0 0 Trends Toeristische vaartochten met de Oesterbaron zijn populair MARGOT 17 spinazie en rucola in een subtiele citroendres sing. Als decadente tegenhanger kiezen we Chateaubriand met gebakken eendenlever. De ossenhaas heeft een vakkundig, flinterdun schroeirandje rond botermals vlees. De lever erbij is gul en romig, de rode-wijnjus kruidig en diep, van robuuste wijn. Het bord is ook fraai opgemaakt: pureetjes van knolselderij, groene asperges en plakjes ramenas. Maar die componenten zijn een tikje zurig, alsof ze van ochtend vroeg bereid zijn en daarna met iets zuurs bewaard. Als alles al gereedstaat, kun je snel uitserveren en het eten komt dan ook in een mooi tempo door. Maar in de smaak en temperatuur van de extraatjes zijn nog punten te pakken. Als we de desserts krijgen, wordt het door kijkje naar de keuken afgesloten met een rate lend rolluik. Het sonische equivalent van het aanknippen van het licht, net zo subtiel als een stadsomroeper in je zaak: 'de keuken is ge-slo- ten!' Ach, ook met tien stadsomroepers naast je eisen deze toetjes de aandacht op. Eetbare kunstwerkjes zijn het. Mango met pure choco lade, meringue, koekkruimels. En een bordje met aardbei, kokos en schuim van perzik en munt. Quenelles, moesjes, ijs: we likken de bordjes bijna schoon. Om ons heen gaan blauwe ledlampen aan en de loungemuziek verandert in een soort pom pende deephouse-soundtrack. Deze dinsdag avond matcht dat niet helemaal met de klandi zie: veel oudere Duitse stelletjes, in uniseks windjacks. Maar ze bestellen nog een wijntje en hebben het zichtbaar naar hun zin. Op za terdag klopt het hier waarschijnlijk helemaal, de clubsfeer is gelukkig ook subtiel gedaan. De Wig geeft je een gastvrij vakantiegevoel. En dan mag je zelf bepalen of je voor deephouse gaat, inclusief champagne, of gewoon voor een windjackje met koffie en appeltaart. BEOORDELING Voorgerecht Hoofdgerecht Nagerecht Bediening Ambiance Prijs kwaliteit Margot Verhaagen schrijft op deze plaats elke week overeten en drinken in Zeeland. Laatst las ik in de krant over trends in New York op het gebied van eten en drinken en aangezien hetgeen nu de trend is in Ame rika voeger of later komt overwaaien naar Europa, was ik meteen geïnteresseerd. Het is overigens niet altijd gezond wat we over nemen aan Amerikaanse gebruiken. Neem bij voorbeeld de cup cakes of donuts of de laatste trend: een met ijs gevulde warme donut met strooisel van koek of verschillende soorten corn flakes; de Cruff. Deze is zeer calorierijk, waarbij de donut zelf warm blijft terwijl het ijs niet smelt. Op een van de andere trends, DÖ, zit ik met smart te wachten. Het is een soort van rauw koekjesdeeg wat ze in New York serveren in een roze ijshoorntje. Het lijkt veel op het beslag wat je vroeger van de mixer likte als je een cake bakte. Hoewel vroeger, ik doe dat nu nog steeds heel graag en mijn Mannen ook. De eieren die in het DÖ-beslag zitten zijn ge pasteuriseerd en dus veilig om te eten. Alleen het feit dat je daar wel snel misselijk van wordt, zal me er misschien van weerhouden het roze ijs hoorntje vol met dat beslag op te peuzelen. In afwachting van de DO bakte ik alvast een cake en niet alleen om de mixerhaken af te likken. Klop 200 gram roomboter met 200 gram kristal suiker en voeg één voor één vier eieren toe. Zet de oven op 160 graden Celsius, zeef 200 gram bloem, spatel dit door het beslag heen met wat zout en laat de cake 50 minuten bakken. Snij de cake in plakken .Ik belegde ze met aardbeien en geslagen room. Wellicht een idee voor een nieuwe trend? Alleen het feit datje daar wel snel misselijk van wordt, zal me er misschien van weerhouden het roze ijshoorntje vol met dat beslag op te peuzelen YERSEKE Danny Nelis uit Yer- seke staat tegenwoordig bekend onder de naam 'de Oesterbaron'. Dat komt omdat hij een nieuw schip heeft met die naam, waar mee hij niet alleen op oesters vist, maar ook toeristen vervoert langs de oesterpercelen in de Oosterschelde. Die toeristische tochten zijn inmiddels noodzaak geworden, omdat de opbrengst van het vis sen op oesters de laatste jaren sterk terugliep. „Sinds 1992 kweken we zowel platte oesters als creuses", vertelt Nelis. „We zijn de laatste jaren op zoek gegaan naar nieuwe bronnen van inkomsten, naast nieuwe kweekmethodes. Dit omdat de oesterboorder, een klein slakje dat zich in de oester boort en zo het visvlees opeet, onze oogst vernietigde. Visten we vroeger nog drie miljoen oes ters op de traditionele manier, nu zijn dat nog geen 500.000 stuks per jaar." Zijn vrouw Marjorie vult aan: „De kweekmethode die we nu op een proeflocatie uitproberen heet wel de 'off bottom me- thode', omdat de oesters in een gazen zak gaan en ongeveer 70 centimeter boven de bodem van de Oosterschelde op tafels lig gen. Die oesters komen uit de hatchery, waar ze opgekweekt worden. Om te groeien worden ze naar de oesterpercelen ge bracht", legt ze uit. „In Frankrijk gebeurt dit al jaren zo en als het hier ook werkt, gaan we in de toekomst zo onze oesters kwe ken." De toeristische afvaarten van de Oesterbaron zijn inmiddels erg populair. „Al moet de boot tevens gebruikt worden door de mannen om te werken", lacht ze. „Maar het blijkt een goede com binatie." zaterdag 23 september 2017 GO Chef en eigenaar Jimmy Verboom. (Prijs/kwaliteit telt dubbel) Danny Nelis combineert het vissen op oesters met toeristi sche tochten, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53