn familie is de situatie niet veranderd en heeft Amir in zijn terminale toestand meer dan ooit behoefte aan zijn ouders. Omdat de Kinderbescherming handelde met een voorlopige on dertoezichtstelling, moest de rechter beoordelen over die be slissing. Amir moet nu nog een maand in Bedum blijven. In no vember volgt nieuw beraad. Bree veld gaat namens de familie in hoger beroep. „Elke maand kan een maand te veel zijn." Na de opname van Amir gister avond wil de advocaat meer dan ooit haast maken. Als Amirs con ditie niet verbetert, vindt zij dat de ouders bij hem moeten zijn. i Ouders kunnen zoon pas bezoeken na urenlange reis Het is voor de ouders lastig hun zoon te bezoeken. Aan het begin van de maand wisten zij niet waar Amir was. Toen ze hem konden bezoeken, gebeurde dit in een auto met geblindeerde ramen. Deze week kregen zij de locatie van de zorginstelling te horen. Zij mogen Amir nu opzoeken met het openbaar vervoer. Extreem moeilijk, vindt Breeveld. „De reis van het azc naar Bedum duurt twee uur heen en twee uur terug. En het gezin moet de reis ook zelf betalen." Het is de week tegen het pes ten. En zoals elk jaar tijdens deze week, discussieert men over hoe men dit probleem terugdringt. De daders harder aan pakken? Pestprotocollen? Maar hoe digitaler onze wereld wordt, hoe ongrijpbaarder de pesters worden. Toen ik jong was - en zo lang geleden is dat nou ook weer niet - stond de klootzak van de school in het fietsenhok de gepeste voor zijn kop te rossen. Maar pesten, zo hoorde ik een expert op Radio 1 zeggen, wordt tegenwoordig veel meer op psychisch dan op fysiek ni veau gedaan. Het omkeren UDe online wereld stopt niet achter de voordeur, pesters weten je overal te vinden over wat er morgen zou kunnen gebeuren, dat wel. Maar de pesters stonden je niet in je slaapkamer op te wachten. Maar vandaag de dag stopt het pesten nooit. De online wereld stopt niet achter de voordeur. De pesters appen, zetten vernede rende commentaren op Instagram en Snapchat. Ze weten je overal te vinden. Voor het slachtoffer is er nergens rust. Dat idee benam me de adem. Stom dat ik me dat nooit had ge realiseerd. Ik ben een bevoorrecht mens, omdat de pesters mij nooit een interessant doelwit vonden. En dat ik opgroeide in een tijd die vele malen overzichtelijker was dan deze tijden. Online communi catie geeft ons veel goeds, maar mijn hart breekt voor de gepeste jongens en meisjes die zich door hun telefoon nergens meer veilig kunnen voelen. van de boekentas is vervangen door online pesten: chanteren met naaktfoto's, bedreigingen via WhatsApp. Een wereld waar veel minder grip op te krijgen is. Want een kind heeft recht op privacy, ook op zijn telefoon. Maar hoe kom je er dan als ouder achter dat je kind via sociale media een klas genootje bedreigt? Dit wist ik al wel. Maar wat deze pestexpert daarna zei, bleef de rest van de dag door mijn hoofd spoken: in deze nieuwe tijden stopt het pesten nooit. Vroeger was je, als gepeste, veilig wanneer je aan het einde van de middag je voordeur opendeed. Thuis konden ze niet komen. Ook in die tijden was pesten de hel, maar er was in veel gevallen wel een moment van rust: thuis. Rust die je kon invullen met panikeren 8 DAGEN NUVANAF VERTREK OKTOBER Slechts 4 dagen boekbaar Bw Na 25 september gaat de prijs weer omhoog Inclusief retourvlucht, transfer accommodatie Beperkt aantal stoelen beschikbaar, OP OP 24 zaterdag 23 september 2017 GO @Nynke esten De uitbehandelde Amir Mou- rani (10) is gisteravond met spoed naar het ziekenhuis in Groningen overgebracht. Samuel Bom Groningen VAN €45 3 OKTOBER Marmaris Ideal Prime Beach Ultra All Inclusive I Marmaris Ideal Pearl All Inclusive Side Linda Hotel All Inclusive S Direct aan het strand Buffet- d-ta-carterestaurant Kusadasi Ephesia Beach Club All Inclusive I Only Adult: min. leeftijd 16 jaar 200 meter van het privéstrand Antalya Grand Park Lara ★★★★1 All Inclusive Schitterend privéstrand Gevarieerd animatieprogramma 'oma Hotel Inclusive Bodrum Bodrum Holiday Resort All Inclusive I V 5 zwembaden en lunapark v Direct aan het strand Aquapark met 4 glijbanen /nel. bitterballen, kroketten Hollandse koffiei z°ndstrai centrum Bodrum Bodrum Holiday Resort All Inclusive I corendon SEPT. 023 751 06 06 Prijzen zijn p.p. en gebaseerd op een 2 pers. bezGtting voor 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk-en zetfouten voorbehouden. £0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6