Hema Onzekere toekomst voor Cycle Hub Titelsong Zeeuwse romcom gepresenteerd Jaarrekening VRZ op nippertje rond 2 MAIKEL HARTE Column Dat heeft de Hema mooi voor elkaar: door bekend te ma ken dat ze alleen nog gen- derneutrale kinderkleding gaan verkopen heeft half Nederland het over de winkelketen. Geen dure reclamespotjes, geen geldverslin dende advertentiecampagnes en geen mega-uitverkoop. Niets van dit alles was nodig, een gratis pers berichtje was voldoende om vol in de belangstelling te staan. Dat veel mensen erover vallen dat het onderscheid tussen meis jes en jongenskleding verdwijnt, zal ze een zorg zijn, de mensen ko men wel. Roze is niet per se voor meisjes en een stoere broek niet alleen voor jongens. Zo is het maar net. Wat maakt het allemaal uit. Ik snap niet dat mensen zich daar druk over maken of zelfs oproepen tot een boycot. De discussie over genderneu- trale urinoirs die deze week op laaide is dan wel weer maatschap pelijk relevant. Ook vrouwen moeten fatsoenlijk gebruik kun nen maken van een openbaar toi let. De kantonrechter die deze week een boete aan een wildplas- sende vrouw in Amsterdam op legde stelde het probleem wel heel cru: Volgens hem zijn er meer uri noirs dan vrouwentoiletten, om dat mannen vaker op straat plas sen. Met andere woorden: als veel vrouwen gaan wildplassen komen er vast meer urinoirs of worden ze in ieder geval genderneutraal ge maakt. Bij de Hema zijn ze dus bij de kinderkleding al met die omscha keling bezig. De labels met jon gens- en meisjeskleding verdwij nen. Dat werpt toch de vraag op hoever dit genderneutraal maken wordt doorgevoerd. Wil de Hema straks van alle stereotype man nen- en vrouwenaanduidingen af? Zijn de Tom Poezen straks niet al leen maar roze, maar ook blauw? Een rookworst klinkt eigenlijk toch te mannelijk. Trouwens een Tom Poes? Moet je dan poes niet vervangen? Of moet je het om het genderneutraal te maken dan maar allemaal door elkaar gooien: Dan wordt het een Tom Worst en een Rookpoes? Best ingewikkeld, dat genderneutraal maken. Een rookworst klinkt eigenlijk toch te mannelijk DESTELLING Vandaag: Je rijbewijs halen is geen haastklus Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Hoornaar in Vroege Vogels Diamanten speld voor DickAnbeek Docent in de race voor talentenprijs Onvergetelijk Zeeuws Museum Cycle Hub is een paar weken gele den op verzoek van Zeeuwse fiet senwinkels samen met de Twee wieler Academy een tweejarige op leiding voor fietsenmakers begon nen. Er worden twintig fietsenma kers opgeleid. De toekomst daarvan en van de Cycle Hub zeifis een stuk lastiger geworden, bevestigt direc teur Herbert Dettingmeijer. „We moeten wel drie keer nadenken of we op deze manier verder kunnen." De komende twee jaar kan Cycle Hub het pand blijven huren van de gemeente. Er lag al een overeen komst om het gebouw nu formeel te kopen maar pas in 2020 te beta len. Cycle Hub heeft daar het geld nog niet voor en daarom wil de ge meenteraad dat contract ook nog niet sluiten. Op voorstel van D66 besloot de raad hierover pas in 2019 te onderhandelen. Die onzekerheid maakt het zo moeilijk, legt Dettingmeijer uit. „Want wij zijn volgens het huur contract wel verplicht de kosten voor schade en onderhoud te beta len. We lopen dus het risico dat wij dat doen en dat iemand anders straks het pand koopt." Als de ver koop nu niet geregeld kan worden, wil Dettingmeijer ook van de plicht af om het gebouw te onderhouden. „We hebben de afgelopen jaren al Weiopen dus het risico dat wij dat doen en dat iemand anders straks het pand koopt veel geïnvesteerd in het pand en er moet nog veel gebeuren, bijvoor beeld aan het dak." Cycle Hub - dat fietsenmakers opleidt en fietsen stalt, verhuurt en repareert - en de Tweewieler Aca demy lopen niet meteen gevaar, nuanceert Dettingmeijer. „Maar we willen wel met de gemeenteraad in gesprek, in de hoop dat die het be sluit herziet." ']e laat me niet los, ik laat je niet gaan, want ik ben weg van jou'. Dat is het pakkende refrein van Weg van jou, titelsong van de gelijknamige romantische komedie die zich na genoeg helemaal in Terneuzen af speelt. De track is van Rob Dekay, die afgelopen jaar zijn debuut-EP Alles gaat voorbij uitbracht, meer dere malen te gast was bij De Wereld Draait Door en speelde op festivals als Lowlands, en Concert at Sea. Dekay werkte voor Weg van jou sa men met Ed Struijlaart en Peter Sla ger, die de single produceerde. De kay: „De samenwerking met Peter Slager van Blof was te gek! Het was een mooie zomerse dag. We heb ben lekker buiten gezeten in de zon met drie gitaren. Met een mooi liedje als resultaat!" De videoclip met beelden van Terneuzen, IJzendijke en de Wes- terscheldetunnel, is sinds vandaag te zien op de website van DWDD. Dekay rijdt in de clip rond in het Zeeuws-Vlaamse land. De roman tische comedy Weg van jou gaat op 1 oktober in premiere in Amster dam en twee dagen later in Terneu zen. Tot grote opluchting van de ge meenten heeft de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) net op tijd zijn jaar rekening 2016 kunnen vaststellen. De VRZ is een samenwerkingsver band van de dertien Zeeuwse ge meenten. Als eind deze maand niet alle pa pieren in orde zouden zijn geweest, had het ministerie van Binnen landse Zaken de gemeenten kun nen korten op het geld dat zij van het Rijk ontvangen. In de jaarrekening worden de uit gaven verantwoord. Dat de jaarre kening zo lang op zich laat wachten, heeft te maken met de controle op de Wet Normering Topinkomens (WNT). Deze wet stelt strikte gren zen aan de salarissen van de top functionarissen binnen semipu- blieke organisaties. Die moeten daar in hun jaarrekening ook ver antwoording over afleggen. Twee commissies moeten hun goedkeu ring geven. Die goedkeuring kwam op het nippertje binnen zodat het bestuur van de VRZ, bestaande uit de burgemeesters van de dertien gemeenten, de jaarrekening giste ren kon goedkeuren. zaterdag 23 september 2017 Gisteren: Heerlijk, oesters! 590 stemmen EFTEHNS-MUZIEK moet HANSJONC3EREN WEREN OP CENTRAAL STATION ZOU t>AT HELPEN?) AN&ERS HEBBEN ZE ALTIJb SERARE» JOLINS NOS, DREISCHOR Het programma Vroege Vogels besteedt morgen ochtend (Radio 1,7.00 - 10.00 uur) aandacht aan de Aziatische hoornaar in Dreischor. Het pro gramma ging op stap met wespendeskundige Jan Smit, die donderdag vier exemplaren van de onge wenste gast wist te van gen. Afgelopen zondag werd in een tuin aan de Ring in Dreischor de exo tische wesp voor het eerst officieel in Neder land waargenomen. MIDDELBURG Scheidend directeur van boekhandel De Drukkery Dick Anbeek (foto) heeft gisteren een diamanten dasspeld gekregen van de Koninklijke Vereniging van het Boekenvak (KVB). Nooit eerder viel iemand die eer te beurt. Een paar honderd klan ten namen gisteren af scheid van directeuren Anja de Groene en Dick Anbeek. Jan de Vlieger en Geertruida Hettema nemen het stokje over. GOES Wim Steenbakker, do cent muziek en wiskunde van het Ostrea Lyceum in Goes, is genomineerd voor de toptalentenprijs van het Instituut voor Na tionale Onderwijs Promo tie (NOP). Steenbakker studeert af aan het con servatorium van de Cod- arts hogeschool in Rot terdam. Hij deed onder zoek naar autismevrien- delijk muziekonderwijs op middelbare scholen. De prijs wordt op 5 oktober uitgereikt in Nijmegen. MIDDELBURG Voor mensen met de mentie en hun naasten of zorgverleners houdt het Zeeuws Museum donder dag gratis rondleidingen onder de noemer 'Onver getelijk Zeeuws Mu seum'. Het thema van de rondleiding is 'feest' en duurt 1,5 uur. De rondlei dingen beginnen om 14.00 en om 14.30 uur. Aanmelden: rondlei- dingen@zeeuwsmu- seum.nl of 0118-653000. De pas gestarte Zeeuwse oplei ding voor fietsenmakers in Mid delburg heeft meteen te kam pen met tegenslag. De gemeen teraad van Middelburg houdt de verkoop van het pand aan Cycle Hub - waar de Tweewieler Aca demy is gevestigd - vooralsnog tegen. Daardoor is de toekomst van zowel de Cycle Hub als de Tweewieler Academy ongewis. Maurits Sep Middelburg - Herbert Dettingmeijer Ondine van der Vleuten Terneuzen Theo Giele Kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2